Dwoje policjantów brutalnie pobitych w imigranckim getcie pod Paryżem – takich imigrantów mamy przyjmować bez względu na bezpieczeństwo

Dwoje francuskich policjantów zostało brutalnie pobitych przez agresywny tłum w w noc sylwestrową w podparyskim w getcie imigrantów w mieście Champigny-sur-Marne; incydent wywołał falę oburzenia nad Sekwaną – podała we wtorek agencja AFP.

Do pobicia doszło podczas interwencji policji, gdy kilka osób próbowało wtargnąć na prywatne przyjęcie. W wyniku starć z tłumem policjantka ma obrażenia twarzy, a jej kolega złamany nos. Oboje zostali przetransportowani do szpitala – poinformowała agencja dpa.

W filmie z zajścia, opublikowanym w mediach społecznościowych, widać agresywny tłum, który kopie leżącą kobietę w mundurze. Dwie osoby zostały aresztowane, nie jest jednak jasne, czy brali oni udział w pobiciu funkcjonariuszy – zaznaczył “Le Monde”. Gazeta, powołując się na źródła policyjne, podała, że podczas interwencji policjanci użyli gazu łzawiącego.

Według AFP pobicie policjantów “wywołało falę oburzenia we Francji”. Prezydent Emmanuel Macron potępił incydent na Twitterze, określając go jako “tchórzliwy i kryminalny lincz”. Zapewnił, że winni zostaną odnalezieni oraz ukarani.

W sumie ośmiu policjantów i trzech wojskowych zostało rannych we Francji w nocy z niedzieli na poniedziałek – podało francuskie MSW. Według resortu podczas sylwestrowej nocy spalono ponad tysiąc pojazdów, a aresztowano ponad 500 osób. Do zapewnienia spokoju w ostatni dzień roku zmobilizowano ok. 140 tys. funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.


2018-01-01 13:43 (PAP) Prymas  w poniedziałek w Gnieźnie w homilii w trakcie mszy na rozpoczęcie roku: “Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka”

Jak podkreślił prymas Polak, papież Franciszek powtarza w swoim przesłaniu, że “pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku”. “W tym roku, wśród tych ludzi, papież wskazuje nam na migrantów i uchodźców, na mężczyzn i kobiety, na dzieci i młodzież, na osoby w podeszłym wieku, którzy (…) szukają miejsca, gdzie mogliby żyć w pokoju” – powiedział prymas.

Cytując Franciszka podkreślił, że w wielu krajach do których zdążają migranci rozpowszechniła się “retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga”.


Portal malydziennik.pl powiadamia: Papież domaga się od państw, by „przyjmowały migrantów do maksimum możliwości” i atakuje przeciwników niekontrolowanej migracji.

Łączyć te wiadomości czy ich ze sobą nie łączyć?

Moim zdaniem czas na dokonanie wyboru albo katolicyzm z powyższym przesłaniem albo Polska. Już dalej nie da się udawać, że kościół katolicki jest kościołem polskim i działa w interesie Polski. Czas powiedzieć prawdę, ta instytucja dąży do naszej zguby.

Wiem, że to strasznie boli i rozdziela umysł, ale trzeba stanąć w prawdzie. Nie ma innej drogi. Ile można udawać, że kościół katolicki nie jest wrogą interesom Polski instytucją? Jak połączyć wodę z Musicie zdecydować sami, dla mnie sprawa jest zupełnie oczywista.

Ktoś boi się utraty elementu duchowości, niech weźmie do ręki Biblię, Bóg nie pozostawi cię samego.


Uzupełnienie. 2018-01-02 20:58 (Media/PAP)

Francja/ Protest policji wobec bezkarności atakujących ją napastników

W Champigny-sur-Marne i innych miastach Francji policjanci z branżowego związku zawodowego protestowali we wtorek przeciwko pobiciu dwojga funkcjonariuszy w imigranckim getcie na południowo-wschodnich przedmieściach Paryża, domagając się kary dla sprawców.

