71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

fot

1 sierpnia 1944 r. – 1 sierpnia 2015  r. Dzisiaj 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O tej dacie nie możemy zapominać nigdy. W tym dniu nie czas na spory, nie czas na podziały między Polakami. Pamiętamy i nie chcemy aby kiedykolwiek to spotkało nas ponownie.

Si vis pacem, para bellum

chcesz pokoju, szykuj się do wojny

Tylko stosowanie w praktyce tej zasady, może nas uchronić w przyszłości od podobnych tragedii.

Jeszce nigdy w historii ludzkości słabość, nie dawała siły. Jeszcze nigdy w historii ludzkości, brak armii nie zapewniał bezpieczeństwa. Jeszcze nigdy w historii ludzkości, brak zdolności obrony nie zapewniał jej skuteczności. Jeszcze nigdy w historii ludzkości, bezbronny naród cieszył się pokojem.

Kto przekonuje, że nie jest nam potrzebna silna armia i wprawiony do posługiwania się bronią lud, zdolny do przeciwstawienia się potencjalnemu okupantowi, jest głupcem albo podłym zdrajcą. Nie wierzcie tym, którzy przekonują, że żyjemy w czasie wiecznego pokoju, że takie tragedie nie mogą zdarzyć się w dzisiejszych czasach.

P.S.

Powstanie Warszawskie to zryw, który jak żaden inny pokazuje potrzebę posiadania broni palnej przez cywilów na wypadek wojny. Cywil nie obroni Polski przez najeźdźcą, powtarzają różni eksperci. A co w sytuacji, gdy najeźdźca wyda bitwę cywilom? Tak było w Warszawie! Niemcy wydali bitwę mieszkańcom Warszawy. Czy Armia Krajowa miała możliwość obrony cywilnej ludności stolicy? Czy rząd zaopatrzył w chwili próby, w broń palną cywilów?

ROMB cytaty 26

Wpisy związane z powyższym tematem:

Powszechna obrona terytorialna, a broń palna.