Odpowiedź na petycję w sprawie skargi na dyrektywę zapowiada zaostrzenie prawa – nie możemy na to pozwolić, musimy odmienić polityków myślenie

Wiosną 2017 (kwiecień) roku złożyłem petycję w sprawie zaskarżenia dyrektywy o broni, wraz ze mną złożyło petycję jeszcze kilkaset osób. MSWiA bardzo wnikliwie zajmowało się sprawą, tak wnikliwie, że uciekł im termin do zaskarżenia dyrektywy. Odpowiedź na petycję MSWiA udzieliło w początku października. Szczerze pisząc uciekła mi ta informacja, bowiem na skutek interpelacji posła Józwiaka wiedzieliśmy już, że zaskrzenia nie będzie. Szczegóły we wpisie MSWiA w sprawie zaskarżenia dyrektywy o broni do Trybunału Sprawiedliwości całkowicie zawiodło oczekiwania Polaków. Odpowiedź na petycję jest i trzeba ją przedstawić. Oto ona, w pełnej treści:

Plik .pdf do pobrania.

Odpowiedź jest ciekawa, nie tylko z uwagi na podsumowanie i stanowczą deklarację przystąpienia do skargi Republiki Czeskiej. Odpowiedź jest ciekawa, bo zapowiada istotne ograniczenia dla Polaków, gdyby dyrektywa się ostała w aktualnym kształcie. Rząd polski nie ma skrupułów, będzie ograniczał posiadanie broni. Pamiętajcie, że w dyrektywie występuje słowo konfiskata! Nawet nie łudźcie się, że będzie inaczej. Wiceminister od policji pan Zieliński już zaciera ręce, bo jeszcze bardziej będzie bezbronnemu narodowi potrzebny. Rząd polski, musi i chyba chce słuchać Brukseli. Tyle bowiem nasza suwerenność jest warta ile możemy sami o sobie postanowić. Rząd czeski zastanawia się jak napisać prawo aby zminimalizować skutki dyrektywy. W Polsce takie myślenie jest niestety u rządzących niespotykane.

Nie możemy na to się zgadzać i musimy domagać się przemiany postawy i myślenia. Moim zdaniem i tak widać w odpowiedzi echa stanowczego sprzeciwu społecznego przeciwko dążeniu do naszego rozbrojenia. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych napisało nawet, że procedowania dyrektywa oparta jest o błędne założenia i bez rzetelnej oceny stanu faktycznego. Przecież tego wcześniej nie było. Były jakieś na okrągło wypowiadane słowa. To my zmusiliśmy urzędników do takiego stawiania sprawy. Teraz musimy ich zmusić, aby przestawili w swoich głowach, jak Czesi, że można napisać takie prawo, aby dyrektywa mało nas obchodziła. Mają tak robić, bo my – Polacy – tego od nich oczekujemy, a oni tam są nie dla wygody eurokmuchów, a dla naszej.

Przypominam o zrzutce na tłumaczenie analizy, która już jest wykonywana. Szczegóły we wpisie Analiza zagrożeń, które niesie zmiana dyrektywy o kontroli posiadania i nabywania broni, na sytuację Republiki Czeskiej. Ten dokument jest niezbędny do wskazania polskiemu rządowi drogi wyjścia, bez nas tej drogi nie znajdą.

 

 • Piotr Crusader89

  PiS PO jedno zło… Jeszcze rok temu bym się zastanowil nad takim stwierdzeniem ale teraz nie mam wątpliwości. Wcale bym się nie zdziwił gdyby PiS i PO było bliźniaczymi projektami WSI i KGB, a konflikt uliczno-polityczny sztuczny i podstcany za zagraniczne pieniądze…

  • Arkadiusz Kozieł

   Oczywiście, że to jest to samo zło. W końcu to dawny AWS, a potem też byli razem, jako POPIS. I co? Podział koryta ich tylko poróżnił, i tyle.
   Powiem tak, ja już bardziej uznaję przysłowiowego “złodzieja”, bo wiem, że to jest złodziej i czego się po nim spodziewać, niż takiego “dobrego człowieka” leżącego krzyżem przed ołtarzem, zasłaniającego się prawem itp. frazesami, a w rzeczywistości robiącego to samo, a nawet gorszego od tego ” złodzieja”.

