Niemiecka policja kłamie albo oszalała: amunicja znaleziona obok meczetu nie ma związku z terroryzmem, jest znaleziskiem po dziadku

Niemiecka policja wkroczyła w niedzielę na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości o dwóch plastikowych torbach pełnych amunicji znajdujących się obok samochodu zaparkowanego w pobliżu jarmarku i meczetu. Policja nie łączy znaleziska z terroryzmem – podał Reuters.

Nie ma powodu, aby podejrzewać, że dwie torby z nabojami znalezione w pobliżu bożonarodzeniowego jarmarku i meczetu w zachodnim Berlinie mają coś wspólnego z terroryzmem – podał Reuters. Rzecznik policji zapytany o możliwość takiego związku odpowiedział: “Absolutnie, nie”.

“Zawsze znajdowano amunicję w Berlinie” – dodał rzecznik. “Ktoś prawdopodobnie sprzątał piwnicę i znalazł coś co należało do jego dziadka.”


 

Dzisiaj mamy taki czas, że jak ktoś coś powie, to coś zostanie powtórzone w mediach, internecie, to zaczyna obowiązywać jako fakt. Ludzie co do zasady nie potrafią wnioskować z faktów wbrew nachalnemu przekazowi zawartemu w słowach.

Fakty: torby z amunicją; znalezione w pobliżu meczetu; w czasie bożonarodzeniowego jarmarku;

Słowa: nie ma to związku z terroryzmem; to znalezisko po dziadku;

Mam nadzieje, że na tego bloga nie wchodzi nikt kto przyjmuje za prawdę, kłamstwa które uskutecznia Deutsche Polizei.

Islamskiego terroryzmu nie ma, a jakby ktoś znalazł coś do strzelania w okolicach meczetu znaczy, że to pamiątka po dziadku, który może nawet był w SS! 

 • Bartosz Alchimowicz

  Niemiecka policja zaraz będzie na etapie “ty patrz Abdul, jakie dziwne niemieckie imię – Hans”. Wiec chyba nie ma się czemu dziwić. Oddaja islamistom swój kraj bez jakiegoś większego sprzeciwu, a właściwie to chyba tego chcą patrząc na wyniki głosowań.

 • Grzegorz

  Słowa (2): “Zawsze znajdowano amunicję w Berlinie”. Oto wytrych do kolejnych tłumaczeń ogłupionemu ludowi dalsze znaleziska…

 • Kamil Nagrodzki

  Oczywiście nie podano jakiego typu ta amunicja, bo może była to 7,62×39.
  Nie mówiąc już o oznaczeniach z produkcji.

  • Starypryk

   Pewnie czterej pancerni zostawili 😀

   • Polak Słowianin

    A konkretnie, to Szarikowi plecak z uprzęży się odpiął…

 • PK

  No co? Może faktycznie to amunicja dziadka Achmeda?

 • kolekcjoner1911

  Widać lokalny imam miał dziadka w Waffen SS albo w armii czerwonej 😛

 • tatik

  Kiedyś w Niemczech była sytuacja, że kierowca świadek wypadku zatrzymał się, żeby udzielić pomocy rannym w wypadku i gdy reanimował poszkodowanego przyjechała policja i najpierw wlepiła mu mandat za parkowanie, a dopiero potem zainteresowała się wypadkiem. Kilkadziesiąt lat wcześniej SS i policja tez nie zapobiegły zamachom na swojego fuhrera, zatem obstawiam idiotyzm. W wehrmachcie służył dziadek Donalda T., wspólnika Angeli M., więc mógł tam zakopać feralną amunicję.

 • Michał Kilanowski

  Czekam na komunikat, ze znaleziono plecak ze śmieciami, w którym były jakieś baterie, jakieś kable, jakiś stary budzik i jakieś znalezione, jak prawie codziennie, 3kg trotylu, zapalnik i 5kg starych śrub i gwoździ, ale że nie należy podejrzewać próby zamachu.
  Ot, trochę śmieci po sprzątaniu strychu i piwnicy

  • Krzysztof Jabłoński

   Zmienią narrację jak im zaczną śmieci na komendę wywozić.

 • Jarek Lew
 • Pawel W

  “Nie wierzę informacjom nie zdementowanym” – czy jakoś tak.
  Kiedyś powiedzieli by – na tym etapie śledztwa nie wykluczamy żadnej ewentualności. Teraz, gdy znaleźli arsenał terrorystów, zapierają się od razu, że ma to związek z terroryzmem. Czy niemiecka policja jest jeszcze niemiecka?

 • KBPol

  Z punktu widzenia policji niemieckiej, a raczej władz, nie jest w tym wypadku ważna prawda, nie jest ważne co tam pomyślą sobie w Polsce czy gdzieś indziej w świecie. Ważne jest ilu zwykłych Niemców uwierzy w to zapewnienie czyli łyknie tak grubymi nićmi szyty bullshit bez zastanowienia. Jeśli wystarczająca ilość np. większość z nich to już jest to dobry powód aby takie wyjaśnienie podać. Niemcy są jednym z najbardziej zdyscyplinowanych narodów, nadal ślepo wierzącym i posłusznym swoim przełożonym i swojej władzy i dlatego w takie zapewnienia (ciągle jeszcze) wierzą. Gotowanie żaby trwa…

 • max-bit

  A dziadziuś był w SS 🙂

 • Krys53

  do fachowców z tego bloga: Kto dziś strzela z ammo 7,65??? Jakie ‘szturmowe” kbk lub współczesne (po 1950r.) pistolety ją używają???
  a taką amunicję tam znaleziono…