O skuteczności broni palnej w defensywie.

W polskim świecie naukowym jeszcze nikt nie wpadł na pomysł prowadzenia badań, w jakikolwiek sposób nawiązujących do posiadania broni palnej. Nie ma też ku temu specjalnego powodu. Statystyczny 1 (jeden) egzemplarz broni na 100 (stu) mieszkańców Polski, nie może być interesującym naukowców powodem do badań. Około 200 tysięcy posiadaczy broni, w kraju zamieszkałym przez 35 milionów ludzi, zupełnie nie wymusza potrzeby zwrócenia przez świat nauki uwagi na tą dziedzinę życia społecznego. Mam nadzieję, że przyjdzie czas i to się zmieni.

Na szczęście jednak są kraje, gdzie populacja posiadaczy broni jest zupełnie inna niż w Polsce. Na szczęście jest Ameryka i są amerykańskie badania naukowe. Na szczęście są też publicyści, którzy w naszym języku prezentują wyniki amerykańskich badań. Zachęcam do szczegółowego śledzenia strony http://www.hoplofobia.info/. Znajdziecie tam niezwykle pouczające artykuły.

W dniu dzisiejszym zapraszam do zapoznania się z artykułem dedykowanym byłemu dowódcy jednostki GROM, gen. Romanowi Polko. Dyrdymały wygadywane przez niego w telewizji publicznej w porze najwyższej oglądalności, są słyszalne nawet za oceanem i motywują do odkłamywania, zakłamanej w ten sposób rzeczywistością.

O skuteczności broni palnej w defensywie raz jeszcze

(aby przejść do artykułu kliknij zdjęcie)

revolver-290x290

 

Kategorie: Główna