   • Capribestyja

    Ja jestem coraz bardziej przekonany że konflikt PO-PiS, zmiana władzy w Polsce, ataki KE na Polskę i generalne cała ta jatka to kolejna gra operacyjna mająca na celu zrobienie z nas totalnych niewolników i to przy naszym własnym aplauzie a rządy PiS to kontynuacja działań PO mających na celu podporządkować nas obcemu zwierzchnictwu. PiS jak dotąd po za dawaniem nam igrzysk i chleba nie zrobił nic aby odzyskać i umocnić naszą suwerenność a wręcz robi wszystko abyśmy nie mogli kiwnąć palcem bez czyjejś aprobaty. Ustawa 1066 nie tylko że dalej obowiązuje ale i została poszerzona, plany totalnej podatkowej inwigilacji pana Morawieckiego, kompletne olanie sprawy dostępu do broni a nawet pojawiające się głosy o konieczności zwiększenia kontroli, przystąpienie do wojsk UE co jest faktycznym kolejnym rozszerzeniem ustawy 1066 i usankcjonowaniem “szwędania” się po naszym kraju obcych wojsk w sytuacji kiedy nasze są w rozsypce a cywile są rozbrojeni. Panowie. Polska właśnie jest podbijana i to bez jednego wystrzału. Spinelli pęka w grobie ze śmiechu.

    • Arkadiusz Kozieł

     Tylko pozostaje pytanie: – pod jakie zwierzchnictwo?
     Bo. k….a, nie wiadomo, czy zachodnie, czy wschodnie!!!
     Normalnie, jakby nowy pakt Ribentrow – Mołotow ( ??? )

     • Wankel

      No tak to wygląda w perspektywie budowy nowego jedwabnego szlaku. Znowu jesteśmy wprost pomiędzy silnym i bogatym.
      Historia każe nam się domyślać, że oni już się jakoś dogadali.
      https://youtu.be/-Gj9nZZPbG8

     • el_koyoto

      Akurat. Wątpię.

     • makeintosch

      Trump jest za słaby na Chiny. Kraj ten na pewno będzie chciał jeszcze skuteczniej dywersyfikować swoje dostawy. Kto im stanie na przeszkodzie?

     • Capribestyja

      Mnie się wydaje że ani wschodnie ani zachodnie tylko “Ż” bo tu chodzi o pieniądze. Polska dalej ma być maszynką do robienia pieniędzy. A w czyich rękach jest większość światowych finansów ? Państwa narodowe to obecnie już tylko fasada podtrzymywana dla dobrego samopoczucia motłochu który ma pracować i o nic nie pytać. Wszystkim rządzi finansjera. Ten kto ma odpowiednią ilość gotówki może zrobić co mu się podoba. Może obalić jakiś rząd, ustanowić nowy, wywołać wojnę, doprowadzić jakiś kraj do bankructwa lub go po prostu wykupić. Jako że żyjemy w Polsce, powinniśmy ,jak nikt inny na świecie, mieć tego świadomość bo Polska jest od 89r poligonem doświadczalnym do tego typu manewrów.

   • Witek

    Dla ścisłości. PO ma niewiele wspólnego z AWS. Wtedy istniała Unia Wolności , która przez kilka miesięcy była jedynie koalicjantem AWS, ale nie wchodziła w skład samego AWS. Z list AWS natomiast kandydowali politycy Porozumienia Centrum Kaczyńskiego z samym Kaczyńskim.

