W Egipcie kilkuset zdziczałych muzułmanów zaatakowało kościół koptyjski – to samo czeka już wkrótce mniejszość chrześcijańską w Europie

Licząca kilkaset osób grupa muzułmanów zaatakowała chrześcijańską świątynię w egipskiej prowincji Giza, ok. 100 km na południe od Kairu; rany odnieśli niektórzy z modlących się tam Koptów – podaje w sobotę agencja EFE.

Z komunikatu arcybiskupstwa w Atfih wynika, że w piątek tłum setek osób skandujących “wrogie hasła” wtargnął do znajdującej się pod Atfih świątyni, wzywając do zburzenia budynku. Napastnicy “zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan” – czytamy w oświadczeniu.

Siły bezpieczeństwa rozpędziły napastników, a ranni zostali przewiezieni do szpitala. Arcybiskupstwo nie podało liczby rannych.

Według cytowanego przez EFE duchownego rany z rąk napastników, którzy krzyczeli “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki) i “zniszczymy kościoły”, odniosły cztery osoby.

Agencje wyjaśniają, że budynek, w którym doszło do zdarzenia, został zbudowany 16 lat temu i regularnie modli się w nim co najmniej 1,5 tys. Koptów, ale oficjalnie nie wydano jeszcze pozwolenia, by ten dom modlitwy przekształcić w kościół. Arcybiskup poinformował, że po zmianach, które zaszły w egipskim prawie w 2016 roku w kwestii budowy i renowacji świątyń, powzięto kroki w celu nadania temu miejscu statusu kościoła.

Ze względu na przeszkody administracyjne – pisze AFP – wiele kościołów w Egipcie budowanych jest nielegalnie; władze jednak przedstawiają nowe prawo jako postęp w tej dziedzinie. Jednocześnie z opublikowanego na początku grudnia raportu Egipskiej Inicjatywy na rzecz Praw Człowieka (EIPR) wynika, że w kraju wciąż brakuje konkretnych i jasnych reguł pozwalających na stosowanie nowego prawa.

Chrześcijańska mniejszość w Egipcie stanowi 10 proc. spośród ok. 92 mln mieszkańców tego w większości muzułmańskiego państwa. EFE zauważa, że jest w nim ok. 5 tys. kościołów. Chrześcijanie w Egipcie regularnie padają ofiarą ataków ze strony ekstremistów. W ostatnich miesiącach chrześcijańskie miejsca kultu były celem krwawych zamachów; do popełnienia większości z nich przyznało się Państwo Islamskie (IS).  (PAP)


 

Tak sobie myślę, że mniej więcej do tego zmierza to co dzieje się w Europie, tj. ciągły napływ islamistów. Niestety w Polsce szczególnie mocno islamistów stręczy hierarchia katolicka. Przy każdej nadarzającej się okazji jakiś ważny klecha ogłupia Polaków aby chcieli przyjmować islamskich nachodźców.

Przykłady z dwóch ostatnich dni. Prymas Polski abp Wojciech Polak:

“Sądzę, że każdy drugi człowiek, a zwłaszcza ten najsłabszy, ubogi, odrzucony, uchodźca, który szuka dachu nad głową, tak jak szukali go Józef i Maryja w Betlejem, wymaga otwarcia naszych serc na przyjęcie drugiego człowieka.”

metropolita warszawski kard. Kazimierz NyczHierarcha w wywiadzie dla Polsat News pytany był, jak polska tradycja stawiania na stole wigilijnym pustego talerza dla osoby bezdomnej, zbłąkanej, samotnej w wieczór wigilijny, ma się do tego, że Polacy boją się przyjąć w swoim kraju uchodźców:

“Tradycja pustego talerza na stole wigilijnym w polskiej tradycji i zwyczaju jest bardzo mocnym symbolem, ale obawiam się, by czasem nie był to pusty symbol – że będziemy ten talerz stawiać, ale (…) będziemy się martwić, co by się stało, gdyby ktoś przyszedł i zburzył nam atmosferę świąt.” 

Zobaczcie jak podstępnie wpuszczają trujący jad w głowy Polaków ci zdrajcy naszej cywilizacji. Ci ludzie to bezwolni wykonawcy planów papieża z Watykanu, którego celem zdaje się być wyniszczenie państw narodowych. Oni będą nas tak truli, aż do chwili gdy Polacy powiedzą im, że już nie chcą tego słuchać albo czekać będzie mniejszość chrześcijańską w Europie i w Polsce to co stało się udziałem Koptów. Z islamem nie ma ani współpracy, ani asymilacji islam ma zaprogramowaną walkę aż do ostatecznego zwycięstwa.

To jedna sprawa, o której chciałem napisać.

