Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru odpowiedział.

W dniu 20 września 2015 roku pytanie w sprawie ustawy o broni i amunicji oraz zmian w kodeksie karnym w zakresie obrony koniecznej, wysłałem do Komitetu Wyborczego Ryszarda Petru. W poniedziałek 21 września 2015 r. korzystając z Facebook ponowiłem pytanie, tak abym nie mógł sobie zarzucić, że pytanie nie dotarło. Miłym dla mnie zaskoczeniem była natychmiastowa odpowiedź, świadcząca o podjęciu tematu. Już w poniedziałek otrzymałem informację potwierdzającą dotarcie mojego pytania. W środę 23 września 2015 roku dopytywałem czy udało się projekty przeczytać i czy otrzymam odpowiedź. Tego samego dnia Nowoczesna powiadomiła mnie, że eksperci już opracowują stanowisko w tej sprawie.

nowoczesnaFB

W dniu 25 września 2015 roku otrzymałem drogą email, następującą odpowiedź:

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za zwrócenie się do nas z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie zmiany przepisów regulujących dostęp broni. Mamy świadomość, że obecny stan prawny w wielu kwestiach nie jest przystosowany do obecnej rzeczywistości. Jako partia liberalna jesteśmy za liberalizacją przepisów w takim zakresie aby stały się one bardziej przyjazne dla obywatela. Ze swojej strony mogę obiecać, że tuż po wyborach bardzo szczegółowo przeanalizujemy Państwa propozycje.

Pozdrawiam serdecznie,

Bartek Gutek – szef sztabu regionalnego

Region Lublin

 

Należałoby to jakoś skomentować, ale nie bardzo wiem jak to uczynić, aby powstrzymać się od krytycznego komentarza. Nie chcę krytykować, ale i nie ma za co chwalić. Nie mogę też uznać, że natłok spraw i obowiązków w kampanii wyborczej jest usprawiedliwieniem dla tego rodzaju zdawkowej odpowiedzi. Przecież wybory to my, wyborcy. Moim zdaniem w tych wyborach z uwagi na sytuację w Europie, sprawa dostępu do broni palnej i zasad obrony koniecznej, jest szczególnie istota. Brak czasu na zastanowienie nad tą istotną sprawą przez KW, mnie nie zachęca do oddania głosu na kandydatów z Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że po wyborach w razie wyboru polityków z Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru do Sejmu, przedstawiciele środowisk strzeleckich zjawią się z naszymi projektami u parlamentarzystów Nowoczesna.pl.

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica odpowiedział.

Komitet Wyborczy KORWiN odpowiedział.

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nie odpowiedział.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość odpowiedział.

Komitet Wyborczy Kukiz’15 odpowiedział.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie odpowiedział.