ONZ apeluje do rządów o przygotowanie się do wielkich ruchów migracyjnych – Polacy kupujcie jedzenie, wodę i broń póki czaroprochowce są bez pozwolenia!

Państwa członkowskie ONZ powinny przygotować się do wielkich ruchów migracyjnych – oświadczył w ogłoszonym w czwartek raporcie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

“Istnieje pilna konieczność, aby państwa członkowskie przygotowały strategię zarządzania wielkimi ruchami migracyjnymi” – powiedział Guterres.

Występuje ewidentny związek między tym wyzwaniem a oczekiwanym w 2018 roku Światowym Paktem na rzecz Migrantów i Uchodźców – dodał.

Według sekretarza generalnego ONZ formalne rozmowy w tej sprawie powinny rozpocząć się w lutym tego roku, przed wyznaczoną na grudzień konferencją międzyrządową w Maroku, która ma uchwalić wspomniany dokument.

Pod koniec 2017 roku Stany Zjednoczone w związku z nową polityką w sprawie imigracji przyjętą przez Donalda Trumpa ogłosiły, że wycofują się z udziału w pracach nad Paktem na rzecz Migrantów i Uchodźców.

Kraje członkowskie organizacji – powiedział sekretarz generalny ONZ – powinny brać pod uwagę w trakcie wypracowywania swej strategii trzy elementy: humanitarne podejście wynikające z obowiązku obrony praw człowieka; po udzieleniu pierwszej pomocy humanitarnej, posiadane zasoby finansowe dla określenia statusu imigranta; znalezienie wiarygodnego rozwiązania dla imigrantów, którzy nie mogą wprawdzie pretendować do statusu uchodźcy, ale także nie mają szans powrotu do kraju pochodzenia.

“Pakt Globalny to nie tylko rozwiązanie dla krajów członkowskich, lecz także dla całego ONZ-owskiego systemu, zapewniające bardziej ambitne podejście do rozwiązywania problemu imigrantów” – podkreślił Antonio Guterres.

Zaapelował też o umacnianie wśród narodów świata “pozytywnego” podejścia do spraw migracji w krajach członkowskich w celu zwalczania takich zjawisk, jak ksenofobia i dyskryminacja. (PAP)


 

Zastanawiałem się ostatnio co ma się zdarzyć, aby do Polski postępowy rząd PiS przyjął imigrantów. No i proszę jest odpowiedź. To nie Unia Europejska nam wciśnie islamistów miłujących pokój, to nie brzuchaci biskupi wprowadzą ich korytarzami humanitarnymi, to ONZ sprawi, że nasza kultura się ubogaci.

Ameryka Donalda Trumpa zrezygnowała z prac nad tą obłąkańczą konwencją, ale Polska rządzona przez PiS będzie ochoczo pisała te nowe i co najważniejsze, postępowe prawa. Jestem tego pewny. Tego nacisku tchórzliwi pisowscy nie są w stanie wytrzymać. Nie w towarzystwie, które jest dla nich najważniejsze. Przypominam, że jedną z pierwszych deklaracji nowego szefa MSZ było to, że priorytetem dla Polski jest Unia Europejska.

Oj będzie się wiele ciekawych spraw działo w rozpoczynającym się 2018 roku. Zmiany w polskim rządzie, ta wiadomość zapowiada naprawdę bardzo ciekawy rok. Oczywiście pamiętajcie, że w tym roku postępowy rząd PiS nas rozbroi, bo przecież priorytetem jest dla nas Unia Europejska. Nie bardzo wiem jak można rozbroić najbardziej rozbrojony naród na świecie, ale z całą pewnością coś wymyślą. PiS ma wyjątkowe zdolności łączenia dobra ze złem, więc i tutaj sobie doskonale da radę.

No co co? Bierzcie się za przygotowania do wielkich ruchów migracyjnych, cokolwiek co ma znaczyć… Mądry człowiek na taki apel kupi więcej żywności, wody, może jaką broń póki czarnoprochowce są bez pozwolenia. Kupujcie wszystko to co do przetrwania w ekstremalnych warunkach jest potrzebne. Wszyscy nie zdołają uciec do USA, a chyba tam będzie w miarę bezpieczne miejsce.


