Kto się boi broni w polskich domach?

Zamieszczam relację video z dyskusji zorganizowanej przez Fundację Republikańską.

W dyskusji udział biorą redaktor Łukasz Warzecha, Tomasz Kowalski członek zarządu ROMB oraz Marcin Chludziński prezes Fundacji Republikańskiej.

Mnie bardzo cieszy to, że takie spotkania się odbywają. W tym konkretnym nie uczestniczyli przeciwnicy broni palnej i dobrze, że tak się stało. Takie spokojne spotkania pozwalają na coś, czego nie ma w dyskusjach polemicznych. Tego rodzaju spotkania pozwalają na spokojne i wyczerpujące przedstawienie merytorycznych argumentów. Wielokrotnie przekonałem się, że przeciwnicy dostępu do broni palnej posługują się argumentami emocjonalnymi oraz argumentem „z obrzydzenia sąsiada”. Tego rodzaju argumentacja, nie ma żadnego elementu wspólnego z argumentacją rzeczową. Tego rodzaju argumentacja prowadzi dyskusję na tory rozmowy o niczym, o „moim zdaniem” i „wydaje mi się”.

W relacjonowanym spotkaniu mamy zupełnie inny obraz rozmowy o broni palnej. Spokojny, rzetelny, merytoryczny. Tego właśnie potrzeba tej dziedzinie życia społecznego. Zachęcam do obejrzenia relacji ze spotkania Republikańskiego Czwartku z 5 marca 2015 r.

Kategorie: Blog, Moim zdaniem