Broń w Internecie – zaczynam tworzyć bazę internetowych informacji

Postanowiłem zrobić zakładkę na blogu Broń w Internecie. Moim zamierzeniem jest wstawianie tam krótkich informacji poświęconym portalom, wydawnictwom, stronom, blogom, stronom klubów, może będzie miejsce dla sklepów. Ogólnie ma to być zakładka w której będą zamieszczane informacje o wszystkim miejscach w polskim internecie, które  poświęcone są broni palnej.

Facebook cenzuruje, a komunikacja i wymiana informacji o tym gdzie szukać czegoś co związane z bronią palną, jest nam potrzebna. Baza wiedzy, może tak należałoby nazwać tą zakładkę.

Wstawiać tam będę krótkie informacje, raczej jako drogowskazy, zajawki, czy odesłania. Intencją jest stworzenia takiego zbioru wiedzy, która pozwoli poszukiwać w sieci miejsc ciekawych i poświęconych broni palnej.

Gdyby ktoś prowadził taką stronę i chciał aby wstawił o niej informację, proszę wysłać do mnie wiadomość z opisem i jakimś zdjęciem. Gdyby było tak, że informacja kogoś dotycząca znajdzie się w tej zakładce, a chciałby coś podać, uzupełnić, dopisać, proszę pisać do minie śmiało.

W zakładce będzie wyszukiwarka pozwalająca na szukanie po tagach. Zaczynamy, mam nadzieję, że to się powiedzie.

 • KBPol

  A może tak jeszcze dodatkowa zakładka: “Ludzie i broń”?! I wstawić listę osób publicznych (politycy, sportowcy, artyści , dziennikarze, celebryci…) w Polsce, które posiadają broń/pozwolenie na broń. Oczywiście ograniczyć tę listę tylko do tych osób, które się do tego przyznały lub taka informacja już wcześniej się gdzieś pojawiła w Internecie.

  A poniżej krótka lista (mi znanych – znanych osób) na dobry początek:

  Cimoszewicz Włodzimierz
  Durczok Kamil
  Dziewulski Jerzy
  Graś Paweł
  Kaczyński Jarosław
  Komorowski Bronisław
  Kukiz Paweł
  Kurski Jacek
  Olejniczak Wojciech
  Rabczewska Dorota
  Rynkowski Ryszard
  Sikorski Radosław
  Szyszko Jan
  Warzecha Łukasz
  Żelichowski Stanisław

  • Andrzej Turczyn

   Nic z tego. Nie wchodzę w pisanie o ludziach i broni. Nie zawsze podzielam cudze poglądy i nie chcę ich tu promować. Zakładka ma ułatwiać szukanie ciewkawostek w internecie, a nie ciekawych ludzi. Nie wszyscy są ciekawi….

   • KBPol

    Chyba nie zostałem zrozumiany. Nie chodzi o promowanie kogokolwiek, poprzez pisanie o nim tu na blogu, ale o suche podanie najbardziej podstawowych informacji: kto posiada, jaki ma rodzaj pozwolenia…

    • Andrzej Turczyn

     e tam, szkoda mi czasu,

   • TakieTamLicho

    Nie wszyscy są ciekawi,nie wszystkich się lubi a niektórych to się nienawidzi – ale to nie znaczy,że ludzi którzy na swój sposób są po trochu “ambasadorami posiadania broni palnej” albo dla odmiany hipokrytami co sami mają ale innym dać dostępu nie chcą należy ignorować.Przykład jest przykład,przekaz że mają jest przekaz.

    Raczej chyba nikt kto tu wchodzi nie lubi takiego Komorowskiego,ale przykładowo jego zdjęcie z podpisem – “on ma a ty ?” to chyba nie jest zły pomysł.

 • Arkadiusz Kozieł

  Też uważam, że to nie jest głupie.
  Taka lista mogłaby posłużyć w niejednej rozmowie, debacie, itp. do zatkania dzioba niejednemu pajacowi, przeciwnikowi, malkontentowi, itp. ( wstawić swoje 🙂 )
  Można zadać takiemu pytanie: – ” A w czym te osoby są lepsze, że one mogą mieć, a wielu innych nie może, np. do obrony osobistej “

 • Marcin Bukowiecki

  A może jeszcze zakładkę “Prawo a broń”?
  Chodzi mi o to żeby było takie miejsce w którym będzie zbiór (choćby w charakterze linków) do każdej ustawy, każdego rozporządzenia które reguluje broń w Polsce.
  Przykład: zdając egzamin trzeba się wykazać znajomością ustawy o broni i amunicji. Ale po takim egzaminie skąd biedny świeżo upieczony szczęśliwiec może wiedzieć, że jakiś minister transportu rozporządził sobie jak można nosić/przenosić broń?
  A niech inny minister sportu rozporządzi, że do sklepów można wnosić broń tylko w środy pomiędzy 15 a 18 skacząc na prawej nodze a broń mając ne lewym biodrze… i co wtedy?
  Ja wiem, że pan obudzony o 3 w nocy wyrecytuje każde prawo które traktuje o broni ale zwykły szaraczek się stresuje “jadę do babci w poznańskie… czy tam jest jakiś szczyt nato i nie wolno nosić broni? czy może lokalny watażka wprowadził 5 lat temu czasowe obostrzenia w noszeniu broni wieczorami? Niby głupio brzmi ale nie wydaje mi się niemożliwe i dlatego bardzo chętnie przywitałbym zakładkę z takimi informacjami:
  Ustawa o broni: link, link

  Noszenie broni: link, link
  Przechowywanie broni: link
  Sprzedaż: link
  Wypożyczenie: link
  Wnoszenie broni do sklepu w czwartki: link

  itp.
  Pozdrawiam!

 • el_koyoto

  Ludzie! Załóżcie własny blog i wstawiajcie na nim co chcecie. Będziemy tam wszyscy chętnie zaglądać i czerpać ze skarbnicy wiedzy. Prosiłbym tylko, aby były tam jedynie sprawy aktualne. Sam nic nie założę, bo ledwo mam czas, aby czytać co Trybun zamieści. A On robi to za darmo. A są co chcieliby mu roboty dołożyć. Róbcie, róbcie, ja popatrzę…