Uzupełnienie 2018-01-12 10:03 (Media/PAP) “FAZ”: Polska nie zdradza, czy zastosuje się do wyroku ws. uchodźców

Mateusz Morawiecki pozostawił bez odpowiedzi pytania, czy Polska zastosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i przyjmie uchodźców w ramach unijnego mechanizmu – pisze w piątek “FAZ”, komentując spotkanie polskiego premiera z korespondentami zagranicznymi.

Szef narodowo-konserwatywnego rządu Morawiecki na spotkaniu z przedstawicielami prasy zagranicznej w Warszawie nie przesądził, czy jego gabinet uzna zbliżającą się decyzję (Trybunału) w postępowaniu, jakie w grudniu Komisja Europejska wytoczyła Polsce, Węgrom i Czechom – zauważa “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Warszawski korespondent tej gazety Konrad Schuller przytacza wypowiedzi Morawieckiego, w których wyjaśniał on, że uchodźcy to w Polsce kwestia “bardzo wrażliwa”, podkreślał, że jego rząd angażuje się już finansowo w projekty pomocowe skierowane do uchodźców oraz zapewniał, że władze w Warszawie poprą przesunięcia w ramach wieloletniego budżetu UE, by uwzględnić tę sprawę.

Jak pisze Schuller, Polska swój “opór przed przyjęciem uzgodnionej (w ramach UE) liczby uchodźców” uzasadnia tym, że kraj przyjął już ok. 1,5 mln Ukraińców. “Ci ludzie to w większości nie uchodźcy, lecz przebywający (w Polsce) legalnie, płacący podatki imigranci zarobkowi, jednak zdaniem Morawieckiego według szacunków ok. 50 tys. z tych osób pochodzi z objętych konfliktem zbrojnym obszarów na wschodzie Ukrainy”.

Korespondent “FAZ” przypomina, że w Polsce obecnie toczy się procedura azylowa w sprawie ok. 5 tys. wniosków, złożonych m.in. przez ludzi przybyłych z Afganistanu, Rosji i krajów Azji Środkowej, w tym Kaukazu. (PAP)


Co powiecie na tą depeszę PAP? Moim zdaniem ten brak odpowiedzi oznacza, że rząd PiS już podjął decyzję, tylko teraz zastanawia się jak ją ogłosić Polakom. Jak ją zalegendować aby zaufali geniuszowi prezesa.

Informacja organizacyjna dla wszystkich tych, którym zależy aby miał dostęp do serwisu PAP i zamieszczał na blogu komentarze w oparciu o depesze, które tam znajduję. Comiesięczny dostęp do serwisu kosztuje ponad 1200 zł. W tym miesiącu otrzymałem fakturę, a w poprzednim miesiącu darowizny, które otrzymała fundacja wyniosły około 400 zł. Póki co środki na zapłatę faktury Fundacja ma, ale proszę zwróćcie na to uwagę. Gdy środków zbraknie będę musiał dostęp do wyłączyć serwisu, co moim zdaniem bloga zuboży.

 • Marcin Kaczmarczyk

  A poszli won ! Czyli teraz ONZ bedzie chciała wcisnąć dzicz krajom zachodu. Co było w tym co PiS podpisał ? Moze to chodzi ciagle o pomoc tam na miejscu. Jesli nie i zaczna sie ruchy w kierunku wpuszczania dziczy to trzeba zorganizowac z 10 tys ludzi pod KPRM. Czarnoprochowce i inna bron nic nie da bo rzad to skonfiskuje a odstrzelisz islamiste pójdziesz siedzieć za człowieka. Tu trzeba wywierać stały nacisk na rzad – ANI KURWA JEDNEGO ! Nieprzyjmowanie dziczy to jest Polska racja stanu. W wypadku wybuchu kryzysu gospodarczego i braku kasy na zasiłki zachodnia UE jest praktycznie ugotowana w miesiąc.

  • Pawel W

   Zastosować metodę Ghandiego! Wszystkich nas nie wsadzą.

