W Stalowej Woli bandzior zaatakował nożem mężczyznę, niestety służby wbrew zapewnieniom wiceministra Zielińskiego nie zapewniły bezpieczeństwa

Nieznany sprawca zaatakował nożem mężczyznę w Stalowej Woli (Podkarpackie). Ranny został przewieziony do szpitala – poinformował PAP Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem.

Trwa poszukiwanie nożownika. „Na miejscu wciąż pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Staramy się wyjaśnić to zdarzenie” – podkreślił Wilk.

Informacje o ataku pierwsze podało radio RMF.

To już drugi w ostatnim czasie atak nożownika w tym mieście. 20 października w jednej ze stalowowolskich galerii handlowych 27-letni napastnik zranił 9 osób, z których jedna w wyniku obrażeń zmarła. Mężczyznę ujęli klienci galerii i przekazali policji. (PAP)


Takich spraw w Polsce setki, nie koniecznie będę o wszystkich pisał. Ale nadarzyła się kolejna okazja aby skompromitować nie nadającego się na swoje stanowisko wiceministra. Chodzi oczywiście o wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Jarosława Zielińskiego, który publicznie – w Sejmie – zapewniał:

za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje

Gdy tylko pojawiła się wiadomość w serwisie PAP od razu zawiadomiłem pana wiceministra, że zaliczył kolejną wtopę. Wbrew jego zapewnieniom służby nie zapewnił obywatelowi bezpieczeństwa:

Dlaczego pan wiceminister zapewnia o niemożliwym i nie pozwala na praktyczne rozwiązania. Pomysłowi aby Polacy mieli się czym bronić pan wiceminister jest bardzo przeciwny. Próbuję złączyć w całość o co chodzi. Co powoduje taką postawę tego pana polityka?

Upieram się przy swoim, pan wiceminister jest w błędzie. Rozpowszechniajcie tezę, że złego człowieka z niebezpieczną bronią może powstrzymać dobry człowiek z bronią, a w czasie i miejscu zdarzenia na ogół nie ma policjanta.

 

Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA, posła Jarosława Zielińskiego, podczas pierwszego czytania projektu ustawy o broni i amunicji

Kolejny poseł pobiegł na skargę do Gazety Wyborczej na Polaków, tym razem to poseł PiS Jarosław Zieliński

 • Stalinowski duch wciąż żyje w następnych generacjach milicjantów i nie tylko…

 • Capribestyja

  Trzeba się zastanowić czy aby nie należy wystosować jakiegoś oficjalnego zapytania do ministra Zielińskiego jak to się ma do jego poglądu że to państwo ma zapewniać bezpieczeństwo obywatelom.

  • Mozets

   Po każdym ataku bandyckim chorego psychicznie pacjenta oddziału psychiatrycznego w Stalowej Woli ( bo taki stan zdrowia prezentował sprawca bandyckiego napadu) należy zwalniać z pracy nie tylko dzielnicowego z tej dzielnicy Stalowej Woli gdzie jest galeria ( miejsce napadu) , komendanta policji miejskiej, komendanta policji wojewódzkiej ( wraz z ich zastępcami ) komendanta głównego policji, premier rządu ( to przełożony ministra) , prezydenta RP ( to przełożony premiera) . Zwolniłbym z pracy nawet dyrektora fabryki noży szturmowych dla wojska – bo takimi ( 2 szt.) posłużył się ten chory psychicznie zabójca. Poszedłbym dalej – zwolniłbym z pracy Króla Europy Donalda Tuska i jego giermka Bieńkowską. Wszystkich na pysk. Oni też maczali pośrednio w tym palce – bo nie zapewnili bezpieczeństwa w Galerii Vivo w Stalowej Wólce – Zdrój . Ministra Obrony RP i NATO na razie ( wyjątkowo i ostatni raz) – bym nie ruszał ( choć noże były wojskowe – szturmowe)… ;-)))
   kpt. M.Mozets spec. uzbr.

 • Pingback: W Łodzi policjant ze służbowej broni, w pijackim szale, strzelał do bezbronnych ludzi - wyobraźcie sobie jaki były krzyk, gdyby strzelał ktoś z pozwoleniem na broń?! | Andrzej Turczyn()