Odkłamywanie prawd podstawowych.

O broni palnej, o prawie do obrony nakłamano na przestrzeni wieków w sposób niemożliwie wielki. Twierdzę, że skala kłamstwa jest gigantyczna. W tym kłamstwie posłużono się wszelkimi możliwymi argumentami. Moim zdaniem najgorsze z nich to argumenty, które ja nazywam duchowymi. Na dobre powiedzieli złe, a na złe powiedzieli dobre. Tak powstały antywartości. Te odwrócone wartości, antywartości wtłaczano przez lata ludziom do głowy. Wtłaczano je podpierając się również autorytetem Boga. Człowiek jako istota także duchowa takich argumentów słucha i takie argumenty przyjmuje.

Odkłamać prawdy podstawowe jest niezwykle trudno. Przyczyną tego jest to, że są argumenty, które przyjmujemy nie badając ich prawdziwości. Moim zdaniem to są właśnie te argumenty, które odwołują się do pojęcia dobra i zła. Te najczęściej podpierane są autorytetem Boga.

Zachęcam do wysłuchania krótkiego wywiadu z pastorem Pawłem Chojeckim. Pastorem kościoła protestanckiego. W krótkim wywiadzie usłyszycie co w Biblii jest o broni, co o nastawianiu drugiego policzka, gdy dostanie się w ten pierwszy. Trzeba odkłamać argumenty duchowe, podparte autorytetem Boga. Trzeba wrócić do wartości, odrzucając antywartości. Większość religijna w Polsce niestety zaniedbuje swoje obowiązki w tej dziedzinie.

Tags: