Minister Zbigniew Ziobro uhonorował obywateli, którzy powstrzymali atak nożownika w Stalowej Woli

– MS informuje:

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro uhonorował dziś dwóch obywateli, którzy 20 października 2017 r. powstrzymali krwawy atak nożownika w Stalowej Woli. Wręczył im pamiątkowe zegarki i listy z osobistym podziękowaniem.

– Mam zaszczyt uhonorować dziś dwóch dzielnych ludzi, przed którymi chylę czoła. Postanowili zaryzykować własnym życiem i zdrowiem, by ratować innych. Stanęli w obronie ludzi, chroniąc kolejne osoby przed prawdopodobnym zranieniem i śmiercią. Stanęli tym samym w obronie porządku prawnego, który jako Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny mam za zadanie strzec – powiedział Zbigniew Ziobro podczas uroczystości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Pan Tomasz Niemiec ze Stalowej Woli i Pan Ryszard Żbik z Halinowa obezwładnili i zatrzymali groźnego szaleńca, który w centrum handlowym w Stalowej Woli atakował nożem przypadkowych ludzi, zabił jedną osobę, a wiele ciężko zranił. Ofiar nożownika byłoby prawdopodobnie więcej, gdyby nie bohaterskie zachowanie obu mężczyzn.

– Niech to będzie sygnałem dla całej opinii publicznej w Polsce, że takie postawy są godne szacunku i warte naśladowania – zaznaczył minister. (PAP)


 

Brawo minister Zbigniew Ziobro!

Tak należy postępować wobec bohaterów jakim są zwykli Polacy, którzy można powiedzieć wyręczyli służby. Oczywiście to nie żadne wyręczenie, a odpowiedzialność i powinność obywatelska, a wspominam o tym, bo przy okazji pragnę wyrazić stanowisko, że urzędników typu pan Zieliński z MSWiA za słowa: “za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje” – powinno się natychmiast zdymisjonować.

Ktoś kto nagradza obywateli, którzy ujęli i powstrzymali mordercę, zasługuje na szacunek. Ktoś kto opowiada bzdury jak pan wiceminister Zieliński, zasługuje na krytykę i wyrzucenie z eksponowanego stanowiska w rządzie. Nie chcemy takich ludzi, bo oni są wręcz niebezpieczny dla porządku w Polsce. Takie słowa jakie wypowiedział pan Zieliński to usypianie czujności społecznej, to wręcz namawianie do znieczulicy wobec przemocy jaką można na ulicy zauważyć. W słowach “za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby pan Zieliński powiedział to dwóch odznaczonych bohaterów: po co to robiliście, trzeba było czekać na odpowiedzialne za bezpieczeństwo służby, to nie wasza odpowiedzialność… Tej dymisji bym sobie życzył przy zapowiadanych zmianach w rządzie.

Odznaczeni bohaterowie w akcji. Dla nas postawa godna podziwu, a dla wiceministra Zielińskiego coś co nie mieści się w głowie. Obywatel wziął we własne ręce odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych:

Atak nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli, mordercę ujęli klienci galerii

Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA, posła Jarosława Zielińskiego, podczas pierwszego czytania projektu ustawy o broni i amunicji

 • Nikifor

  Zaraz lewaki zaczną jęczeć, że “dwa drechy” napadły biednego człowieka ze scyzorykiem, który niczego złego przecież nie zrobił.

 • Michał Kilanowski

  Chcę zobaczyć wręczanie zegarka, jak takiemu komuś takiemu praworządny obywatel łeb odstrzeli z legalnej klamki

 • EDiox

  No i gdzie te legendarne służby? Ano nie tam gdzie zbir czeka aż ich nie będzie w okolicy. Zieliński WON!!!

  Przydało by się śledzić sprawę czy aby “nożownik” nie pozwał obrońców i czy przypadkiem jakiś sąd ich nie ukarał …

  • el_koyoto

   Racja. Władze państwowe nieraz miały rozdwojenie jaźni.

   • Mozets

    Zabójca z galerii leczył się psychiatrycznie. Chyba ludzie chcą za wszelką cenę zaistnieć w TV.

 • Mozets

  Ten co zabija nożem – nożownik, ten co kijem baseballowym – to pałkarz , pogrzebaczem – ? siekierą -? łomem- ? widłami-? orczykiem-? sztachetą – ? kołkiem – ?

 • Pingback: Ofiara nożownika ze Stalowej Woli potrzebuje pomocy, zrzućmy się Polacy! | Andrzej Turczyn()