Polki i Polacy się zbroją. Nie, nie w Polsce. Zapomnijcie.

W całości za Światowy dzień walki z hoplofobią, a co ja będę wymyślał jakiś wpis na dzisiaj, skoro ten jest kapitalny:

W kraju położonym między Niemcami, a Rosją nie ma absolutnie żadnych historycznych powodów do posiadania broni, poza tym wiadomo, że Polacy w Europie to debile i jak wam ładnie wytłumaczą intelektualiści w telewizji – musimy dorosnąć i wyzbyć się agresji (która nie istnieje w żadnej statystycznie istotnej formie, jakkolwiek by jej nie mierzyć → goo.gl/axR9Ni).

Chodzi o Polaków w Ameryce. Przynajmniej tak to wygląda z perspektywy popularnych youtubowych kanałów. Jakiś czas temu broń kupiła TheKretka1 (→ goo.gl/vWaiJ3), a w podlinkowanym filmiku możecie zobaczyć Kasię z “Fifty na Pol”, która chwali się kartą FOID (dokument upoważniający do zakupu broni palnej w Illinois i trzymania jej legalnie w domu). Jak sama podkreśla, nie ma do końca wyrobionego zdania w temacie, ale czemu nie?

W nagraniu pada stwierdzenie, że w stanie Illinois obowiązują jedne z najostrzejszych przepisów w USA. Przyznam szczerze, iż trochę rozbawiła mnie ta uwaga. Wszystko jest względne: w stosunku do Arizony, gdzie broń palna praktycznie “rośnie na drzewach” (→ goo.gl/V8Ef7J), lokalne uregulowania rzeczywiście mogą być upierdliwe, ale już w porównaniu do znakomitej większości krajów europejskich przepisy w Illinois są zaledwie formalnością. Trzydniowy waiting period na Glocka też nie robi na mnie wrażenia. Z wielką chęcią zamieniłbym polskie realia na te z IL.

 • Grzegorz

  Nie, no k…a, normalni wolni ludzie w normalnym kraju!!!!

  Ja już ponad 2 lata walczę z MO: najpierw się odwołali od moich badań – przekroczyli ustawowy termin i wezwali mnie na badania w trybie odwoławczym, nie poszedłem na nie argumentując, że jak odwołali się z uchybieniem ustawowego terminu to wezwanie jest bezskuteczne, KWP Katowice wydał więc odmowę, KGP podtrzymał – całość trwała 11 m-cy, złożyłem skargę do WSA Warszawa. Oczekiwanie na termin rozprawy – 8 miesięcy, za to sędzia zniszczył MO i powiedział, że oni mają stosować prawo a nie je tworzyć, sędzia potwierdził, że jak się odwołują z uchybieniem ustawowego terminu to to odwołanie jest bezskuteczne. Teraz czekam już 2,5 miesiąca na pisemne uzasadnienie i doręczenie wyroku a od tego terminu dopiero zacznie biec kolejny termin do uprawomocnienie się wyroku.

  W Polsce żyjemy jak w rzeczywistości alternatywnej lub jak w “Procesie” Franca Kafki. Urzędnik może WSZYSTKO, obywatel jest gównem, które trzeba zmielić blenderem. Jak partia Ruch 11 Listopada nie zmieni na lepsze tego kraju i nie odda go nam-zwykłym Polakom, to ja z tego bagna wyjeżdżam…

  • tokkotai

   Krótko: Cały czas czerwony internacjonalistyczny syf i malaria.

  • PK

   Czyli w sumie mamy zróżnicowanie jak w USA, z tą różnicą, że u nas teoretycznie prawo obowiązuje to samo 😉

   Z tego co Kolega pisze, Katowice nadal stają na głowie, żeby postawić na swoim i nie wydać pozwolenia mimo spełnienia warunków przewidzianych w ustawie. W Stołecznej jest na szczęście normalnie.

