Kolejny poseł pobiegł na skargę do Gazety Wyborczej na Polaków, tym razem to poseł PiS Jarosław Zieliński

W połowie października przewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15 pan poseł Paweł Kukiz skarżył się Gazecie Wyborczej, że nie podoba mu się projekt ustawy o broni i amunicji, który złożyli posłowie klubu poselskiego Kukiz’15. Szczegóły opisałem we wpisie Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!). Oburzyło to nas porządnie, niestety jest kolejny niezadowolony z naszych pomysłów poseł. Ta sama Gazeta Wyborcza informuje o polityku, który poskarżył się GW na Polaków. Tym razem jest nim poseł Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pan wiceminister w MSWiA mówi GieWu, że za bezpieczeństwo obywateli ma odpowiadać państwo, a propozycje posłów Kukiz’15 sugerują, że to obywatel ma sam sobie je zapewnić. Poseł Zieliński mówi stanowczo “nie możemy się na to zgodzić”. Pan poskarżył się na Polaków w taki sam sposób, w jaki wyrażał swoje wątpliwości podczas pierwszego czytania projektu ustawy o broni i amunicji.

Postaram się panu wiceministrowi wyjaśnić w czym rzecz, bo widzę, że pan poseł zupełnie nie rozumie istotny sprawy.

Prawo o broni i amunicji nie reguluje niczego co wiązałoby się z używaniem broni w sprawach czyjegokolwiek bezpieczeństwa. Ustawa o broni i amunicji nie sugeruje nawet tego, kto ma i o czyje bezpieczeństwo dbać. To jest absolutnie podstawowe spostrzeżenie, na podstawie lektury przepisów prawa! Od bezpieczeństwa są w Polsce są przepisy o policji, o wojsku, o innych służbach państwa, ale też – co niezwykle ważne – o osobistym bezpieczeństwie obywateli w Polsce mówi kodeks karny, w szczególności zawarte w nim regulacje dotyczące obrony koniecznej (art. 25 kk) i stanu wyższej konieczności (art. 26 kk). Projektowana ustawa o broni i amunicji ani nie ułatwia, ani nie utrudnia zapewniania bezpieczeństwa Polakom. Projektowana ustawa o broni i amunicji nie dotyczy reguł sprawowania bezpieczeństwa obywateli lub nad obywatelami. Projektowana ustawa o broni i amunicji reguluje system reglamentacji, albo inaczej dostępu Polaków do narzędzi, które na podstawie odrębnych przepisów mogą być ewentualnie użyte w sprawowaniu osobistego bezpieczeństwa.

Projektowany akt prawny regulować ma nowy system wydawania pozwoleń na broń, w sposób w żaden sposób nie obniżający bezpieczeństwa publicznego, na co mamy pisemną opinię eksperta dra Gurtowskiego z UMK. Powtarzana jak mantra przez lewicowych publicystów, i pana Zielińskiego, sprawa badań psychologicznych w projekcie ustawy o broni i amunicji, jest wzorowana na rozwiązaniach występujących w krajach europejskich, a w szczególności w Niemczech, Anglii, Belgii, Czechach, Finlandii. Rozwiązanie projektowane nie zagroziło w niczym Czechom i innym narodom w Europie i nie zagrozi nam, Polakom. Niestety nie dociera to do tych, którzy Polaków mają za gorszych od naszych sąsiadów. Czy pan wiceminister Zielińskie także z pogardą myśli o swoich rodakach, jako o gorszym sorcie w Europie?

Obecna, postkomunistyczna ustawa, napisana przez postkomunistów, mówi o tym jak nie wydaje się Polakom pozwoleń na broń. Projektowana ustawa mówić ma o tym w jaki sposób praworządny i zdrowy na umyśle Polak może otrzymać pozwolenie na broń. Zmiana jest zasadnicza, bowiem system niewydolny, zapewniający prawo do broni wybranym, często byłym towarzyszom, ma być zastąpiony systemem przejrzystym i jednoznacznym. W oparciu o jednoznaczne reguły opisane w prawie, wzorowane na rozwiązaniach czeskich, Polak będzie mógł otrzymać pozwolenie na broń. Widać to strasznie nie pasuje panu Zielińskiemu, niestety nie do końca wiem z jakiego powodu. Czyżby kolejny mentalny postkomunistyczny kret w obozie dobrej zmiany? Aż strach…

