Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony mężczyzna wziął na cel swojego karabinu włamywacza i tak czekał na przybycie policji

USA, Luizjana. W dniu 6 grudnia 2017 r. Cezar Ray, mieszkaniec Baton Rouge w Luizjanie usłyszał alarm samochodu córki. W tym samym momencie telefonował sąsiad, aby poinformować go, że widział podejrzaną osobę w okolicy. Mieszkaniec Baton Rouge wziął karabin i wyszedł na zewnątrz. Właśnie wtedy stanął twarzą w twarz z włamywaczem. Ray kazał mu wejść na ziemię i trzymając włamywacza na celowniku oczekiwał na przybycie policji.

Gdy Ray wychodził na zewnątrz uruchomił Facebook Live, aby uchwycić moment ujęcia włamywacza.

“Próbowałeś włamać się do niewłaściwego domu”

– powiedział Ray Garcia do włamywacza.

 

Cezar Ray po zdarzeniu mówi aby być czujnym, uważnym zwłaszcza gdy się wraca do domu. Wskazywał także, że druga poprawka wprawdzie mówi o uzbrojonych obywatelach gwarantujących istnienie wolnego od tyrani państwa i dlatego prawo do posiadania i noszenia broni nie może być naruszone. Ray mówił tez, że ojcowie założyciele mieli na myśli o wiele więcej niż tylko zabezpieczenie społeczeństwa przed tyranią. Oni uznawali, że istnieje powinność każdego człowieka do ochrony swojej rodziny, przyjaciół, sąsiadów, a także wolności przed tyranami.

(źródło keepandbear.com)

Ludzie o przekonaniach pana wiceministra Zielińskiego nie przyjmują argumentacji jak w akapicie powyższym. To dla nich nie do pojęcia aby państwo nie miało na wyłączność powinności obrony przed łobuzami i przed sobą samym! To nie do pojęcia aby rządzone przez nich państwo miało być tyranią, chociaż i to jest prawda znaczne sfery życia kontroluje… Tak myślą fundatorzy ustrojów kontrolujących każdą aktywność obywatela. Zawsze na końcu działalności takich ludzi powstaje tyrania, a oni czasem są zdziwieni z efektów swojej pracy. Przecież chcieli przychylić nam nieba…

Zestawcie powyższe słowa zwykłego Amerykanina (ojca, męża), które są powszechnie akceptowane w Stanach Zjednoczonych, z tym co we wrześniu zakomunikował nam wiceminister od spraw wewnętrznych: “za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje” (Sejm 27 września 2017 r.).

Jak myślicie, co pomyślałby Cezar Ray o tym jak wygląda Polska, gdyby usłyszał słowa wiceministra Zielińskiego? Jestem pewny, że ten Amerykanin pomyślałby, że mieszkamy w kraju rządzonym przez tyranów. Bez wątpienia porównanie stanu praw obywatelskich Amerykanów i Polaków do takiego prowadzi przekonania. Przeciętny Amerykanin rozumie, że karabin to jego przyrodzone prawo do obrony przed bandytą i tyranem, który wpadłby na pomysł zmonopolizować prawo do posiadania i noszenia broni, czyniąc z niego swoje prawo i przywilej dla obywateli. Właściwie i poprawnie powinno być: dla poddanych.

Wspominam ciągle o słowach pana wiceministra, ale to co powiedział jest tak doskonałym przykładem tego jak myślą politycy o skłonnościach do wszechwładzy nad obywatelem, że naprawdę nie da się o tym cięgle nie wspominać, pisząc o przypadkach dowodzących, że jest dokładnie inaczej niż mówi pan Zieliński. Pan wiceminister wyraził wprost perfekcyjnie na czym polega zaprzeczenie wolności obywatelskich w aspekcie prawa do obrony własnej. Ta wypowiedź przejdzie do annałów. Kiedyś w książkach historycznych o walce Polaków o prawo do posiadania broni, będzie się o tej wypowiedzi wspominało, jestem o tym przekonany!

 • max-bit

  Zaproponuje kanał Pan MAX-a Kolonko jako że nie publikuje on ostatnio na YT ma swój własny kanał i tam od kilku mies publikuje nowe materiały.
  http://www.maxtvgo.com
  Bardzo ciekawe jest to co mówi o tym co się naprawdę mogło stać w LasVegas…
  Po za tym jak zwykle materiały ma ciekawe i nutką humoru.

 • No, akurat tutaj chyba był taki skomlący nastolatek, ale innym razem mogło by być całkiem inaczej.

  • Janusz Wilk

   Młodociani przestępcy to spory procent z ogółu. A nawet wśród tych “doświadczonych” próżno szukać przykładów erudycji, inteligencji i szlachetności. Prędzej znajdziesz głupotę, okrucieństwo i tchórzostwo.

 • Rattus Rattus

  Z nagrania (3:44) wynika, że ujęcia obywatelskiego dokonał były funkcjonariusz. Nie jest to więc do końca zwykły mąż i ojciec. Dodatkowo widzimy, iż na miejscu zdarzenia nikt nie stosuje już zadawania pytań według metody dobrego i złego gliny. Prawdopodobnie postać dobrego gliny zlikwidowano w okresie prezydentury Reagana, aby ograniczyć wydatki państwa na cele społeczne;)

  • KrzysH

   Tak samo zwykły jak każdy inny, ma rodzinę, dzieci, majątek których broni. Jego poprzednia praca nie ma nic do tego.

   • Rattus Rattus

    Myślę, że w gościu zostało jeszcze sporo z taktyki mundurowego stróża porządku – nie cofać się. Mógł zostawić skutego (bo przecież chłopaczek od początku nagrania był w kajdankach) na ganku, wycofać siebie i swoją rodzinę do wnętrza domu. Tam spokojniej, za osłonami, z bronią w gotowości należało zaczekać na szeryfa czy inną kawalerię. Trzymał gościa na muszce, żeby… Po co? Żeby odstraszyć ewentualnych kompanów, wspólników domniemanego włamywacza? Tacy właśnie mogliby zacząć strzelać, aby skasować typa, co wziął ich ziomala “na zakładnika”. Zła –
    w mojej nieprofesjonalnej ocenie – taktyka, ale okazała się skuteczna.

    • el_koyoto

     Na jego profilu jest film, gdzie widać, że jego żona go ubezpiecza. Inną sprawą jest trudno o profesjonalność w sytuacji, która zdarza się może tylko raz w życiu i dotyczy najbliższych.

 • Pingback: AR-15 czyli prawdziwie amerykański karabin | Andrzej Turczyn()