  • Romek Ja

   Gratuluję wytrwałości. Czy jednak, poza oczywistą satysfakcją, warto było tracić tyle czasu zamiast zrobić jeszcze raz badania?

   • tokkotai

    Badań by nie przeszedł. Tam było powiązanie towarzysko-biznesowe.

   • Grzegorz

    Jak urzędnik by Ci powiedział, że masz go pocałować w gołą dupę albo oddać pokłon nisko do ziemi, to byś to zrobił? Ja nie mam mentalności niewolnika.

    • tokkotai

     Jak urzędnik tak powiedział to lepiej zacznij go całować.
     Jeżeli chcesz w Bolanda cokolwiek załatwić to musisz być przygotowany na wszystko. W systemie Bizantyjskim to urzędnik ma pieczątke po swojej stronie biurka i co mu zrobisz?

     • Grzegorz

      Nie akceptuję takiej sytuacji dlatego podjąłem walkę z systemem oraz aktywne wspieranie Klubów Telewizji Idź Pod Prąd oraz nowej partii Ruch 11 Listopada. Wśród swoich przyjaciół i znajomych już 3 osoby zachęciłem do skutecznych starań w celu podjęcia wysiłków do posiadania pozwolenia na broń palną.

     • tokkotai

      Urzędnik ma, nomen omen w d..ie czy cokolwiek akceptujesz czy nie. On w systemie post-komunistycznym jest Panem, Królem, czasem nawet BOGIEM ( i znowu wyszła trójca). Twój brak akceptacji ma bardzo, ale to bardzo, na prawdę bardzo głęboko. Ty masz, jak to się mówi, ruki po szwam i papiery, które twój Pan i Władca żąda w 7 dni przewidzianym przez KPA przynieść mu w zębach. Inaczej 💩 załatwisz.

      I dotyczy to na prawdę wszystkiego objętego KPA w Bolanda. Od najmniejszego urzędniczyny z jedną piecząteczką, po Dyrechtora tego kołchozu zwanego przez kumpli Preziem.

     • Grzegorz

      Masz rację co do systemu bizantyjskiego i wszechwładzy urzędniczej w tym systemie – to nie podlega dyskusji. Ale jak Bóg Biblii pozwoli – to moralnie odnowieni ludzie z tej partii dojdą do władzy, rozwalą to bizancjum i stworzą republikę opartą na biblijnych zasadach ze sprawiedliwym prawem.

     • tokkotai

      Bóg, czyli PIS?

      To ja może odpowiem.

      Nie, nie pozwoli i mu, k…a zrobisz?

      Jedyna szansa to taka, że się te wszystkie mafie rozpadną.

     • Grzegorz

      Źle mnie zrozumiałeś. Mam na myśli Boga Biblii objawionego w Biblii właśnie. Tego, Który stworzył wszystko widzialne i niewidzialne i jest Panem historii.

      Polecam Ci właśnie lekturę Biblii 🙂

  • Krzysztof Jabłoński

   Żal człowieka jak się czyta o tym bezprawiu…
   Pisał o tym kiedyś kolega Szadkowski: http://gunblog.eu/2014/03/wpa-katowice/
   Widać, że przez trzy lata nic się nie zmieniło.

   • Grzegorz

    Jeśli odwołania, skargi, zażalenia, doniesienia do prokuratury na MO w K-ce przez lata nic nie dają to na usta ciśnie się tylko jedno słowo: mafia… ale taka ubrana w mundury i przywieziona przez ruską bolszewię na tankach w 1944 roku…

    • Pawel W

     Czy ignorowanie wyroków sądów przez Policję nie powinno skutkować z automatu wywaleniem wszystkich z górnych stołków w Policji + degradacją odpowiedzialnych funkcjonariuszy + sprawami sądowymi wobec tych funkcjonariuszy? Inaczej mamy sytuację jak z Misia – i co mi pan zrobi?

     • Grzegorz

      Powinno ale tak się nie dzieje. Przypadek czy ustawka?