Policyjni związkowcy przed merostwem w Champigny-sur-Marne mieli ze sobą hasła: “Żądamy surowszych kar dla sprawców ataków na policjantów!”, “Muszą iść za kratki!”.

Jak podaje portal europe1, na apel związkowców protesty odbyły się też w innych miejscowościach: w Lille, Tuluzie i Bordeaux oraz Saint-Etienne i Grenoble.

Według policjantów sprawcy pobić funkcjonariuszy prawie nigdy nie idą do więzienia, chyba że funkcjonariusz został zabity. “Nic się nie zmienia – twierdzi Frederic Lagache ze związku zawodowego Alliance. – Za każdym razem, kiedy pojawią się przypadki nagłośnione w mediach, słyszymy to samo od wszystkich prezydentów, którzy obiecują twarde sankcje, ale nic się nie zmienia!”.

W Champigny-sur-Marne w noc sylwestrową agresywny tłum brutalnie pobił dwoje francuskich policjantów usiłujących interweniować, gdy kilka osób próbowało wtargnąć na prywatne przyjęcie. W wyniku starć policjantka ma obrażenia twarzy, a jej kolega złamany nos. Film z zajścia, opublikowany w mediach społecznościowych, wywołał falę oburzenia. Prezydent Emmanuel Macron potępił na Twitterze incydent, określając go jako “tchórzliwy, kryminalny lincz”. Zapewnił, że winni zostaną odnalezieni i ukarani. We wtorek ponownie zdarzenie w Champigny potępił szef francuskiego MSW Gerard Collomb.

W sumie według francuskiego MSW we Francji w nocy z niedzieli na poniedziałek zostało rannych ośmiu policjantów oraz trzech wojskowych i czterech żandarmów, spalono ponad tysiąc pojazdów, a aresztowano ponad 500 osób. Do zapewnienia spokoju w ostatni dzień roku zmobilizowano ok. 140 tys. funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.(PAP)

 

 • Janusz Wilk

  Kościół Powszechny to nie Papież i biskupi lecz my. Tak jak Polska to nie rząd i sejm ale “My Naród”

  • Andrzej Turczyn

   tak ci się tylko zdaje, masz w tym kościele do powiedzenia tyle co Żyd za okupacji. O wszystkim decyduje papież i książęta kościoła. Jesteś co najwyżej feudalnym poddanym, zależnym od woli pośredników w drodze do Boga.

   • Janusz Wilk

    Nie o wszystkim. Na to mam sumienie i wolną wolę.

   • max-bit

    Żeby tylko oni ….
    Co ciekawe ostatnio bodaj 1 sty Papa Franciszek oczywiście wyraził tradycyjnie swoje zdanie i szło to jakoś tak.
    Należy przyjąć nachodźców przecież oni nas tak ubogacają kulturowo … e… płyta się zacięła ?
    Ale jak to mówią 1000 razy powtarzane “coś” w końcu wyora …. swoje.

    • Lechowaty

     To swego czasu powiedział Goebels (minister propagandy)
     “(…) kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą (…)”

  • Bartosz Alchimowicz

   Dokładnie. Nie potrzebujemy pośredników.

 • Arkadiusz Kozieł

  Proszę przeczytać uważnie. WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację – Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
  1-Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
  2-Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo.
  3-Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
  4-Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu conajmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic
  5-W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu,
  6-Ponadto Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
  7-W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami – np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych etc.
  8-Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego
  9- Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne.
  10-Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
  11-Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
  12-Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce
  13-UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU

  PODOBA SIĘ ??? NIE ???

  A co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?

  TEŻ NIE?
  Więc DLACZEGO zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU ??? Który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze powstania narodowe ?!?!?!

  • Janusz Wilk

   W sumie wszystko się zgadza, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Pewnie z powodu podeszłego wieku nie mogę sobie przypomnieć nazwiska żadnego z tych księży lub biskupów, którzy strzelali Polakom w tył głowy wcześniej wiążąc im ręce drutem kolczastym w lesie koło Katynia albo tych co palili ludzi żywcem w krematoriach Birkenau.
   Za to kołaczą mi się takie nazwiska jak Kolbe, Wojtyła, Popiełuszko, Skorupka. Czy dobrze pamiętam?