 • Ibin 5-56

  Sprawa jest bardziej skomplikowana. Było przed nami wiele cywilizacji potężnych narodów i gdzie są dzisiaj. Imperia powstają i upadają, są podbijane, wchłaniane przez następne. I w takim momencie jesteśmy dzisiaj, cywilizacja postchrześcijańska umiera lub też będzie sądzona jak kto woli to sobie wybierze. Przyszło nam żyć i patrzeć na jej schyłek i to w momencie niespotykanego rozwoju technologicznego, medycznego w dobie nadprodukcji żywności itd. Oczywiście pewnie ten proces moźna spowolnić ale zatrzymać się go nie da. Co tyczy się naszych władz czy krajowych czy światowych są emanacją narodów więc mamy to czym sami jesteśmy. Nie oczekujmy, że głupcy wydadzą z siebe mędrców którzy w czas zobaczą niebezpiezeństwo. Jak już się o coś martwią to o swoją władzę i własne portfele.

  • Tomasz Smajdor

   Całkowicie sie zgadzam.

  • Andrzej Turczyn

   Oczywiście, ze nie da się tego zatrzymać. Proroctwa Bibkijne się wypełnia. Ale trzeba to zatrzymywać, bo te zjawiska niosą cierpienie dla Milionów Polaków.

 • Piotr Crusader89

  Ludzie ja zawsze apeluje i apelujcie i wy!
  Masz czarnoprochowca? Masz, gromadź proch, kule ołów.
  Masz auto ? Masz – miej zawsze zatankowane 1/2 baku.
  Masz CB w aucie? Jeśli nie masz kup – wydatek 100-1000 zł, już masz? Poza anteną “fabryczną” – najczęściej tą na magnesie, kup wtyk oznaczony “UC1” ( To ten od anteny) Do tego parę metrów kabla koncentrycznego oznaczonego RG-58 lub inny… Z jednego końca przylutuj wtyczkę UC1 – nie wiesz jak wyszukaj w internecie – to proste!, z drugiej strony kabla lutujesz dwa druty o długości 2.65 Metra – jeden do przewodu środkowego, drugi do oplotu – tego czegoś co jest na zewnątrz kabla tzn. tuż pod czarną izolacją. Na koniec połącz te dwa druty z linką syntetyczną – masz już to? Teraz woź w bagażniku. Jak będzie trzeba podłącz w miejsce anteny na dachu twojego auta, linki rozwieś na drzewach – filozofia jest prosta im wyżej tym lepiej! Masz już narzędzie komunikacji, mówisz przestarzała technologia? A ja Ci mówię nikt ci tego nie ocenzuruje, nikt ci tego nie wyłączy!
  Zrobiłeś dipola wg opisu j.w.? Teraz z radia które miało 5 KM zasięgu masz takie które ma 30 KM….
  Masz informacje – podziel się! Powiedz, zrób,sprezentuj antenę “dipol” rodzinie, kolegom, znajomym – przekaż dalej. Zobaczyłeś w swojej okolicy coś dziwnego? Wzbudziło to twój niepokój podziel się tym z innymi!

  • max-bit

   Wojna idzie ?

   • Pawel W

    Ano, idzie.

    • max-bit

     When ?

     • Pawel W

      A tego nie wie nikt. Zaskoczenie jest bardzo istotną częścią taktyki. Na pewno nadejdzie zanim się przygotujemy.

   • Piotr Crusader89

    Wojna, kataklizm, powódź… Lepiej jest mieć niż nie.

 • Andrzej Kacprzyk

  Na czarnoprochowce można w każdej chwili nałożyć obowiązek rejestracji , a to już pierwszy krok do konfiskaty, chyba że kupujemy , chowamy na czarną godzinę narażając się na sankcje za nielegalne posiadanie. To już lepiej jak ktoś pisał ( nie pamiętam kto ) w komentarzach , że pozwolenia są potrzebne aby kupić legalnie amunicję (reszty można się domyśleć). Ciekawi mnie jakie podejście do posiadania broni ma nowy minister MSWiA Pan Brudziński, bo Pan Dworczyk za jego czasów w MON całkowicie zawiódł , mimo że wydawało się że będzie bardziej przychylny dla posiadaczy broni.

  • tokkotai

   Zrobią to ma pewno.

   Ten rząd nie jest niestety polski, jest jak to się dawniej mówiło internacjonalistyczny.

   Dlatego warto kupować broń białą. Szable, katany, maczety i noże. Tutaj rejestracji nie będzie, a na dystans do samoobrony ( do 10 metrów) jest znacznie skuteczniejsza niż broń palna.

