Statystki obrazujące rozbrojenie Polaków.

Statystki obrazujące rozbrojenie Polaków. Polska jest na 142 miejscu, jeżeli chodzi o ilość egzemplarzy broni w rękach cywilnych posiadaczy, w przeliczeniu na 100 mieszkańców. Przed nami niemal cały świat!

dane z

Washington-Post-Logo

 

 

PaństwokolejnośćIlość egzemplarzy broni w rękach cywilnych posiadaczy, na 100 mieszkańcówIlość egzemplarzy borni w rękach cywilnych posiadaczy
United States188.8270,000,000
Yemen254.811,500,000
Switzerland345.73,400,000
Finland445.32,400,000
Serbia537.83,050,000
Cyprus636.4275,000
Saudi Arabia7356,000,000
Iraq834.29,750,000
Uruguay931.81,100,000
Sweden1031.62,800,000
Norway1131.31,400,000
France1231.219,000,000
Canada1330.89,950,000
Austria1430.42,500,000
Germany1530.325,000,000
Iceland1530.390,000
Oman1725.4650,000
Bahrain1824.8180,000
Kuwait1824.8630,000
Macedonia2024.1490,000
Montenegro2123.1150,000
New Zealand2222.6925,000
Greece2322.52,500,000
United Arab Emirates2422.11,000,000
Northern Ireland2521.9380,000
Croatia2621.7950,000
Panama2621.7700,000
Lebanon2821750,000
Equatorial Guinea2919.9100,000
Kosovo3019.5415,000
Qatar3119.2520,100
Latvia3219280,000
Peru3318.8750,000
Angola3417.32,800,000
Bosnia and Herzegovina3417.3675,000
Belgium3417.21,800,000
Paraguay37171,000,000
Czech Republic3816.31,600,000
Thailand3915.610,000,000
Libya4015.5900,000
Luxembourg4115.370,000
Australia42153,050,000
Mexico421515,500,000
Mauritius4414.7180,000
Guyana4514.6110,000
Gabon4614190,000
Slovenia4713.5270,000
Suriname4813.460,000
Guatemala4913.11,650,000
South Africa5012.75,950,000
Namibia5112.6260,000
Armenia5212.5380,000
Turkey5212.59,000,000
Denmark5412650,000
Italy5511.97,000,000
Malta5511.948,000
Pakistan5711.618,000,000
Jordan5811.5630,000
Chile5910.71,750,000
Venezuela5910.72,850,000
Spain6110.44,500,000
Argentina6210.23,950,000
Belize621029,000
Costa Rica649.9430,000
Estonia659.2123,000
Somalia669.1750,000
Russia688.912,750,000
Zambia688.9230,000
Albania708.6270,000
Ireland708.6360,000
Portugal728.5900,000
Slovakia738.3450,000
Jamaica748.1215,000
Brazil75814,840,000
Barbados767.821,000
Nicaragua777.7395,000
Algeria787.61,900,000
Belarus797.3710,000
Georgia797.3330,000
Iran797.33,500,000
Israel797.3500,000
Moldova837.1300,000
Ukraine846.63,100,000
Maldives856.521,000
Kenya866.4740,000
Swaziland866.472,000
Bulgaria886.2480,000
England and Wales886.23,400,000
Honduras886.2500,000
Colombia915.92,700,000
El Salvador925.8400,000
Hungary935.5560,000
Scotland935.5280,000
Sudan935.52,000,000
Cape Verde965.49,500
Seychelles965.44,600
Bahamas985.317,000
Dominican Republic995.1450,000
Mozambique995.11,000,000
Morocco10151,500,000
Botswana1024.987,000
China1024.940,000,000
Cuba1044.8545,000
Philippines1054.73,900,000
Taiwan1064.4725,000
Zimbabwe1064.4400,000
Cambodia1094.3600,000
India1104.246,000,000
Myanmar11142,000,000
Netherlands1123.9510,000
Syria1123.9735,000
Turkmenistan1143.8180,000
Azerbaijan1153.5290,000
Bhutan1153.522,000
Egypt1153.51,900,000
West Bank & Gaza1183.4125,000
Bolivia1192.8260,000
Cameroon1192.8340,000
Djibouti1192.822,000
Congo1222.7100,000
Lesotho1222.747,000
Ivory Coast1242.4400,000
Senegal1252230,000
Mongolia1261.950,000
Comoros1271.811,000
Vietnam1281.71,100,000
Guinea-Bissau1291.625,000
Liberia1291.651,000
Mauritania1291.650,000
Trinidad and Tobago1291.621,000
Malaysia1331.5370,000
Nigeria1331.52,000,000
Sri Lanka1331.5300,000
Uzbekistan1331.51,200,000
Benin1371.4120,000
Brunei1371.45,400
Congo, Dem Rep1371.4800,000
Tanzania1371.4550,000
Uganda1371.4400,000
Ecuador1421.3370,000
Kazakhstan1421.3200,000
Poland1421.3510,000
Burundi1451.2200,000
Guinea1451.2110,000
Laos1451.271,000
Papua New Guinea1451.271,000
Burkina Faso1491.1148,000
Chad1491.1109,000
Mali1491.1143,000
South Korea1491.1510,000
Central African Republic153140,000
Tajikistan153165,000
Togo153160,000
Kyrgyzstan1560.945,000
Gambia1570.8123,000
Madagascar1570.8150,000
Nepal1590.8205,000
Lithuania1600.7135,000
Malawi1600.792,000
Niger1600.793,000
Romania1600.7160,000
Haiti1640.6190,000
Japan1640.6710,000
North Korea1640.6130,000
Rwanda1640.658,000
Sierra Leone1640.634,000
Bangladesh1690.5700,000
Eritrea1690.520,000
Fiji1690.54,000
Indonesia1690.51,000,000
Singapore1690.522,000
Ethiopia1740.4320,000
Ghana1740.480,000
Solomon Islands1740.41,800
East Timor1770.33,000
Tunisia1780.19,000
Anguilla
Bermuda
Grenada
Hong Kong
Liechtenstein
Monaco
Puerto Rico
Saint Kitts and Nevis
Saint Vincent and the Grenadines

 

Kategorie: Wiadomości