   • Arkadiusz Kozieł

    Przepraszam Cię, ale przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, potem to co Ty napisałeś i sam sobie odpowiedz, czy ten Twój wywód jest w ogóle adekwatny. Raczej wręcz przeciwnie, a u niektórych ludzi może rozmyć prawdę zawartą w moim poście.

    • Janusz Wilk

     Prawdy nie ma potrzeby nazywać “prawdą” chyba że chodzi o “g. prawdę” albo o tę “prawdę” która tkwi w “autentycznych faktach”

     • Arkadiusz Kozieł

      A “autentyczne fakty” są takie, że mamy podpisaną z Watykanem, czyli obcym państwem umowę, która daje im takie właśnie profity, władzę, itp. extrasy, na które nie zgodzilibyśmy się na rzecz żadnego innego państwa. Czy tylko ja to tutaj widzę?

   • tokkotai

    Nie wiem Ile masz lat na karku, ale ja spokojnie znalazłem sobie w sieci.

    http://dziennik.artystyczny-margines.pl/duchowienstwo-ukrainskie-a-oun-upa/

    Przypominam, że Grekokatolicy są pod Papieżem, więc ich zbrodnie są zbrodniami Papiestwa. Jakieś obiekcje?

  • max-bit

   Nie chcę cię martwić ale te punkty były lub są realizowane w stosunku do wszelkiego rodzaju nacji wschodnich zachodnich itd. …
   Skutki tego są takie jakie są…
   Do poszczególnych punktów można by dopisywać kraje i sytuacje oj lista ta stała by się zaczątkiem niezłej książki ….
   Ups….
   Nie martwmy się specjalnie tym co się dzieje w EU oczywiście ma to znaczenie ale najpierw ogarnijmy własne podwórko.

   • Arkadiusz Kozieł

    I właśnie o własnym podwórku tu mowa. Mamy umowę z Watykanem, która pozwala im na te wszystkie rzeczy z pkt. powyżej w naszym kraju. Gdyby to dotyczyło ruskich czy niemiaszków, to byśmy robili raban i wręcz powstanie, a tu jesteśmy w pewnym sensie w poddaństwie.
    Mało tego, tak trochę żartobliwie można znaleźć nawet pewne anologie do tego o czym Ty piszesz. I to czarni i to czarni 🙂 No i, i tych, i tych bronią władze, gdy np. są oskarżani o jakieś “seksualne numery”. 🙂

 • THUMPS UP

  Dobre bo EUropejskie. To jest tylko EUropejski standard. Musimy okazac “solidarnosc”. Panie i
  Panowiw robimy zamieszki !!! EUnuchoparlament nas pochwali.

 • tatik

  Jeżeli Bieńkowską i Mogherini podniecają imigranci, to niech im okazują solidarność w swoimi rozklapichami u siebie w domach a nie cudzym kosztem. Kiedyś jednej mojej znajomej tak było żal bezdomnego psa, że koniecznie chciała mi go wcisnąć zamiast wziąć go do siebie.

 • max-bit

  Robienie EU trwa dalej .
  Ostatnio zauważyłem że media w ogóle nic nie mówią o nachodźcach walących dalej do EU.
  Sprawa jest skutecznie zamiatana pod dywan, kto ostatnio o tym słyszał. Ludzie muszą się poczuć ze problem przestał istnieć, od wielkiej bidy pojawiają się komunikaty że ilość “nachodźców” spada.
  Myśle że wszystkie media które coś mogły by przedstawić typu YT G itd. też maja już wypracowane algorytmu usuwające filmy albo po prostu blokują wyszukiwanie możemy sobie wpisywać w wyszukiwarkę ale i tak nic nie znajdziemy.
  Przykład z tą policjantką zaatakowaną jest dość dobry gdyż wszelkie posty czy filmy były skutecznie usuwane.
  Operacje wysadzania EU trwa dalej i będzie przypuszczalnie trwała aż EU zapłonie.
  Kto tu jest podpalaczem ?
  Wszyscy którzy maja w tym interes.