Obecność Polski w strukturach UE odbiera nam to co pozostało po półwieczu sowieckiej okupacji

Gdyby spojrzeć z wysokości innej niż poziom gruntu na nasz udział w strukturach europejskich, trzeba by dość do przekonania, które wyraża się słowami:

To fragment z kapitalnej książki, którą powinien przeczytać każdy kto myśli i czuje po polsku. Zaznaczam, że do lektury nie wystarczy powszechna w Polsce umiejętność czytania po polsku. To nie jest książka dla postępowych internacjonałów, to książka dla dumnych Polaków, dla których święty spokój i pełny brzuch nie są celami w życiu.

W przypadku reguł związanych z dostępem do broni palnej początek członkostwa w EU był zachętą i nastały stosunkowo pozytywne zmiany. Pozytywne zmiany dotyczyły broni rozdzielnego ładowania, była wreszcie zmiana przypadająca na 2011 rok. Z perspektywy czasu widać jednak, że był to pozór rzeczywistości. Cel zdaje się być przeciwny. Po tych pozytywnych zmianach, trwających raptem kilka lat, nastąpił gwałtowny zwrot i zaczynamy poważnie tracić na unijnej integracji. To co nastanie po implementacji unijnych przepisów będzie gorsze niż prawo z PRL. Dzisiaj nie możemy stanowić sami o sobie. Zmiany prawa utrudnia konieczność podporządkowania ich pod unijne dyrektywy.

Kierunek, który nadaje nam Unia Europejska staje się być zagrożeniem naszej egzystencji. Unijna dyrektywa zakazująca samopowtarzalnej broni, to nie jest niewinna zabawa w regulacje unijnego rynku, a niebezpieczny początek definitywnego rozbrojenia Polaków. Znamienne moim zdaniem jest to, że to nasze rozbrojenie przypada na czas narastania konfliktu z imperialną Rosją (czytaj ZSRR), czyli komunistycznym imperium zła.

Rozbrojenie całych narodów nie jest dokonywane bez powodu, o ile razy ja o tym pisałem… Rozbrojenie nigdy nie ma związku z regulacją rynku, tak twierdzić może zawodowy kłamca lub człowiek potrzebujący medycznej pomocy. Rozbrojenie praworządnych Europejczyków, w tym i Polaków, pod hasłem walki z terroryzmem, jest tak bezczelnym kłamstwem, jak tylko bezczelne kłamstwo może być.

Niestety informacje, które do mnie docierają nie są pozytywne. Ludzie niezdolni do krytycznego osądu występujących zjawisk, ministerialni biurokraci, bez kwalifikacji w odróżniania dobra od zła, zapewniając nas, że są patriotyczną dobrą zmianą, skonfiskują to co poleci tow. Bieńkowska. Bezrefleksyjni głupcy, dla których wartością są znaki liter w unijnych dziennikach ustaw, szczycący się podporządkowaniem pod unijne prawa. Dla nich nie ma szkody dla Polski i Polaków, dla nich dobre oznacza zgodne z obcym prawem.

Prawda jest taka, że broń w rękach obywateli, umiejętność posługiwania się bronią, to jeden z elementów budujących potencjał obronny państwa. Ten potencjał jest nam niezwłocznie potrzebny. Aby go zbudować potrzebny jest czas. Zamiast budować to co jest do zbudowania, głupcy z dobrej zmiany chcą nam cofnąć, ukraść czas. Chcą uczynić Polskę jak za czasów Adolfa Hitlera i towarzysza Stalina, gdzie o legalnym posiadaniu broni mówił tylko kat…

 • Mateusz Wolff

  Tylko ,że mało kto czuje ,że coś jest nie tak z unią. Przecież to taka fajna sprawa, dotacje dają, shengen…

  • Capribestyja

   Taaak !. No i można jeździć gdzie się chce i zamieszkać gdzie się chce. Tylko że nikt jakoś nie pojmuje tego że u siebie będziesz tylko “U SIEBIE”. Czyli tam gdzie twoje korzenie z dziada pradziada. Wszędzie indziej będziesz tylko obcym mniej lub bardziej akceptowanym i w zależności od korzyści jakie przynosisz. Nasi rodacy w Holandii, Niemczech, UK powoli sie o tym przekonują tylko Ci mieszkający w Polsce dalej są ślepi i poddają się propagandzie wstydu serwowanej nam przez TVNy i inne Gówna Wybiórcze.

