Obywatelski obowiązek spełniony

Komentarz na dzisiaj (1.08.2015 r.) Obywatelski obowiązek oddania 10 strzałów ku chwale Ojczyzny, spełniony. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Na pół godziny przed rozpoczęciem strzelania, do zapisów ustawiła się spora kolejka. Przybyli na strzelanie strzelcy zrzeszeni w klubach, okazali się mniejszością. Na strzelnicę w Manowie przybyły rodziny z dziećmi, wczasowicze odpoczywający w nadmorskich miejscowościach, mieszkańcy Koszalina i okolicznych miejscowości, policjanci i żołnierze. Byłem szczerze i miło zaskoczony frekwencją, przybyło blisko sto osób. O godzinie 17 wyjąca syrena przypomniała nam o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W milczeniu staliśmy, oddając hołd bohaterskim powstańcom. Zawody zostały rozpoczęte strzałem z polskiego pistoletu VIS. Pomimo sędziwego wieku okazało się, że polski przedwojenny przemysł zbrojeniowy produkował broń, która dzisiaj jest owiana legendą. Ja również dopełniłem obywatelskiego obowiązku, strzelając z VISa do egzemplifikacji zła – tarczy obrazującej zbrodniczego SS-mana.

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1373 z Koszalina, zabezpieczający naszą imprezę, okazali się niezastąpieni.

Każdy z uczestników wybierał tarczę. Były trzy rodzaje. Ogromna większość uczestników, postanowiła pokazać swoją postawę wobec nazizmu, przez oddanie 10 strzałów w kierunku wizerunku SS-mana. Strzelanie prowadzi koszalińscy instruktorzy strzelectwa sportowego. Do tarczy strzelali mężczyźni, kobiety i dzieci. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający spełnienie obywatelskiego obowiązku, przez oddanie 10 strzałów ku chwale Ojczyzny.

Uczestnicy strzelania z uśmiechem na twarzy, tarczą i dyplomem w ręku opuszczali strzelnicę.

Dzisiejsza impreza pokazuje, że zainteresowanie strzelectwem, sportami strzeleckimi, jest bardzo duże. Duch strzelecki w Narodzie wraca we właściwe mu miejsce. Piękna pogoda dopełniła wyjątkowej atmosfery dzisiejszego strzelania.

Organizatorem strzelania 10 strzałów ku chwale Ojczyzny, był Koszaliński Klub Strzelecki Kaliber, Towarzystwo Strzeleckie, a milcząco imprezie patronował Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Kolejne 10 strzałów ku chwale Ojczyzny we wrześniu.

 

Fotorelacja:

Przygotowania

IMG_4401

IMG_4405

 

Organizatorzy

IMG_4440

 

Uczestnicy

IMG_4410

IMG_4456

IMG_4421

 

Strzelanie

IMG_4422

IMG_4485

Obsługa

IMG_4443

IMG_4460

 

Wyniki

IMG_4462

Mój dyplom i pistolet

IMG_4497

IMG_4511