Jeszcze kilka zdań o bezpieczeństwie Polaków, bo w tej kwestii pan wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zielińskie także nie bardzo się rozeznaje. W Sejmie od października 2017 roku znajduje się projekt ustawy o zmianie ustawy kodeks karny, w zakresie dotyczącym zasad obrony koniecznej. Ze szczegółami projektu można zapoznać się we wpisie Sejm skierował do prac w komisji projekt zmian kodeksu karnego dotyczący obrony koniecznej. Prezentując sprawozdanie tego projektu pan Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił, że prawo nie może ustępować przed bezprawiem. Projekt zmierza do tego, że zaatakowany obywatel ma mieć takie prawa, że samodzielnie (bez udziału służb lub do czasu ich przybycia!!!) będzie mógł dbać o własne bezpieczeństwo w swoim mieszkaniu czy domu, w sposób bardzo dolegliwy czy wręcz niebezpieczny dla zdrowia i życia atakującego bandyty. Projekt wprowadza bowiem regulację, że nie będzie podlegał karze ten mieszkaniec naszego państwa, który będzie samodzielnie bronił się w domu czy mieszkaniu, nawet z przekroczeniem granic obrony koniecznej, czyli bardzo stanowczo i bez czekania na pomoc służb, jak by chciał pan Zieliński. Na postawie prawa, które proponuje Polakom minister Zbigniew Ziobro, Polak będzie mógł przyjąć na siebie odpowiedzialność za swoje i bliskich bezpieczeństwo. Po zmianach, które planuje w kodeksie karnym resort sprawiedliwości polski obywatel będzie mógł wziąć we własne ręce swoje bezpieczeństwo. Problem jednak w tym, że pan wiceminister Zieliński bardzo chce, aby nie miał odpowiednich do tego narzędzi i bronił się gołymi rękami…

Komu służy pan wiceminister Zieliński? Moim zdaniem nie służy on Polakom. Służy jakiejś wydumanej przez siebie idei. Idei, którą określam jako postkomunistyczną, antyobywatelską, totalitarną. Idei polegającej na tym, że obywatel niczego nie może, póki mu nie pozwoli opiekujący się nieodpowiedzialnym Polakiem pan urzędnik. Skandaliczne i oburzające jest też to, że wysoki urzędnik w rządzie tzw. dobrej zmiany leci do Gazety Wyborczej poskarżyć się na Polaków. Panie wiceministrze skarży się Pan na swoich wyborców, bo nie wiem czy zdaje sobie pan z tego sprawę, że co czwarty wyborca PiS chce mieć swoją broń. Mam nadzieję, że ci wyborczy pana za to skrupulatnie rozliczą.

Nie traćmy jednak nadziej, bo to nie pan Zieliński w Polsce uchwala ustawy, a Sejm. Sejm zaś skierował projekt do prac w komisji. Wkrótce też za sprawą Ministerstwa Obrony Narodowej odbędzie się w Warszawie konferencja poświęcona programowi budowy strzelnic w Polsce. W ramach tej konferencji poruszane będą sprawy dostępu do broni palnej przez Polaków. Przypominam także słowa ministra Macierewicza, że każdy obywatel będzie mógł mieć broń gdy wychowane zostanie pokolenie młodzieży umiejącej obchodzić się z bronią. Są zatem w Polsce politycy, którzy widzą więcej i dalej. Widzą także to, że dostęp do broni palnej przez praworządnych Polaków podnosi poziom bezpieczeństwa Polski. “Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”, jak mówił Marszałek Piłsudski – zalecam panu wiceministrowi Zielińskiemu pogłębioną refleksję przed publicznym skarżeniem się na Polaków byle gdzie.

Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!)

Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA, posła Jarosława Zielińskiego, podczas pierwszego czytania projektu ustawy o broni i amunicji

Orzeczenie psychologiczne potwierdzające zdolność do posiadania broni w wybranych państwach

 

 • Grzegorz

  żenujący człowiek, żenujące zachowanie, godne betonu prl-owskiego a nie reprezentanta dumnego wolnego Narodu Polskiego. Czas się podać do dymisji panie Zieliński – tylko czy pan ma na tyle honoru?

 • Sylwa

  Panie Andrzeju, pan dalej wierzy w bajki Antoniego? Przecież to była nowa wersja “może kiedyś, bo Polacy nie dorośli do broni”, a jeszcze strzał w plecy w postaci nowelizacji tylko po to żeby dopisać broń ” szkolną” dla swojej wychuchanej WOT i mieć reszte w d…poważaniu.

  • PK

   Dokładnie. Pan minister mówi “gdy wychowane zostanie pokolenie młodzieży umiejącej obchodzić się z bronią” – czyli lekko licząc za 25 lat, o ile uznamy, że to pokolenie zostało wychowane jak trzeba.
   A tym czasem nawet swoim wyszkolonym WOTowcom nie chce dać broni.

