www.hoplofobia.info

Komentarz na dzisiaj (31.08.2015 r.) Od kilku lat polscy internauci mogą czerpać rzetelną wiedzę zza oceanu, o sprawach broni palnej, ze strony www.hoplofobia.info. Autor tak pisze o swoim blogu: “Hoplofobia.info jest nieregularnie prowadzonym blogiem poświęconym broni palnej i wszystkiemu, co się z nią wiąże pośrednio lub bezpośrednio. Poszczególne wpisy są najczęściej moimi podsumowaniami albo komentarzami do tego, co akurat czytam.

Sam z wielkim zainteresowanie, a często będąc pod wielkim wrażeniem, czytam wpisy na hoplofobia.info. Z zadowoleniem odnotowuję fakt, że na hoplofobia.info pojawiać się zaczyna tematyka polska. Mam nadzieję, że będzie to stała aktywność Autora hoplofobia.info.

Dzisiaj zapraszam do lektury wpisu o agresji Polaków “Czy Polacy są agresywni?” Wpis na Facebook Autor rozpoczyna słowami: “Oryginalnie polskim wkładem w dorobek światowej hoplofobii jest przeświadczenie, że przeciętny Polak to brutal, awanturnik i morderca, który nie ujawnił jeszcze swoich prawdziwych instynktów tylko dlatego, że nie odczuł chłodu zimnej stali w dłoniach. W tym równaniu broń palna to nic innego jak przedmiot obdarzony magicznymi właściwościami, który pokonuje siłę woli człowieka i wpływa na jego psychikę, przepoczwarzając go w nieobliczalnego wariata. Ta skrajna postać paranoicznych rojeń w połączeniu z prymitywnym animizmem stawia hoplofobów w jednym rzędzie z ludami pierwotnymi uprawiającymi zbieracko-łowiecki tryb życia.

Postanowiłem sprawdzić, ile w tym prawdy, tj. zbadać, jak bardzo agresywnym społeczeństwem jesteśmy na tle innych europejskich nacji. Polecam szczególnej uwadze przypisy, zwłaszcza 3, 5 i 6.

Aby przejść do tekstu kliknij zdjęcie:

anger_rect-290x290

 

Kategorie: Blog