Prokurator generalny Teksasu: “noszę broń do kościoła”, “amerykańskie kościoły powinny uzbrajać niektórych członków chrześcijańskich wspólnot”

W listopadzie zeszłego roku, tj. w kilka godzin po masowym morderstwie w kościele Baptystów w Sutherland Springs w Teksasie republikański prokurator generalny Teksasu Ken Paxton powiedział, że osobiście nosi broń do kościoła co oznacza, że ​​członkowie kościoła mogą odeprzeć atak bandyty.

Prokurator generalny stanu Teksas powiedział też, że amerykańskie kościoły powinny uzbrajać niektórych członków wspólnot lub zatrudniać profesjonalnych ochroniarzy. Jego apel wynika z przekonania, że takie strzelaniny się będą powtarzały. Gdyby więc więcej zborowników było uzbrojonych zawsze istnieje możliwość, że zabójca zostanie zneutralizowany, zanim zabić wiele osób.

“Mieliśmy strzelaniny w kościołach od zawsze. To się powtórzy, więc potrzebujemy w kościołach profesjonalnej ochrony lub przynajmniej uzbrojonej część członków kościoła po to, aby mogli zareagować, gdy coś takiego się powtórzy ” – powiedział prokurator generalny Teksasu. (źródło www.theguardian.com)

Przeglądając internet i zastanawiając się o co jeszcze o broni napisać można, poza tym co już napisałem, znalazłem wiadomość sprzed trzech miesięcy. Na gorąco po masowym zabójstwie w chrześcijańskim (protestanckim) kościele w USA takie jak powyżej stanowisko zaprezentował prokurator generalny stanu Teksas.

To właśnie obrazuje co dla Amerykanów oznaczają zasady. To obrazuje co dla Amerykanów oznacza wolność i prawo do posiadania broni. To pokazuje, że tam urzędnik nie staje się nadzorcą społeczeństwa, a nawet na urzędzie jest zwyczajnym członkiem amerykańskiej społeczności.

Może to z tego powodu, że ani prokurator sam nie chodzi do katolickiego kościoła, ani nie mówił o katolickich kościołach, to co czytacie to obraz chrześcijańskiej Ameryki, tj. takiego miejsca na świecie, gdzie nie rządzą złowrodzy wszelkiej wolności osobistej papiści.

Nie muszę chyba przekonywać, że Polska to kraj rządzony przez papistów. Nie muszę chyba przekonywać, że gdyby w Polsce, nie daj Boże, zdarzyło się coś podobnego co w Sutherland Springs, mielibyśmy w tydzień ustawę zakazującą posiadania broni palnej, a wszyscy, którzy mówiliby wówczas o konieczności uzbrojenia potencjalnych ofiar, zostaliby okrzyknięci obłąkanymi.

Porównajcie dwa kraje, ten gdzie papiści nic nie znaczą i ten gdzie papiści dzierżą władzę. Wielu by chciało emigrować do Ameryki i pewnie nikt z Ameryki do Polski. To najlepsze kryterium tego kto tworzy lepsze miejsce do życia, czy wyznawcy katolickiej religii czy wierni czytelnicy Biblii.


Uzupełnienie.

O jak ładnie się składa, bo właśnie znalazłem wiadomość o tym, jak w podobnej sytuacji zachowują się w Ameryce papiści:

Chicago jest metropolią, w której odnotowuje się średnio prawie dwa morderstwa dziennie. M.in. z tego powodu, kilka miesięcy temu, arcybiskup wydał dekret diecezjalny, który zakazuje wstępu do kościołów, budynków parafialnych i szkół katolickich osobom, które mają przy sobie broń. Była to odpowiedź, również symboliczna, wobec gwałtownego wzrostu zakupów pistoletów i karabinów przez mieszkańców Chicago jako reakcja obronna na zwiększoną liczbę zabójstw, co według arcybiskupa tworzy tylko błędne koło. (kosciol.wiara.pl)

Pisałem o tym jakiś czas temu, ale dzisiaj znalazłem przypomnienie na wskazanej stronie.

 • TakieTamLicho

  Akurat Papizm to tutaj najmniejszy problem.Problem nazywa się SOCJALIZM.

  A jeśli chodzi o Polski kler to za podsumowanie starczy to:
  http://www.newsweek.pl/polska/ksieza-zatraceni,18094,1,1.html
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kilkunastu-biskupow-bylo-tw,26253.html
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/202067,lista-agentow-w-kosciele-ktorych-ujawnia-ks-zaleski.html

  A tego było więcej.Z pewnością więcej…

  • Andrzej Turczyn

   papizm niesie ze sobą socjalizm, wszystko zaczyna się od idei. W Polsce obowiązuje idea papizmu, a za nią idzie ten parszywy socjalizm, bo ten wpisany jest w papizm.