 • Matt

  Jakbym był złośliwy, to wypomniałbym autorowi tego bloga jego peany na cześć PiS. To jest pod każdym względem mentalna postkomuna, a Zieliński mógłby się zatrudnić w pionie ideologicznym Milicji Obywatelskiej.

  • Andrzej Turczyn

   Ja się nie obrażam. Nie chwaliłem PiS bez względu na wszystko. Do tej pory gdy trzeba chwalę, gdy trzeba ganię. Piszę po prostu prawdę.

   • Matt

    Bo to też nie miało być obraźliwe. Zarzucam jedynie nadmierny optymizm.

   • Prawda jest o wiele trudniejsza niż się wydaje i może być bardzo trudna albo niemożliwa do przełknięcia.

    • Matt

     Oświeć waść ciemne masy 😉

 • KBPol

  Rzucam pomysł na akcję rykoszetową w necie wobec PiS: “Niech zostanie tak jak było… Czy na pewno tego chcesz?”. Oczywiście wobec ich sprzeciwu odnośnie nowej UoBiA. I oczywiście jeśli jednoznacznie i ostatecznie opowiedzą się przeciw. Przykład poniżej (tonacja kolorystyczna jak najbardziej zamierzona – najpierw ma być widoczny przekaz główny, oryginalny, a dopiero po momencie reszta):

  https://uploads.disquscdn.com/images/ec921e2ced72ae561350dc2f689eab03359936db6b61879c30d66e30a57e6f6b.jpg

  • Matt

   A masz wolne parę baniek? 🙂

   • KBPol

    Pominąłeś pierwsze zdanie…?!

    • Krzysztof Jabłoński

     Na opłacenie trollowni też trzeba parę klocków 😉
     Aczkolwiek banerek przedni.

     • KBPol

      Jakiemu trollowi? Wystarczy przygotować kilka grafik czy tekstów i samemu umieścić w kilku miejscach (Twitter, fora). Zgadza się, że widoczność w sieci kosztuje: zaangażowanie, poświęcony czas. Nikt jednak od nikogo nie będzie wymagał na to pieniędzy. Ta akcja PiSu “Niech zostanie tak jak było” aż się sama prosi aby wykorzystać ją przeciw PiS w kontekście (ewentualnego) odrzucenia projektu nowej UoBiA. Na pomoc zwolenników “totalnej” raczej nie ma co liczyć, no chyba że tych mniej kumatych lub bardziej zdesperowanych, którym wystarczy, że będzie to akcja przeciw PiS. Sam postaram się takie grafiki i hasła przygotować “na zaś”, aby były już gotowe, jeśli okaże się że będą, niestety, potrzebne.

    • Matt

     Chyba tak.
     Ale widoczność w sieci też kosztuje.

 • Starypryk

  Oni są tam gdzie wcześniej stało “ZOMO”, bronią tego rękoma i nogami ,no na boga ,większość instytucji państwowych nadal działa jak za komuny i milicja nie jest wyjątkiem ba, można powiedzieć że jest strażnikiem starych układów .

 • Janusz Wilk

  Zobaczymy, czy zdymisjonują tego człowieka oraz jego szefa.

 • Mat

  żeby jeszcze się pozbyć przekroczenia granic obrony koniecznej przy okazji to by było dobrze. Jak to zostanie to niewiele się zmieni.

 • Capribestyja

  Cóż… Wiadomo komu przy następnych wyborach kopa w zad trzeba dać.

 • dr Glock

  Myślę, że powinniśmy zacząć wysyłać e-maile na ten adres
  biuro@pis.org.pl
  czyli na Nowogrodzką.

 • max-bit

  Gostek z pyszczka zawsze mi się nie podobał …. jak takich mamy w MSWiA….
  W internetach mówią ze to całe K15 to …
  Teraz to się dodaje.
  Ciekawe czy w ogóle w tym kraju może postać jakaś partia nie na maszczona przez służby (ba jak by one były Polskie …)

 • Pingback: Kilka tysięcy studentów chętnych do "Legii Akademickiej" | Andrzej Turczyn()

 • Apolinary Koniecpolski

  Nie chce bronic ministra ale oni POWAZNIE uwazaja iz bron w rekach obywateli moze zostac wykorzystana do zainicjowania zamachu stanu. W swietle tego co wyczyniaja sluzby,UBywatele czy inne kodziarstwo to nie jest wcale taki hipotetyczny scenariusz. Toczy sie bezwgledna wojna o Panstwo tylko my widzimy medialne odpryski. Wystarczy zastanowic sie nad takim szczegolem jak likwidacja BOR i powolanie w to miejsce SOP.
  Dzieja sie powazne procesy polityczne i nie wiadomo jak sie zakoncza. Odbieranie wladzy starym ukladom rzadko kiedy konczy sie demokratycznie i pokojowo.