   • el_koyoto

    … i to co najbardziej boli, że na obczyźnie potrawą polskiej (choć nie tyko) rodzinie odebrać dzieci jak przedmioty.

   • Witek

    Zawsze tak jest. Tylko ja mam rację , a ci co myślą inaczej niż ja są ślepi i podatni na propagandę … A ja patrzę co wyrabia z moim krajem rząd , który ma gdzieś nie tylko UE ale i swoich obywateli. I trzeba naprawdę być ślepym , żeby nie zauważyć jak bardzo się Polska zmieniła od czasu wstąpienia do UE w porównaniu z taką Ukrainą , która uzyskała niepodległość nieomal w tym samym czasie.

    • Capribestyja

     Tu jeszcze trzeba się zastanowić co to jest za rząd. Czy to jest Polski Rząd czy raczej lokalni zarządcy za ramienia czyjegoś tam. Patrząc na ostatnie 28 lat jestem przekonany że znowu Ci drudzy.

     • Witek

      Nie wiem czyje interesy realizuje rząd PiS, ale na pewno nie polskie …

     • Krys53

      z wejście do UE były korzyści? czy straty? np wolny przejazd (w sumie przed I WŚ również można było swobodnie podróżować po Europie) ale też 2,5 mln Polaków na emigracji (w tym jeden urzędujący premier – śmiech na salonach Zach Europy) lub sieć Lidla i Kauflandu (na które właściciel przez przypadek z Niemiec dostał ok 900 mln euro w celu “rozwoju” lokalnych producentów!), albo najdroższe w Europie autostrady, itd.
      PiS nie podoba się wszystkim i nie musi – co na tym blogu słychać i czuć – ale demokracja ma się nie gorzej niż za PO/PSL (wszak większość rządzi) a jeżeli twierdzisz że PiS nie realizuje polskie interesy to czyje???

      Trybun jest troszkę egzaltowany co do niektórych ocen działań rządu (patrz dołączenie do skargi Czech) lub ocen niektórych jej przedstawicieli, ale to nie znaczy że my, jego goście piszemy sobie jak gimbaza bez podanie konkretnych przykładów…

     • Witek

      Demokracja ma się nie gorzej … Właśnie PiS uznał że Polacy są za głupi i zbyt nieodpowiedzialni żeby wybierać sobie wójtów i burmistrzów. Demonstracje antyrządowe były zwykłym zjawiskiem za każdych rządów, ale w tej kadencji prawa do demonstracji zostały ograniczone, demonstranci są wywlekani do radiowozów a organizatorzy tych protestów są odwiedzani przez policję dość regularnie, jeżeli dodamy do tego to co się dzieje z sądami to raczej niepokoi mnie stan demokracji w naszym kraju bo to dopiero początek tej nowej wersji demokracji w wykonaniu PiS. Ponad dwa miliony wyjechało. Rozumiem , że należałoby według ciebie trzymać zamknięte granice i nikogo nie wypuszczać ? Ludzie , po półwiekowym trzymaniu na smyczy przez komuchów zaczęli korzystać z praw jakie im do tej pory były odebrane, a jednym z nich jest prawo do życia tam gdzie chcą. Nikt ich nie wypędzał, sami wybrali, bo dzięki UE mogli. Owszem, zachodnie firmy weszły do Polski, ale inaczej być nie mogło, odcięcie Polski przez komunistów doprowadziło do zapaści cywilizacyjnej i technologicznej na każdym poziomie. Wejście do UE dało szanse naszym firmom i korzystają z niej coraz bardziej. Mówię tu nie tylko o dużych przedsiębiorstwach, mówię o małych i średnich firmach , które korzystają ze swobody funkcjonowania na rynkach UE. Czyje interesy reprezentuje PiS ? Grając na rozbicie i destabilizację UE PiS i cała tzw. prawica działają na rzecz polityki Putina.