   • TakieTamLicho

    Nie.Socjalizmu nie da się wywodzić z Papizmu.Choćby z tego względu,że taka Rosja to była PRAWOSŁAWNA a nie katolicka – a to w Rosji była ta nieszczęsna rewolucja w 1917.

    Zaś jeśli chodzi o stworzenie tej chorej teorii jaką jest Socjalizm,to o ile pamiętam Karol Marks mieszkał w krajach typowo protestanckich.W dodatku niektórzy wywodzą “proto-socjalistyczne” idee od idei reformacyjnych.Inni od Chrześcijaństwa wogóle. Tak więc niestety – wywodzenie go od papizmu jest tak g…niane,że kupy się nie trzyma.

    Nie nie i jeszcze raz NIE,papizm w Polsce jest problemem z 2 powodów:
    1.Socjalistyczni księża-“patroci” umoczeni w socjalistyczne służby specjalne które znalazły na nich solidne haki typu kochanka,homoseksualizm albo wręcz pedofilia.
    2.(anty)Papież Franciszek (Moim zdaniem to antypapież,bo jak żyje Benedykt i jak Benedykt podchodził do tego inaczej to…) i jego lewackie posunięcia które prowadzą katolicyzm tą samą drogą którą podążyła część protestanckich kościołów przejęta przez różnych lewaków,homoseksualnych “pastorów” i innych tego typu.

    Ale to problem całego Chrześcijaństwa.Właściwie tylko nie zinfiltrowana za czasów sowieckich część duchownych Prawosławnych,niektóre (nie wszystkie !!!) zbory Protestanckie i Bractwo Piusa X jeszcze jako tako się trzymają przeciwko lewackiemu “modernizmowi” i “postępowi”.

    Co zaś do broni – powtórzę: główny problem to socjaliści.Księża – socjaliści są też przeciw broni,ale to nie dlatego,że są księżmi,ale dlatego,że są socjalistami.

    • Andrzej Turczyn

     dlaczego mam zakładać, że socjalizm ma tylko 1 źródło? a może i papizm i prawosławie są socjalistyczne, mi to nie przeszkadza

     • Tomas de Torquemada

      Sekwencja rewolucyjna w świecie jest taka: reformacja-rewolucja francuska-rewolucja bolszewicka. Każde wydarzenie jest wynikiem poprzedniego, z nich czerpie i realizuje kolejne zamierzenia. Socjalizm to dziecko protestantyzmu.

     • Andrzej Turczyn

      Załóż sobie bloga i pisz u siebie te swoje bzdury o dobrodziejstwach katolicyzmu. Mnie zaczyna to męczyć, że przyłazisz tu i na moim terenie obsikujesz wszystko co napiszę.

     • Tomas Torquemada

      Z jednej strony zachwyca się Pan nad pierwszą poprawką do konstytucji USA a z drugiej banuje mnie bez ostrzeżenia i próby wyjaśnienia jakich treści nie życzy sobie Pan na blogu.

      Nigdy nie stosowałem wulgarnego słownictwa. Nigdy nie krytykowałem osób tylko zjawiska/poglądy. Jeśli zwracałem się do Pana personalnie to zadawałem pytania, nie stawiałem zarzutów. Swoje wypowiedzi często dokumentowałem cytatami i linkami zewnętrznymi. Nigdy w krytyce protestantyzmu nie posuwałem się dalej niż Pan w krytyce katolicyzmu. Nie nawoływałem do przemocy. Co więcej swoje wypowiedzi uzasadniałem i nie atakowałem ad personam. Sądząc po ilości “up votes” moje zdanie nie odbiegało też od poglądów sporej części czytelników bloga. To jest obsikiwanie? To jest normalna dyskusja i ocena treści, które prezentuje Pan jako osoba publiczna.

     • max-bit

      Ludzie czasem przyklejają ideologię poglądy do nazwy takiej czy innej a mi się zdaje ze dana kultura bycia czy społeczna wynika z wielu czynników.
      W naszym przypadku z wielowiekowej sytuacji kulturowej. To co później przyszło do nas ze wschodu po prostu społeczeństwu pasowało bo takie jest (niestety), ogólna zasada “czy się stoi czy się leży 3000 się należy”.
      Nie w każdym państwie da się takie coś zasiać … np. Czechy.. też były pod tego wpływem i co … i jest jakoś jednak inaczej.