 • Matt

  Moim zdaniem nie należy interpretować pisma jako zapowiedzi zaostrzenia, jeśli skarga się nie powiedzie, bo sama wola jej złożenia oznacza, że MSW jest skłonne pracować nad zachowaniem stanu obecnego, który wcale nie jest taki zły.

  • Andrzej Turczyn

   Przy kilku drobnych zmianach nie byłyby zły….

 • Rete

  Z niecierpliwością oczekuję kolejnych nazwisk odpowiedzialnych za ten stan rzeczy polityków dopisanych do “listy hańby”.

 • Wankel

  No jak to jest, ledwo się ruch/partia ujawniła a już Was dopada schizofrenia polityczna ?
  Pisze pan powyżej :
  “…W Polsce takie myślenie jest niestety u rządzących niespotykane.

  Nie możemy na to się zgadzać i musimy domagać się przemiany postawy i myślenia….”
  A jeszcze przed “chwilą” pchaliście projekt ustawy zawierający w autopoprawkach wszystkie głupoty tejże dyrektywy i to najpierwsi w całej “junii”.
  Czyli najpierw dyrektywa była zła, później całkiem dobra i do przyjęcia w parlamencie RP, teraz znowu jest nie do przyjęcia ?
  No to co Wy pijani jesteście/byliście ? Jak chcecie budować jakąkolwiek wiarygodność ?

  • Andrzej Turczyn

   A kiedy ja pisałem, że dyrektywa jest całkiem dobra?

 • Donaldo Ramirez

  prędzej czy pózniej skończymi z jednostrzałowymi 22LR, a do pozwolenia będzie trzeba zgody pradziadków 🙁 Ja już coraz mniej wierzę i mam duże obawy

 • tatik

  W Polsce broń palna powinna być sprzedawana nie na podstawie pozwolenia, tylko po okazaniu w sklepie aktualnego egzemplarza codziennej gazety.

  • Andrzej Turczyn

   aż tak to nie ma nigdzie

   • tatik

    Lepiej by od tego nie było, ale za to z większym hukiem 🙂

   • Pawel W

    Jest nawet lepiej – tu w PL. Tylko modele dość stare 😛
    Nie rozumiem, czemu nie rozszerzyć tego na nowsze.

 • makeintosch

  Nie będzie takiej reakcji jak w Czechach, bo grono zainteresowanych w naszym kraju jest zbyt małe, by wywrzeć skuteczny nacisk na polityków, którzy do wolności obywatelskich są nastawieni negatywnie, co i rusz widać.

 • Konrad Szwedowski

  Panie Andzreju, dlatego właśnie mam kłopot z poparciem Ruchu 11.11; macie dla mnie za dużo złudzeń (w powiody nie wchodzę) co do patrii oszustów i manipulatorów PIS. Kiedyś tez uważałem hasło “pis po jedno zło” za mocno POdejrzane i “trollowate”, ale niestety jest ono prawdziwe, co pokazała “rzeczywistość” poprzez wiele konkretnych przykładów, których nie będę tu wymieniał, bo było kilka A4. Skrótowo; moim zdaniem dalsze poparcie dla tej partii , choć zastrzegacie się w kwestii popieranie jedynie rzecz dobrych, jest dziś mocno wątpliwe. Tych “dobrych rzeczy” w wykonaniu pis będzie/zostanie jak soli na czubku noża, jeśli komuś nie wystarcza “patriotyczny szum” i odsłanianie kolejnego pomnika w Koziej Wólce. Przypomnijmy jedynie ostatni wyczyn, tj przekreślenie jakichkolwiek dążeń do realnej niepodległości poprzez zgodę na udział w tzw armii UE (tj IV Rzeszy) i oddanie dowództwa armii i de facto decyzji dot pzremysłu zbrojeniowego naszym wrogom. Kwestia dostępu do broni świadczy dobitnie jaka “formacja myślowa” dominuje w pis. Każdy dzień poparcia dla takiej partii, to mniej waszej wirygodności.