Druga jest taka, że bez karabinu albo bez uzbrojonego ochroniarza będący w islamskim środowisku chrześcijanin nie ma szans na przetrwanie. Do takiego wniosku prowadzą metody, którymi posługują się kochający allacha muzułmanie. Czasami mówi się, że metodą na zwycięski spór z islamem jest zachowanie wartości własnej cywilizacji. To prawda, ale trzeba wówczas jasno powiedzieć, że jednym z elementów cywilizacji chrześcijańskiej było posiadanie broni palnej. Ten statuujący cywilizację chrześcijańska element został z niej wyrugowany wraz z pojawieniem się komunizmu i wraz z wchłanianiem komunistycznych idei przez kościół katolicki. Dzisiaj chyba nikt nie ma wątpliwości, że w Watykanie siedzi na papieskim tronie papież komunista, wyznający piekielną ideę pacyfizmu?!

Cywilizacja chrześcijańska w kształcie oddającym dawną świetność, zachowała się dzisiaj wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Tam chrześcijanin rozumie, że praworządny człowiek powinien mieć karabin do obrony. Tam jest chrześcijański przywódca, który dba o prawo do broni dla obywateli, którzy rozumie, że na jego ziemi nie ma miejsca dla wyznawców wojującego islamu. Moim zdaniem powinniśmy być wpatrzeni w Amerykę, mieć z nią sojusze i umowy dwustronne, nie patrzeć na ogłupiałą Europę i watykańskich wrogich nam purpuratów oraz przebranego na biało komunistę.


Uzupełnienie. 2017-12-24 17:46 (Reuters/PAP)

Egipt/ 15 aresztowanych po ataku na chrześcijańską świątynię

Egipskie władze aresztowały 15 osób w ramach śledztwa w związku z piątkowym atakiem na chrześcijańską świątynię w prowincji Giza, ok. 100 km na południe od Kairu – pisze w niedzielę agencja Reutera, powołując się na źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa.

Według źródeł sądowych zatrzymani są oskarżeni o wszczynanie sporów na tle religijnym, działanie burzące jedność narodową i zniszczenie własności prywatnej.

W związku z wątpliwościami co do funkcjonowania obiektu w areszcie również przebywał właściciel budynku – pisze Reuters.

W piątek tłum kilkuset muzułmanów skandujących – jak podało w komunikacie arcybiskupstwo w Atfih – “wrogie hasła” wtargnął do znajdującej się pod miastem koptyjskiej świątyni, wzywając do zburzenia budynku. Napastnicy “zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan” – czytamy w oświadczeniu.

Jak informowała agencja EFE, z rąk napastników, którzy krzyczeli “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki) i “zniszczymy kościoły”, rany odniosły cztery osoby.

Budynek, w którym doszło do zdarzenia, został zbudowany kilkanaście lat temu i regularnie modli się w nim co najmniej 1,5 tys. Koptów, ale oficjalnie nie wydano jeszcze pozwolenia, by ten dom modlitwy przekształcić w kościół. Arcybiskupstwo informowało, że po zmianach, które zaszły w egipskim prawie w 2016 roku w kwestii budowy i renowacji świątyń, powzięto kroki w celu nadania temu miejscu statusu kościoła.

Ze względu na przeszkody administracyjne – pisała AFP – wiele kościołów w Egipcie budowanych jest nielegalnie; władze jednak przedstawiają nowe prawo jako postęp w tej dziedzinie. Jednocześnie z opublikowanego na początku grudnia raportu Egipskiej Inicjatywy na rzecz Praw Człowieka (EIPR) wynika, że w kraju wciąż brakuje konkretnych i jasnych reguł pozwalających na stosowanie nowego prawa.

Chrześcijańska mniejszość w Egipcie stanowi 10 proc. spośród ok. 92 mln mieszkańców tego w większości muzułmańskiego państwa. Według danych EFE jest w nim ok. 5 tys. kościołów. Chrześcijanie w Egipcie regularnie padają ofiarą ataków ze strony ekstremistów. W ostatnich miesiącach chrześcijańskie miejsca kultu były celem krwawych zamachów; do popełnienia większości z nich przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Koptowie obchodzą święta Bożego Narodzenia razem z prawosławnymi, 7 stycznia. (PAP)

 • Minuteman

  Żadna zorganizowana struktura społeczna nie jest immunizowana na głupotę. Współczesny kościół katolicki, podobnie jak współczesne kościoły protestanckie, pełne są wszelkiej maści heretyków, oszołomów, oszustów, konformistów, hipokrytów, zdrajców, pacyfistów, postępaków, idiotów i zwyrodnialców. W gronie ateistów takich szkodników jest niewątpliwie jeszcze więcej.

