Komitet Wyborczy KORWiN odpowiedział.

Na pismo Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, odpowiedział kolejny komitet wyborczy, tym razem Komitet Wyborczy KORWiN. Poseł Przemysław Wipler zajął stanowisko w piśmie, które otrzymałem drogą email. Treść pisma poniżej.

Mam wrażenie, że nie bardzo jest co komentować. Odpowiedź, można rzec, wzorowa. Może jedynie napiszę, że pozostaję w nadziei, że główny ideolog partii KORWiN, czyli Janusz Korwin-Mikke, nie wypali z jakimś kontrowersyjnym hasłem, na dzień przed samymi wyborami. Są tacy, którzy jednak uważają to za rzecz niemożliwą.

Czy ta sprawa przesądzi o oddaniu głosu na kandydatów KW KORWiN, to w sumieniu oceniajcie sami. Z całą pewnością w tej sprawie i w dzisiejszym stanie Europy, jest to stanowisko dobitne i jednoznaczne.

 

Odpowiedź Komitetu Wyborczego KORWiN:

Download (PDF, 79KB)

 

 

Andrzej Turczyn

Prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni

Jarosław Lewandowski

Prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce

 

 

Bardzo dziękuję członkom kierowanych przez Was organizacji społecznych, że jesteście aktywnie zainteresowani rozwojem strzelectwa w Polsce. Moim zdaniem – a jestem przekonany,
że wyrażam stanowisko wszystkich zwolenników partii KORWiN – jest to w dzisiejszych czasach niezwykle istotne.

Po przeanalizowaniu przygotowanych przez Was projektów oświadczam i przyrzekam
w imieniu KW KORWiN, że projekt ustawy o broni i amunicji, który został przekazany Komitetowi Wyborczemu KORWiN, stanie się jednym z pierwszych projektów złożonych do laski marszałkowskiej, przez naszych posłów. Zastrzegam jednak, że bazując na przygotowanym przez Wasze środowiska projekcie, będziemy dążyli do jeszcze większej liberalizacji dostępu do broni dla praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków. Byłoby zdradą naszych ideałów, aby sprawa dostępu do broni palnej nie była jedną z pierwszych, które w kolejnej kadencji Sejmu będziemy zmieniać.

Drugi przekazany nam projekt – zmiany ustawy Kodeks karny, w zakresie zasad obrony koniecznej – czynię niniejszy naszym projektem w kampanii wyborczej. Po wybraniu naszych posłów do Sejmu, niezwłocznie złożymy go jako projekt poselski. Szczególnie dzisiaj ten projekt jest palący, gdy u wrót Europy stoją Ci, co za cnotę uznają obcinanie chrześcijańskich głów. Każdy, podkreślam, każdy Polak, musi być wyposażony w instrumenty prawne, pozwalające mu skutecznie dbać o własne i bliźnich bezpieczeństwo. Zapewni to przygotowany przez Was projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, w którym wszelkie niebezpieczeństwa, włącznie ze śmiercią agresora, będą spadały na tego, co dopuścił się bezprawnego zamachu. Czas, aby Polacy wiedzieli, że w ich domu można im wszystko to co niezbędne, dla obrony własnej.

Oczywiście powyższe zobowiązania będziemy mogli spełnić, o ile Polacy wyrażą wobec nas swoje zaufanie i zagłosują 25 października na partię KORWiN – do czego ich z całego serca namawiam. Partia KORWiN to Dumna, Bogata Polska!

 

W imieniu Komitetu Wyborczego KORWiN

Przemysław Wipler

Poseł na Sejm RP

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica odpowiedział.

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru odpowiedział.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nie odpowiedział.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość odpowiedział.

Komitet Wyborczy Kukiz’15 odpowiedział.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie odpowiedział.

Kandydat do Sejmu, Okręg 40.

Kandydat do Sejmu, Okręg 31.

Kandydat do Sejmu, Okręg 40.