 • Starypryk

  Są kraje które nie są okupowane?
  W naszej “Zonie” krążą legendy że za wielką wodą jest wolność , a u nas jest taki kawał : wchodzi zek do sklepu z bronią i kupuje pistolet hahaha .
  Już widzę jak “nasz” sekretarz “Zony” mówi że zeki mają prawo do broni i obrony haha i są wolni haha
  A sprawiedliwi mówią że zek może bronić swego i nic mu nie zrobią hahaha
  Wolne “Zeki” mają prawo hahaha
  Dziwne tylko że zamilkła Radio Wolna Europa pewnie ich też zamkneli w “Zonie”
  Był nawet eksperyment by nie trzeba było się meldować u strażników przy zmianie baraków, ale to była chwila słabości. jakaś u nich była .Teraz na nas z nieba patrzeć , porządek musi być .

 • Kuchcik

  Okazuje się, że uzyskanie pozwolenia w stanie Illinois/ USA kosztuje całe $10,00, W porównaniu do kosztów w Polsce – PLN 4000,00 (3 tysie pozwolenie i 1 tyś szafka) to tyle co nic. Ciekawe ile kosztuje pozwolenie w Finlandii i Szwajcarii ?

  • tokkotai

   Sprawdź jeszcze raz ile kosztuje w samym Chicago. Bo z tego co pamiętam to więcej niż $500.

 • Pawel W

  Mamy demokrację/dyzmokrację/d***krację – kto jak woli. Większość nie chce normalnego dostępu do broni, to się nie dziwcie, że nadal go nie macie.
  Druga sprawa – większość nie chce tu muzułmanów z Afryki i Bliskiego Wschodu, a próbują ich tu przesiedlić prowadząc rozmowy za kulisami i puszczając co chwila jakiś przeciek badający reakcję opinii społecznej.
  Innymi słowy – demokracja to listek figowy przykrywający oligarchię rządzącą Polską, jak chcą. Niby PiS naruszył status quo, ale chyba już je przywraca ministrami pochodzącymi z PO z premierem na czele!

 • Janusz Wilk

  Chceta mieć normalny kraj? To jak się zacznie 3wś najpierw trzeba wytropić i “relokować” wrogów wewnętrznych, poczynając od sąsiada donosiciela a kończąc na różnych stołecznych i brukselskich zdradkach. Dopiero w drugiej kolejności eliminować agresora, wszystko jedno czy to będzie rusek, chińczyk czy inny niemiec.
  Otóż wiedzcie, że tego typu ustrój sam nigdy nie upada, zwłaszcza gdy jest wspierany z zewnątrz.

 • Krys53

  A u nas mając pozwolenie na sport mogą sobie chodzić i jeździć autkiem z bp przy pasie, nie mówiąc o tym że jak mam miejsce w szafie to se kupię kilka konserw z pestkami (ok 2-3k) i mam je w domu ;-))
  poważnie prawo mamy jakie mamy, wg mnie na dziś nie najgorsze bo np we Francji tyle ammo co w RP bym nie mógł mieć, nie mówiąc że możemy jeszcze dziś mieć taką broń, którą w niektórych krajach UE mieć nie mogą.
  Bardziej martwi mnie to że nasze środowisko jest rozbite, zbliża się konieczność nowelizacji uobia a my “każda sobie rzepkę skrobie”.
  Trybun miał pomysł na stowarzyszenie stowarzyszeń – takie forum organizacji strzeleckich i co CISZA,
  W każdej demokracji zmiana prawa dokonuje sie w POROZUMIENIU z rządzącymi a nie ich obrażając – co niestety ma tu miejsce, więc czego się od PISu spodziewamy…
  ROMB też nie wiadomo co robi?!, podobnież FU…
  Więc czarno to wiedzę i sam już nie wiem kto, niby działając na rzecz lepszego dostępu do bp, robi krecią robotę… :-((