Budujemy kulturę posiadania broni palnej w Polsce.

W dniu 14 marca 2015 roku, Koszaliński Klub Strzelecki Kaliber oraz Unia sp. z o.o. organizowali zawody strzeleckie o puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno. Zawody odbywały się na Strzelnicy Unia w Koszalinie. W zawodach uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa Gościno, członkowie KKS Kaliber, członkowie stowarzyszenia kolekcjonerskiego Towarzystwo Strzeleckie, członkowie zaprzyjaźnionych klubów strzeleckich z woj. zachodniopomorskiego.

 

Wzór godny do naśladowania! Tak określam działania Nadleśniczego Krzysztofa Olejnika. Pan Nadleśniczy osobiście obecny i uczestniczący w zawodach pokazał, że można. Można promować Lasy Państwowe i strzelectwo, a przez to uczestniczyć w wielkiej sprawie – odbudowie kultury posiadania broni palnej w Polsce. Wsparcie organizacji zawodów miało na celu nie tylko promocję Lasów Państwowych, ale i integrację pracowników Nadleśnictwa, organizację treningu strzeleckiego dla strażników Straży Leśnej. W zawodach KKS Kaliber już od jakiegoś czasu czynie uczestniczą strażnicy leśni z Gościna. Komendant posterunku Straży Leśnej Robert Szostak, jest aktywnym członkiem koszalińskiego Towarzystwa Strzeleckiego. To pewnie za jego sprawą pan Nadleśniczy zaangażował się w organizację zawodów!

 

Zaginiona kultura posiadania broni palnej w Polsce, jest małymi krokami odbudowywana! Kultura niegdyś wysoko rozwinięta, przez lata zaginiona, dzisiaj odzyskuje należne jej miejsce. Zachęcam wszystkich do podobnych inicjatyw. Takie imprezy to nie tylko dobrze spędzony czas, to nie tylko integracja, to moim zdaniem przede wszystkim mała cegiełka w odbudowaniu tego co jest nam niezbędnie potrzebne. Niezbędnie potrzebne jest nam społeczne przekonanie, że posiadanie i posługiwanie się bronią palną to normalna sprawa, zwyczajny element życia każdego społeczeństwa. Zachęcam nie tylko do podejmowania podobnych inicjatyw, ale i informowania o nich. To także ważny czynnik odbudowania tego co zaginione. Pokazanie, że można, że to normalne. Musimy wspólnymi siłami odwojować, zaklęte przez komunistów w bojaźni przed bronią, umysły Polaków.

 

Galeria zdjęć z dzisiejszych zawodów:

IMG_8309

 

IMG_8313

 

IMG_8321

 

IMG_8319

 

IMG_8316

 

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Polaku, obroń się sam!