  Osobiście uważam, że protestanci mają większy odsetek durniów i łajdaków w swoich szeregach niż katolicy, ale nie ma chyba sensu się o to licytować. Istotne i godne podkreślenia jest chyba tylko to, że pacyfizm i kolaboracja z wrogiem aktywnie działającym na rzecz zniszczenia rodzimej wiary, kultury, tradycji, własności, praw, wolności i sposobu życia jest sprzeczna z zasadami wiary i zdrowego rozsądku zarówno dla katolików jak i protestantów. I chyba również dla agnostyków i ateistów. A przynajmniej tych spośród nich, którzy nadal są porządnymi ludźmi. Moim zdaniem dla wszystkich wyżej wymienionych Papierz, Prymas Polski czy metropolita warszawski wygadujący takie brednie jest albo durniem albo łajdakiem i sam się tym samym dyskredytuje.

  • Andrzej Turczyn

   Zgadzam się w pełnej rozciągłości, z tym małym zastrzeżeniem, że ten idiotyzm protestanckich kościołów dotyczy głównie kościołów wyznaniowych, państwowych, które powstały w Europie. W USA gdzie nie ma kościoła państwowego to zjawisko jest zdecydowanie inne.

   • max-bit

    No a gdzie jest najwięcej sekt ? (lub było).

   • Tomas de Torquemada

    D. Trump jest prezbiterianinem. Po wydaniu zakazu wpuszczania imigrantów z krajów arabskich Presbyterian Church (USA) ogłosił m.in.:

    “I urge the president and his administration to reverse this very harmful decision regarding refugees. Presbyterians are not afraid of this so-called terror threat. We are not afraid because we profess a faith in Jesus, who entered the world a refugee.”

    Całość tutaj: https://www.pcusa.org/news/2017/1/28/stated-clerk-opposes-order-banning-refugees-entry-/

    Proszę nie idealizować postawy amerykańskich protestantów wobec imigracji.

 • sz p

  Nachodźca to nie uchodźca. Islamista to nie chrześcijanin. Prześladowca to nie prześladowany. Przyjęcie do własnego domu koptyjskiej wdowy z dzieckiem i starcem, to nie to samo co wpuszczenie trzech muzułmańskich zwyrodnialców. Podobieństwo jest tu tylko takie, że jednych i drugich należy powitać sprawiedliwie… Jasne?

  Kto sugeruje mylenie mordowanych z mordercami?

 • Marcin Kaczmarczyk

  Ten islamski syf za jakieś 15-25 przyjdzie też i do nas. Poprzednie dwa totalitaryzmy nazizm i komunizm rozjechały nas jak walec więc z dużym prawodpodobienstwem bedzie tak i z islamem. Jest jednak szansa żeby tego uniknąć – radze posłuchać Krzysztofa Karonia na YT. Po pierwsze odbudowa normalnego społeczeństwa oraz zbudowanie silnej gospodarki do 2025. 2025 to punkt graniczny w tym roku ma się dokonać domkniecie eurokołchozu w superpaństwo czyli mamy 8 lat na działania żeby przeprowadzić polexit. Od siebie dodam że powinismy nakłonić amerykanów do przeniesienia baz amarykańskich z taktyczną bronią jądrową do nas bo tylko to nas zabezpieczy z jednej strony ograniczy zapendy ruskich a z drugiej strony kalifat zachodniej europy bedzie musiał sie z nami liczyć. Jesli ktoś uważa że to SF to niech sobie porówna zwykła demografię i kogo będzie wiecej za 25 lat białych czy muzułmanów.

 • Tomas de Torquemada

  Proszę o sprawiedliwe informowanie czytelników. Wspólne stanowisko w sprawie imigracji zostało podpisane 30.06.2016 przez wszystkie kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Oprócz Bp Gądeckiego podpisy złożyli:

  pastor Leszek Wakuła
  Prezbiter Okręgu Centralnego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP

  ks. bp Jerzy Samiec
  Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

  ks. bp Andrzej Malicki
  Superintendent Naczelny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP

  ks. bp Marek Izdebski
  Biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP

  ks. bp Wiktor Wysoczański
  Biskup Kościoła Polskokatolickiego w RP

  ks. bp Marek M. Karol Babi
  Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP

  Metropolita Sawa
  Prawosławny Metropolita Warszawski i Całej Polski

  Jak widać jest to “ślepota transwyznaniowa” 🙁

 • makeintosch

  Na szczęście u nas nie przyjdą, bo mamy żołnierzy wyklętych i patriotyczne kebaby na każdym kroku, warunki życia też trochę gorsze niż w sąsiednich krajach, możemy raczej spac spokojnie i przekazywać sobie znak pokoju.