W USA dwaj policjanci wezwani w związku z przemocą domową zostali zastrzeleni przez sprawcę

Dwaj policjanci, 54-letni Anthony Morelli i 39-letni Eric Joerng, których wezwała w sobotę maltretowana przez męża kobieta, zostali zastrzeleni na miejscu w Westerville zaraz po ich przybyciu na miejsce interwencji – podał szeryf tego miasteczka Joe Morbitzer.

Do zdarzenia doszło w południe czasu lokalnego (o godz. 18 w sobotę w Polsce).

Sprawca, którego tożsamość nie została dotąd ujawniona przez policję, został ranny. Przewieziono go do szpitala, gdzie pozostaje pod strażą. Następnie zostanie przewieziony do aresztu.

W sobotę mieszkańcy 37-tysięcznego Westerville przemaszerowali głównymi ulicami miasta, by wyrazić solidarność z rodzinami zabitych policjantów i oddać hołd funkcjonariuszom.

“Moje myśli i modlitwy są z dwójką policjantów, ich rodzinami i wszystkimi mieszkańcami Westerville” – napisał Trump.

W USA nikt w związku z tym tragicznym wydarzeniem nie postawi tezy o konieczności skonfiskowania broni palnej cywilnym posiadaczom. Jakkolwiek to zła wiadomość, to nie zmienia ona faktu, że posiadanie broni niesie ze sobą znacznie więcej korzyści niż zagrożeń i indywidualnych zbrodni nie można przypisywać całym społeczeństwom. Morderca pozostanie mordercą, a praworządny człowiek musi posiadać broń palną, niezależnie od faktu, że z tego samego urządzenia korzystają mordercy.

 • THUMPS UP

  Dajmy na to w Wielkiej Brytanii, gdzie policja z bardzo małymi wyjątkami nie nosi broni Panuje przekonanie, że uzbrojony funkcjonariusz, prowokując przestępcę, stwarzałby ogromne zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz (!) samego siebie. To nie jest żart.

  • Glider75

   Tam lewactwo zrobiło prawdziwe spustoszenie w mózgach ludzi niczym choroba Alzcheimera do tego stopnia że policjanci nie noszą broni. Totalny matrix .

   • Zenon Padalec

    Oni od bardzo dawna nie noszą broni, jeszcze przed epoką zlewaczenia tak było. Żeby było zabawniej, kiedyś bandyci do policjantów nie strzelali, bo uznawali to za niesportowe zachowanie… Ale czasy się zmieniły 🙁