  • Matt

   Jaki zamach… przypomnij sobie “ciamajdan”. Nie wiem też, gdzie ty widzisz jakieś odbieranie władzy starym ukłądom, chyba że jak pisiory widzisz te układy wszędzie tam, gdzie ta hołota nie upchała jeszcze własnych miernot.

   • Apolinary Koniecpolski

    Ciamajdan to tylko sondowanie jak daleko posuwa sie PiS i jaki odzew spoleczny mozna zmobilizowac. Wbrew pozorom przeciwnicy to bardzo wplywowe sily o bardzo radykalnych metodach dzialania. To co pisze lub zdradza pan Gadowski to nie sa farmazony z palca. To sa konkretne sily o duzym potencjale destabilizacji Panstwa.

    • Matt

     To państwo trwa siłą rozpędu. Jeżeli pisowskie “fachowe kadry” go nie rozwaliły, to wytrzyma wszystko.
     Prawica, taka ich mać. Pomieszanie socjalizmu z gospodarczym zamordyzmem.

     • Apolinary Koniecpolski

      Zgadza sie. Socjalimz z ludzka twarza. A jednak zwalczany przez opcje niemiecka i wewnetrzny uklad interesow jako psujacy interesy.

    • tokkotai

     Imć Apolinary. Akurat UBecja broń ma.
     Gorzej, że UPAdlińcy ( przypomnę , że prawdopodobnie ponad 3bańki się przeniosły do Lachów ostatnio) też mają.

 • Apolinary Koniecpolski

  Prosze zwrocic uwage na jedna kwestie. Jedna z bardziej wplywowych osob w PiS udziela wywiadu GW, czyli wrogiej oopcji politycznej. To nie jest zwykly wywiad. To jest zamkniecie ust GW i mediom opozycyjnym ktore wywolaly histerie wokol ustawy. Bardzo sprytne posuniecie.

  “Zagłosowałem tak, bo uważam, że potrzebna jest dyskusja o dostępie do
  broni. My nie wykluczamy całkowicie możliwości jej posiadania, ale nie
  może odbywać się to w sposób, jaki proponuje klub Kukiz’15” . Proponuje zwrocic uwage na to co mowi minister. Nie mozemy oczekiwac ze powie TAk, nie powiedzial NIE. W polityce nigdy nie zajmuje sie krajnych stanowisk. Oczywiste bylo ze nie pozwola aby Kukiz upiekl te pieczen. Rzad zaprezentowal swoj tekst ustawy ktory rowniez bedzie procedowany. Ustalenia komisji pracujacej nad projektem Kukiza zostana przeniesione do tekstu rzadowego. Tym sposobem powstanie kompilacja oby projektow ale pod szyldem Rzadu i PiS. tak robili za kazdym razem nie nalezy oczekiwac ze zmienia taktyke.

  • Apolinary Koniecpolski

   Dyskutowac z Czerska nie ma sensu bo oni zyja z “wykrzywiania prostych drog Panskich”. To byl komunikat do pewnej czesci elektoratu odurzonego czerska propaganda i sumboliczne odciecie sie od Kukiza. Kukiz zrobi swoje (w sensie ustawy) , baty spadna na Kukiza co mu nie zaszkodzi,a nawet podtrzyma dzieki temu swoja pozycje antysystemowca i zarzuty wspolpracy z PiS, co pozwoli mu na zagospodarowanie swojego elektoratu, a uobia zaimplementuje i tak PiS. Pewne postulaty w projekcie i tak byly na handel wymienny. Pilka wciaz w grze. Pamietajmy ze to nie ministrowie decyduja finalnie o ksztalcie ustawy.

 • Chris Black

  “każdy obywatel będzie mógł mieć broń gdy wychowane zostanie pokolenie młodzieży umiejącej obchodzić się z bronią” To stary po 40 już nie da rady się nauczyć?

  • el_koyoto

   Takie pokolenie. Co fajne, to nas omija 🙁

  • tokkotai

   Problem w tym, że Stary umie :D. Bo w woju zazwyczaj uczyli strzelać.

 • el_koyoto
 • Pingback: Ofiara nożownika ze Stalowej Woli potrzebuje pomocy, zrzućmy się Polacy! | Andrzej Turczyn()