 • Hubert Szwede

  Ukłon dla Pana Andrzeja, mocne i trafne. 😉

 • makeintosch

  Polska takich gwarancji bezpieczeństwa nigdy mieć nie będzie.
  Warto podejmować takie działania, które zwiększają szansę na jej przetrwanie – izolowanie się wobec UE nie pomoże nam w żaden sposób i tylko zbliży nas w stronę wpływów Putina.
  Na Stany bym nie liczył, bo jesteśmy odległym krajem, nie mającym dla nich strategicznego znaczenia i w przypadku wojny analogicznej jak na Ukrainie myślę, że Amerykańscy politycy/wojskowi stwierdziliby, że albo UE sobie poradzi samo, albo wschodni sąsiad jest jednak zbyt mocny w tym terenie i szkoda inwestować pieniądzę w amunicję.

 • Andrzej Kacprzyk

  Tylko 8 lat za “nielegalnego ” mausera po dziadku , lub kilka naboi od broni której już się nie posiada . Czy to nie jest prawo okupacyjne?. I to po 27 latach tak zwanej wolnej Polski! .

 • To nie głupcy działają, tylko śmiertelni wrogowie naszej Ojczyzny czyli wrogowie nas samych, Polaków.

 • Janusz Wilk

  Panie Andrzeju. Zanim zostanie wysłane na mnie wiadro pomyj proszę pomyśleć chwilę o tym co napiszę.
  Być może zbliża się czas gdy trzeba będzie przyznać, że broń posiadana “nielegalnie” jest obowiązkiem każdego Polaka.
  Być może twarde trzymanie się przepisów skazujących na karę 1/7 kary śmierci (czyli 8 lat) trzeba będzie uznać za prawo okupacyjne?
  W ten sposób powrócimy do czasów gdy polacy uznają prawo narzucone z góry jako prawo nielegalne. Tak jak przez wieki zaborów.

  • Prawo do broni jest prawem naturalnym, niepisanym i jest (powinno być) zrównane z prawem do życia. Ci, którzy ograniczają albo odbierają to prawo są potencjalnymi zbrodniarzami, których należałoby za wszelką ceną obalić!

 • AndrzejW

  Prawo do bronii…
  Każdy praworządny obywatel ma OBOWIĄZEK posiadania broni!!!

 • max-bit

  Unia Europejska to projekt IV Rzeszy skutecznie wcielany w życie. Oczywiście ze skutecznym ogłupianiem. Tak aby przeciwnik się nie zorientował.
  Kupa naszego niestety nie zbyt mądrego ludu wierzy że EU to dobry wujek rozdający pieniądze no przecież są fundusze unijne otwarte granice itd. ….
  A my wpłacaliśmy mniej niż wyciągaliśmy … tia …. powiem brutalnie głupie społeczeństwo. Oficjalnie tak ale ile kasy zostało wywiezione ile mamy Polskich fabryk sklepów itd. … a ile Polskich ile dzięki temu nas wydrenowali ?
  Otwarte granice ? na czyją korzyść ?
  Jak to mawia red Michalkiewicz społeczeństwo Polskie zostało zoperowane bez znieczulenia. W dodatku pod narkozą i wydaje nam się że jest “fajne” na podtlenku azotu.

  • Arkadiusz Kozieł

   Tylko, gdzie jest jakiś złoty środek? Kto go znajdzie i wdroży? Wcześniej były te fabryki niby nasze, ale nic z tego i tak nie mieliśmy, tylko puste półki. Teraz są półki pełne, ale to w większości nie nasze. Tak źle i tak niedobrze. Nie wiem, jesteśmy historycznie skazani na lewo lub prawo od granic i tylko gdybyśmy byli silni gospodarczo i wojskowo, to moglibyśmy się z tego podwójnego jarzma uwolnić. Ale to nie jest łatwe po dwustu latach niewoli. Trzeba trochę czasu. I tu jest trudny wybór, z kim nam lepiej trzymać, bo sami nic nie zrobimy. dziś się już tak nie da. No, chyba, że znajdą u nas takie złoża ropy i gazu, jak znaleźli wpierdzielacze śmierdzących rekinów, Norwegowie. Choć i to nie gwarantuje normalności i bogactwa ( patrze Wenezuela ).
   Na razie, szczerze, z dwojga złego to ja już wolę tę prawą stronę, bo lewą już poznałem i nie chcę do niej wracać. A gdy wrócilibyśmy na lewo, to w trymiga mamy drugą Ukrainę. I nic nie da zaklinanie rzeczywistości. jak tego nie chcę.