Czeska Policja uhonorowała kobietę, która z bronią w ręku powstrzymała brutalny atak przestępcy

Jak podaje reflex.cz w piątek 5 stycznia 2018 r. czeska Policja uhonorowała młodą kobietę, która w tramwaju w Ostrawie w dniu 9 grudnia 2017 roku powstrzymała brutalny atak przestępcy. Bez powodu przestępca zaatakował pasażera, rozbijając mu butelkę na głowie. Agresor został powstrzymany przez pasażerkę, która legalnie posiadając broń wycelowała ją w przestępcę. To powstrzymało agresora, który usiadł na miejscu, a na najbliższym przystanku uciekł.

Obrończynią okazała się młoda kobieta, która nie chce podać swojej tożsamości do publicznej wiadomości. Czeska Policja w uznaniu jej zasług, odwagi i pewność siebie uhonorowała ją, a wiadomość o tym została przekazana do prasy.

Przestępca został powstrzymany przez legalnego posiadacza broni. Przestępca, chociaż posiadał przewagę fizyczną musiał ulec urokowi uśmiechu skierowanej do niego lufy pistoletu. Broń palna w rękach praworządnej kobiety pozwoliła jej sprzeciwić się silniejszemu przestępcy, pozwoliła na stanięcie w obronie innego bitego człowieka. Oto skutki posiadania broni przez praworządnych obywateli.

Taki widok powstrzymuje każdego bandziora. Taka sytuacja słabej kobiecie daje przewagę nad silniejszym przestępcą. Taka sytuacja powstrzymuje realizację przestępstwa w chwili i miejscu zamachu. Taka sytuacja przywraca w sposób niezwłoczny naruszone kryminalnym atakiem publiczne bezpieczeństwo. Ta sytuacja to najlepszy dowód, że broń jest w rękach praworządnego człowieka jest sprzymierzeńcem porządku i bezpieczeństwa.

Czesi skarżą się na Brukselę, która chce ich rozbroić. Dowodzą takimi właśnie argumentami, że dyrektywa, która ma rozbroić mieszkańców Europy jest zła i nie może powstrzymać przestępczości. Czesi nie muszą skarżyć się na własny rząd, bo w 10 milionowych Czechach jest około 240 tys. obywateli posiadających pozwolenie do obrony własnej.

W Polsce mamy inną sytuację. W Polsce musimy sprzeciwiać się własnemu rządowi, który chce wespół z Policją, na polecenie Brukseli rozbroić do cna i tak bezbronny naród, doprowadzony do takiego stanu przez złowrogich komunistów. Jakich użyć słów aby wyrazić ogrom oburzenia, które wywołuje ten zdradziecki wobec Polaków zamiar opracowywany w MSWiA? Podłość, sprzedajność, służalczość wobec obcych? Jestem pewny, że to zdecydowanie zbyt mało aby opisać to co przyzwoitemu człowiekowi nasuwa się na usta.

Z cyklu broń ratuje życie: w Ostrawie w Czechach uzbrojony obywatel powstrzymał brutalny atak na pasażerów tramwaju

 • Pingback: Z cyklu broń ratuje życie: w Ostrawie w Czechach uzbrojony obywatel powstrzymał brutalny atak na pasażerów tramwaju | Andrzej Turczyn()

 • Kris

  Zazdroszczę Czechom, że mają tak mądrych polityków oraz służby w tym Policję, co działają zgodnie z duchem narodowym. W Polsce tego nie mamy; politycy to hipokryci co mówią jedno, a robią drugie, a polska Policja to mentalnie MO tylko w innych czasach. Nasi zaborcy utrącili nam Polakom kręgosłup w postaci wymordowania prawdziwej elity patriotycznej, która słucha woli narodu i realizuje jego postanowienia. A wracając do dzielnej Czeszki, co pistoletem postraszyła bandziora i została za ten czyn uhonorowana przez czeską Policję. W Polsce taka Pani zostałaby uhonorowana, ale przez prokuratora i to zarzutem z art. 159 KK. Z pewnością jej broń zostałaby zabrana przez Policję, cofnięto by jej pozwolenie na broń, a kaczorowy lizus minister MSWiA M. Błaszczak powiedziałby, że Policja zadziałała bardzo profesjonalnie, bo zapobiegła tragedii , gdzie w bójce użyto broni palnej. Potem w mediach głównego ścieku wystąpiliby dziewulsko-sokołowscy eksperci co straszyliby jaka ta broń palna jest straszna bo wykorzystywana w bójce etc.

  • Robert N

   dokładnie

  • Damian P.

   Nic dodać nic ująć.

 • Rattus Rattus

  Ja nie mogę nadziwić się, że w Czechach komunikacja zbiorowa jest taka “gun friendly” i że do pani nie przyszedł kanar z kwitem za jazdę z przedmiotem zakazanym regulaminem przewoźnika. Bardzo dobrze, bo osoba niezmotoryzowana i uzbrojona nie powinna być skazywana na dożywocie na rowerze.

 • peoplot

  uspokoj sie bo wyplaty dolarowej nie dostaniesz! jak to? z jednej strony agitujesz za uzbrojeniem polakow a z drugiej agitujesz sie za tkwieniem polski pod butem usa i niemiec. halo psychiatra?

  • Mamako

   Nie rozumiem. Tkwienie pod butem USA? Cóż, jeśli tak można nazywać Nasze relacje z innymi państwami, to ja już wolę but USA niż onuce Rosji. I nie widzę w tym sprzeczności za uzbrojeniem Polaków – przecież USA sama popiera uzbrojenie swoich obywateli. A o co chodzi z Niemcami, to już w ogóle nie pojmuję gdzie Pan doszukał się wspomnianej agitacji.

   • Capribestyja

    No właśnie… Z Butem USA to ja bym się pogodził i nawet bym go polubił gdyby nie fakt że w owym bucie tkwi noga Ż…wska co obecnie coraz bardziej widać jeśli się ktoś przyglądnie temu co się dzieje wokół.

   • Andrzej Turczyn

    ruskie trole coraz częściej tu przyłażą szczuć. chyba zacznę bankować tych towarzyszy na stałe

 • Włodzimierz Majewski

  I TAK WINNO BYĆ W POLSCE NASZYM KOCHANYM KRAJU