“Polityk też człowiek” tym bardziej ciekawy, gdy prezentuje się z pistoletem. Małgorzata Gosiewska: “Facet powinien potrafić obronić swoją rodzinę…”

W programie z cyklu “Polityk też człowiek”, Małgorzata Gosiewska (PiS) opowiedziała o tym jak spędza czas wolny, czym się interesuje oraz o tym, czym jest dla niej niesienie pomocy humanitarnej i jaki jest jej stosunek do broni.

To nie był mój pierwszy kontakt z bronią, staram się korzystać ze strzelnicy i podtrzymywać te umiejętności. Nigdy nie wiadomo czy to nie będzie kiedyś potrzebne, chce móc też obronić swoją rodzinę, na dodatek po prostu to lubię. Dobrze, żeby móc skorzystać z dodatkowych umiejętności. Jestem zwolenniczką ułatwień w dostępie do broni. Nie wiem jak podejdzie do tego rząd i moja partia ale jestem za tym, żeby łatwiej było o broń. Ja przekonuję że to nic strasznego. Staram się wyciągać też przyjaciół na strzelnicę żeby pokazać, że to nic strasznego i żeby pokazać, że to może być nawet fajny pomysł na spędzanie czasu – stwierdziła poseł Gosiewska.

Poświęćcie czas i obejrzyjcie ten program, warto. Połowa programu jest o broni.

Facet powinien potrafić obronić swoją rodzinę, obronić swój kraj, miejsce w którym żyje. Nie tylko facet (…) 

Mam wrażenie, że pani poseł zawstydziła niejednego wystraszonego polityka z PiS a w szczególności pana posła Jarosława Zielińskiego, który jak wszyscy czytelnicy tego bloga wiedzą, jest zdeklarowanym przeciwnikiem tego aby obywatel cokolwiek miał sam bronić.

Z politykami PiS niestety to jest tak, że mówią jedno, a czynią zupełnie coś innego. Pani poseł pięknie mówiła o broni palnej, ale jak zagłosuje gdy przyjdzie decydować o tym prawie? Już wkrótce pierwsze sprawdzam. Sejm na najbliższym posiedzeniu będzie uchwalał ustawę o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz głosował nas poprawkami przygotowanymi przez ROMB, a zgłoszonymi przez Klub Poselski Kuki’15. Poprawki jednoznacznie mające za cel poprawienie sytuacji Polaków w zakresie dostępu do broni.

Tak czy inaczej jeżeli już jesteśmy na etapie, że w oparci o broń jest program o polityku z partii rządzącej, znaczy że coś się ciekawego dzieje. Pani poseł odważnie mówi o broni. Żałosny jest ten polityk, który na słowo broń nerwowo przełyka ślinę i pokrętnie wyjaśnia, że jest za ale tak naprawdę jest przeciw.

 • Podrick

  Nawet jeżeli PiS oficjalnie nie wprowadzi dyscypliny klubowej
  to posłowie i tak zagłosują zgodnie z oczekiwaniami prezesa.

  • Andrzej Turczyn

   Zastanawiam się czy pisać wpis – apel o dzwonienie do posłów o to aby poparli wnioski mniejszości? Tak myślałem, aby zrobić jakiś ruch. Niestety PiSoscy do socjaliści, którzy niczego nie pojmują

 • Kris

  Sprawdzałem, że wniosek Komisji ASW zawarty w druku nr 2098-A jest za odrzuceniem poprawek, o które tak zależy zwykłym Polakom. Nie sądzę, żeby Sejm zagłosował przeciwko odrzuceniu tych poprawek. Milicjanci z KGP już dawno wyrazili swoją opinię, że nie poprą żadnych zmian dotyczących ułatwień w zdobywaniu pozwoleń na broń. Poza tym już zacierają roczki i tupią kiedy wprowadzą implementację dyrektywy towarzyszki Bieńkowskiej do UoBiA

 • Nikifor

  Przydała by się na Pańskim blogu lista adresowa WSZYSTKICH posłów i senatorów by można było ich łatwo odpytywać dopytywać co w “mojej sprawie”.
  Jeżeli będą otrzymywać setki maili od różnych strzelców w różnych sprawach to w końcu może zaczną się chociaż zastanawiać.

 • Rattus Rattus

  Podszkolona, uzbrojona i z afgańskim diabłem tasmańskim. Nada się na kolejną brudną wojnę w jakimś biednym kraju na końcu świata. Zawsze uważałem, że politycy powinni te świństwa robić osobiście. Nie w moim imieniu!

 • kolekcjoner1911

  Błaszczak szefem MON-u. O strzelnicach możemy zapomnieć :((( Brudziński w MSWiA, też “dobra zmiana” patrząc na jego wcześniejsze utarczki z IPN-em. A ktoś mówił, że komuna się skończyła 😛