   • Andrzej Kacprzyk

    To też nie jest takie pewne , czytałem w komentarzach na trybunie , że UK pewnie rodzaje maczet też są zabronione!.

    • tokkotai

     W UK zabronione jest już wszystko.
     Dodam, że pomimo, że zabronione to w tygodniu ginie w samym Londynie do 5ciu nieletnich zarezanych nożami, a kilka razy w roku giną trochę starsi zastrzeleni z całkowicie zakazanych, a jakże, pistoletów 9mm.

     Z drugiej strony można posiadać całkiem przydatne do samoobrony Strzelby typu pump action. Tylko wydawanie pozwoleń jest całkowicie zależne od lokalnego Policmajstra.

  • Pawel W

   To dobry pomysł, o ile masz możliwość bezpiecznego kupienia. Inaczej pozostają CP z wszystkimi swoimi wadami i zaletami.

 • Pawel W

  No i trafił mój apel sprzed chyba 2 lat, aby kupować CP. Za cenę pozwolenia na WBP można sobie od razu 2 CP zafundować – jedną krótką, jedną długą. A najlepsze jest to, że jak nawet pozbierają faktury ze sklepów CP, to zawsze mogę powiedzieć, że się pozbyłem. Przydałaby się też WBP, ale ponieważ wszystkie egzemplarze są rejestrowane, a za “zgubienie” grożą surowe sankcje, to nie polecam.
  P.S. Czy jest jakiś analog do czarnego prochu, który jest mniej dymiący?

  • Barnaba

   100% racji. Alternatywą do czarnego prochu mniej dymiącą jest kuszą. Na youtubie Czesi prezentują możliwości swojej produkcji. Dobra kusza z odpowiednim bełtem jest w stanie przebić nawet kamizelkę kuloodporną. Szabla polska też nie do pogardzenia.

   • Pawel W

    Kusza wymaga pozwolenia lub przemycenia na teren Polski. Lepszy łuk bloczkowy myśliwski z celownikiem optycznym – też dosyć celne. Ja zwykłym, bez celownika na 50m jestem w stanie trafić 4-5 strzałami na 10 w worek wielkości korpusu. Jak widzę, jak strzelają łukami bloczkowymi (prędkość strzały nieporównywalna, w niektórych egzemplarzach dochodzi do 400fps, czyli porównywalnie do kusz) i jak celnie, to aż mam ochotę w końcu się zebrać i wydać 1500zł(minimum, żeby był przyzwoity) na taki łuk. Poza tym łuk ma tę zaletę, że jest bardzo cichy. Kusza jest jednak głośniejsza. Mocna wiatrówka też potrafi hałasować niczym .22

   • max-bit

    No to ładnie zbroimy się w kusze miecze dzidy łuki
    No to tylko jeszcze kosy na sztorc i …
    … i jesteśmy gotowi na III nie na IV WŚ
    Bo jak to mawiał Einstein nie wiem na co będzie III ale IV będzie na maczugi.
    No czy ten kraj nie jest genialny przygotowywać się już na IV WS.

    • Pawel W

     Max Kolonko twierdził, że jesteśmy uzbrojeni niczym Papuasi. Uważam, że jest gorzej – oni mają łuki i dzidy, my raczej i tego nie mamy w znaczącej skali.

     • Barnaba

      Posiadając broń czarnoprochową, nowoczesne łuki czy szable bylibyśmy lepiej uzbrojeni niż Papuasi. Lepsze to niż nic.

 • Romek Ja

  Zanim przypiszecie złe intencje rządzącym spójrzcie na dewizę pod herbem Gdańska. Niektóre rzeczy wymagają jednak dyplomacji i czasu.

 • niKo

  Znowu wojna idzie?
  Ja prdl…..
  Polecam drogę prepersow.
  Kiedyś traktowałem to z przymrużeniem oka, a dzisiaj widzę ,że to bardzo słuszna droga i pożyteczne umiejętności.

 • makeintosch

  Dla Stanów będziemy raczej krajem kategorii sh..hole, jak to sam ich prezydent określił, więc na ewentualny azyl bym nie liczył.

 • Michal Mmk

  A ja będę do znudzenia powtarzał – ktoś na PiS przecież głosował! “To jedyna opcja dla Polski”… I podobne hasła..