Kandydat do Sejmu, Okręg 40.

Paweł Andrzej Kapusta

KW KORWiN, Okręg 40 (Koszalin) Pozycja nr. 4

kapusta

Szanowni Państwo, żyjemy w czasach, w których coraz większe zagrożenie stanowi terroryzm i w których muzułmanie pchają się drzwiami i oknami do Europy.

Państwo nie jest w stanie zapewnić nam funkcjonariusza policji na każdej ulicy, stąd też uważam, że powszechny dostęp do broni jest rzeczą niezbędną.

Musimy jasno sobie powiedzie: przestępcy poprzez czarny rynek i tak tę broń posiadają. Ja domagam się wyrównania szans. Jeśli ktoś w moim domu napadnie mnie, chce zrobić krzywdę mi, lub mojej rodzinie to mam przecież prawo się bronić i to wszystkimi dostępnymi środkami, czyż nie?

Tutaj często pojawia się argument, że przecież mamy policję więc w razie zagrożenia możemy ich wezwać. W takim razie po co w domach mamy gaśnicę skoro w razie zagrożenia pożarowego możemy wezwać straż, po co w samochodach apteczki, skoro w razie wypadku wezwiemy pogotowie?

Stąd też uważając, że Polacy są narodem inteligentnym oraz odpowiedzialnym uważam, że dostęp do broni powinien być powszechny. Broń palna powinna być prawem konstytucyjnym, które odebrać można tylko w wyniku określonych przestępstw.

Z poważaniem

Paweł Andrzej Kapusta KW KORWiN Okręg 40 (Koszalin) Pozycja nr. 4

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.

Tags: ,