Kandydat na urząd Prezydenta RP Janusz Korwin-Mikke odpowiedział.

Naszym wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że temat broni palnej w dyskusji społecznej nieustannie się pojawia. To sukces środowiska strzeleckiego, nie mam wątpliwości. Środowisko entuzjastów broni palnej, skupione w Ruchu Obywatelskim Miłośników Broni i Fundacji Rozwoju Strzelectwa sprawiło, że do dyskusji publicznej temat broni palnej wszedł na dobre. Mówiłem i pisałem to wcześniej, chcę aby ROMB był jak amerykańskie NRA – wyborcą. Chcę, abyśmy byli traktowani jako podmiot w relacjach społecznych. My pytamy, rzeczą polityków jest udzielać odpowiedzi. Odpowiedzi słuchamy, oceniamy i mówimy czy nam się podobają czy też nie. Chcemy pozostawać w dialogu z politykami, mówić im jakie są nasze oczekiwania. Wszak na tym ma polegać demokracja!

 

Do wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP skierowałem w imieniu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni list. List skonstruowałem w taki sposób, że pytałem o bardzo konkretną sprawę – projekt wprowadzania dwóch kategorii pozwolenia na broń – do ochrony miru domowego i do doskonalenia umiejętności zawodowych przez żołnierzy i funkcjonariuszy państwowych formacji uzbrojonych. Każdy z Kandydatów oczywiście mógł zastosować dowolną technikę odpowiedzi. Ja zaproponowałem bardzo prostą i przejrzystą.

 

W dniu dzisiejszym od rzecznika prasowego Janusza Korwin-Mikke otrzymałem informację z linkiem do strony Kandydata, na której znajduje się odpowiedź, na zadane przez ROMB pytanie.

Odpowiedź jest następująca:

 

Odpowiedź Korwin-Mikkego na pytanie ROMBu o dostęp do broni. | Janusz Korwin-Mikke – Prezydent 2015

1. Czy w razie wyboru na urząd Prezydenta RP skorzysta Pan niezwłocznie z przysługującej Prezydentowi inicjatywy ustawodawczej i złoży do Sejmu jako własny projekt, który został przygotowany przez Ruch Obywatelski Miłośników Broni?

TAK

2. W razie odpowiedzi TAK lub NIE na powyższe pytanie, uprzejmie proszę o uzasadnienie stanowiska.

W pełni popieram rozwiązania proponowane przez ROMB. Również popiera je, promuje i wspiera próby ich wdrożenia w sejmie nasz jedyny poseł – Przemysław Wipler. Jestem zwolennikiem legalizacji broni i działam na rzecz popularyzacji tej idei od zawsze. Obywatele nie powinni bać się ani bandytów, ani złodziei, ani posiadania broni. Najlepszą obroną przed przestępcami jest powszechne prawo posiadania broni: gdy włamywacz będzie wiedział, że w prawie każdym domu jest spluwa, a Prawo stanowi, że właściciel może bezkarnie zastrzelić intruza – to będzie bał się wejść nocą do cudzego mieszkania. Jeśli bandyta, dziś bezkarnie na oczach zastraszonych ludzi dokonujący na ulicy przestępstwa, będzie wiedział, że co czwarty (w Arizonie: co drugi…) przechodzień ma pistolet i bez wahania go zastrzeli – to i napadów będzie mniej… I żadna policja nas przed tym nie zabezpieczy! Nie można postawić policjanta przed każdym domem – a gdyby nawet, to i tak temu stójkowemu można znienacka dać w łeb – lub, co prostsze, przekupić… Najlepszym obrońcą swojego domu jest Głowa Rodziny – i trzeba tej Głowie dać zbrojne ramię!

 korwin

Kategorie: Główna