     • TakieTamLicho

      Pomijając fakt,że jeśli w sposób tak bzdurny sprowadzać to do kwestii religijnych,to raczej wnioskować należałoby,że socjalizm to jest skorelowany z judaizmem i protestantyzmem.

      Oczywiście wnioski te są tak samo z d…y jak tamten Pański. Panie Andrzeju – po jakiego grzyba musi Pan tak agresywnie wyjeżdżać z kwestiami religijnymi ? Czemu to u diabła (dokładnie: diabła !) służy,bo przecież nie integracji środowiska strzeleckiego ?!

      Ja wiem,że spory na własnym blogu z katolikami to Pana do ciężkiej i szewskiej pasji doprowadzają – ale reagowanie eskalacją poglądów nie prowadzi do niczego dobrego.
      I wcale nie jest potrzebne “nawracanie katolików” na swoją modłę.Jednak powiedzieć co jest chrześcijaństwem a co nim nie jest trzeba i tyle.

      Powtórzę – niektóre zbory Protestanckie mają ten sam problem.
      Ekumenizm i tolerancja poszły za daleko,bo o ile Protestant,Katolik czy Prawosławny albo Koptowie itp. to jedna wielka Chrześcijańska rodzina skłócona przez ludzkie błędy (i diabelskie podszepty ! ) – o tyle różne POGAŃSKIE religie typu Buddyzm,Islam,Judaizm czy właśnie Socjalizm nie powinny być przez Chrześcijan tolerowane jako sprzeczne z Biblią,Ewangelią itd !!!

      Kilka tygodni temu idę sobie do (tak wiem,katolickiego) kościoła i tam na kazaniu słyszę o jakichś “dniach islamu”.No normalnie KREW MNIE ZALAŁA,najpierw myślę że Franciszek znowu coś odwalił,ale nieee gorzej… to jełopy od “ekumenizmu” wymyślili to wcześniej.Wspólne modlitwy z wyznawcami pustynnego bożka który jest antytezą naszego Boga i Chrystusa !

      Problemem jest socjalizm i zgoda,że KRK i jego funkcjonariusze – księża to są strasznie zinfiltrowani przez socjalistów. Obecny (anty)papież Franciszek to socjalista.W Polsce całkiem sporo księży było TW komunistycznej bezpieki,a nie tylko tacy mają wśród kleru socjalistyczne poglądy. Zgoda też,że właśnie BIBLIA i jej nauczanie powinny być rzeczami,którymi kieruje się Chrześcijanin,a nie to co mówi (anty)Papież czy jakiś inny kościelny heretyk (przy którego herezji protestantyzm nazywać herezją to ciężka herezja) i socjalistyczny agent.

 • woj

  Nie chodzę do kościoła bo posiadam tylko broń bez pozwoleniową rozdzielnego ładowania ,za ciężka ,nie poręczna ,zawodna -jestem Polakiem -muszę udowodnić że nie jestem wielbłądem żeby posiadać kilogram stali ,muszę się zapisać do klubu ,zdać egzaminy,wystąpić o pozwolenie ,zapłacić za wszystko ,kupić szafę ,postawić wszystkim sąsiadom wódkę bo dzielnicowy zrobi wywiad ….dalej nie będę pisał bo się znudziło…………..

 • Tomas de Torquemada

  Ojciec Święty Leon XIII, encyklika Rerum Novarum: “Z tego jasno widać, że się należy ze wszystkich sił przeciwstawić dążności socjalizmu do wspólnego posiadania; zaszkodziłoby ono nawet tym, którym socjaliści chcą pomóc; sprzeciwia się zaś naturalnym prawom jednostek, a wstrząsa ustrojem państwa i powszechnym pokojem. Niech więc pozostanie jako prawda zasadnicza, że nietykalność własności prywatnej stanowi pierwszy fundament, na którym należy oprzeć dobrobyt ludu.”

 • Tomas de Torquemada
  • Andrzej Turczyn

   że takim trollom jak Ty się chce tu grasować?

 • Jan Kowalski

  Bez komentarzy > tyle w temacie.
  Po co mieszać religię 🙂 Kto może mieć broń i nią handlować.
  https://miziaforum.wordpress.com/2018/02/07/oto-wielka-tajemnica-odkryta-bartosz-kramek-i-fundacja-nie-do-ruszenia-i-wszystko-jasne/