Kandydat na urząd Prezydenta RP Marian Kowalski odpowiedział.

Jak już pisałem niejednokrotnie, naszym wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że temat broni palnej w dyskusji społecznej nieustannie się pojawia. To sukces środowiska strzeleckiego, nie mam wątpliwości. Środowisko entuzjastów broni palnej, skupione w Ruchu Obywatelskim Miłośników Broni i Fundacji Rozwoju Strzelectwa sprawiło, że do dyskusji publicznej temat broni palnej wszedł na dobre. Mówiłem i pisałem to wcześniej, chcę aby ROMB był jak amerykańskie NRA – wyborcą. Chcę, abyśmy byli traktowani jako podmiot w relacjach społecznych. My pytamy, rzeczą polityków jest udzielać odpowiedzi. Odpowiedzi słuchamy, oceniamy i mówimy czy nam się podobają czy też nie. Chcemy pozostawać w dialogu z politykami, mówić im jakie są nasze oczekiwania. Wszak na tym ma polegać demokracja!

 

Do wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP skierowałem w imieniu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni list. List skonstruowałem w taki sposób, że pytałem o bardzo konkretną sprawę – projekt wprowadzania dwóch kategorii pozwolenia na broń – do ochrony miru domowego i do doskonalenia umiejętności zawodowych przez żołnierzy i funkcjonariuszy państwowych formacji uzbrojonych. Każdy z Kandydatów oczywiście mógł zastosować dowolną technikę odpowiedzi. Ja zaproponowałem bardzo prostą i przejrzystą.

 

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację, że Kandydat na urząd Prezydenta RP Pan Marian Kowalski odpowiedział, zamieszczając stosowny wpis na swojej stronie internetowej: http://mariankowalski.pl/18-romb-i-kresowiacy

 

Kandydat Marian Kowalski odpowiedział wprost, w następujący sposób:

Pytanie przesłane przez Ruch Obywatelski Miłośników Broni.:

Czy w razie wyboru na urząd Prezydenta RP skorzysta Pan niezwłocznie z przysługującej Prezydentowi inicjatywy ustawodawczej i złoży do Sejmu jako własny projekt, który został przygotowany przez Ruch Obywatelski Miłośników Broni?

Tak.

W razie odpowiedzi TAK lub NIE na powyższe pytanie, uprzejmie proszę o uzasadnienie stanowiska.

 

Tu nie ma co uzasadniać. Polacy powinni mieć dostęp do wszelkich środków obrony, w tym broni w celu ochrony siebie i swojej Rodziny.

 

marian

 

Po opublikowaniu niniejszego postu, otrzymałem wiadomość email, o następującej treści:

Szanowny Panie Mecenasie!
  
  Na Pana ręce składam uroczystą deklarację, że w razie wyboru na urząd Prezydenta RP w ciągu pierwszych 100 dni swojego urzędowania skieruję do Sejmu RP projekt zmian w ustawie o broni i amunicji autorstwa Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. 
  
  Uczynię to z radością, przekonany do słuszności idei popularyzowania strzelectwa oraz realnego zwiększenia bezpieczeństwa Polaków. Wprowadzenie do naszego ustawodawstwa nowej kategorii pozwolenia na broń (do obrony miru domowego) otworzyłoby szeroko drogę do upowszechnienia dostępu do broni palnej dla praworządnych i zdrowych psychicznie obywateli RP. 
  
  Sprawom strzelectwa i liberalizacji dostępu do broni palnej poświęcam od lat wiele uwagi w mojej działalności społeczno-politycznej najpierw w Unii Polityki Realnej, teraz w Ruchu Narodowym. Na konwencji wyborczej otwierającej moją obecną kampanię również złożyłem publiczną deklarację w tej sprawie.
  
  Proszę w moim imieniu przekazać Członkom i Sympatykom ROMB-u wyrazy uznania za Waszą codzienną pracę na rzecz odwrócenia złych stereotypów oraz uregulowań prawnych, które odziedziczyliśmy po czasach komunizmu. 
 
     
  Marian Kowalski, 
  kandydat na prezydenta RP

 

 

Zamieszczam również krótki film z wypowiedziami Kandydata Mariana Kowalskiego dotyczącymi dostępu praworządnych Polaków do broni palnej. Zachęcam do zapoznania się:

 

 

Odpowiedź oczywiście mi się podoba. Moim zdaniem z odpowiedzi wynika zrozumienie przez Mariana Kowalskiego tego niezwykle istotnego problemu społecznego, jakim jest dostęp do broni palnej. Środowisko skupione wokół Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni nigdy nie domagało i nie domaga się powszechnego dostępu do broni palnej. Konieczność takiego zastrzeżenia dostrzega również Marian Kowalski. My domagamy się prawa do posiadania pozwoleń na broń przez praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków, na podstawie jednoznacznie opisanych w ustawie zasadach, bez uznaniowości i wszechwładzy policyjnych urzędników. Odpowiedź Kandydata Mariana Kowalskiego oraz jego wypowiedzi na ten temat, z potwierdzają zrozumienie tego problemu.

 

Jeszcze do wyborów czas. Jeszcze możliwość zaprezentowania stanowiska przez innych Kandydatów. Wiem, że dla jednych sprawy broni palnej są jednymi z wielu, przy ocenie kandydata. Są też tacy, dla których właśnie ta sprawa jest decydująca. Pamiętajmy jednak o ponadczasowej mądrości:

,,Broń jest odbiciem wolności w naszym kraju. Rząd, który nie wierzy, że obywatele będą korzystać z niej w odpowiedzialny sposób, nie jest rządem, któremu można zaufać“. Thomas Jefferson (1743–1826)

Kategorie: Blog, Moim zdaniem