Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nie odpowiedział.

W dniu 20 września 2015 r. wysłałem pytanie o projekt ustawy o broni i amunicji oraz o zmianę w Kodeksie karnym, również do Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP. W dniu 21 września 2015 roku ROMB otrzymał drogą email. odpowiedź z Biura Prasowego PO, takiej treści:

 

Witam,

Przesłaliśmy Państwa zapytanie do senatora Marka Rockiego, który zapozna się z projektami i udzieli odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Ola Wszołek

 

Pan senator Marek Rocki miał zająć stanowisko. Skontaktował się z nim Jarosław Lewandowski. Pan senator okazał się człowiekiem przychylnym naszym inicjatywom, okazał się osobą zainteresowaną problemami strzeleckimi, jest czytelnikiem magazynu Strzał.

Odpowiedzi jednak wciąż nie było… Niby już przygotowana, a jednak wciąż jej nie otrzymaliśmy. Ktoś zablokował wysłanie do nas odpowiedzi, ze stanowiskiem PO. Co najmniej dwukrotnie napisałem do Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP, z prośbą o udzielenie odpowiedzi. Wiadomości pozostały już bez odpowiedzi.

W dniu dzisiejszym (30.09.2015 r.) nadałem wiadomość o następującej treści:

 

Witam

Czy brak odpowiedzi na moje wiadomości ma oznaczać, że pomimo wcześniejszych deklaracji, nie udzielicie Państwo jednak odpowiedzi na zadane przez organizację społeczną pytanie?

Jeżeli tak, to uprzejmie proszę o zdobycie się choć na odrobinę odwagi i napisanie wprost, że odpowiedzi tysiącom naszych członków i sympatyków Platforma Obywatelska RP nie udzieli. Cieszyłbym się również z otrzymania uzasadnienia przyczyny braku odpowiedzi.

Andrzej Turczyn

Prezes ROMB

 

Liczyłem, że sprowokuję odpowiedź dość kontrowersyjną treścią mojej wiadomości. Niestety, Platforma Obywatelska, odpowiedzią organizacji społecznej Ruch Obywatelski Miłośników Broni, nie zaszczyciła. Platformy Obywatelska okazała się (anty)Obywatelską. Od pytania do dnia dzisiejszego upłynęło 10 dni. W czasie wyborów to ocean czasu na udzielenie jednoznacznej, czy nawet jakiejkolwiek odpowiedzi.

Czy miłośnik broni palnej powinien głosować na PO?

Myślę sobie tak: każdy kto lubi i chce być lekceważony i zwodzony obietnicami, powinien koniecznie oddać swój głos na PO! Każdy kto oczekiwania ma odwrotne, pod żadnym pozorem nie powinien oddawać głosu na to ugrupowanie.

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica odpowiedział.

Komitet Wyborczy KORWiN odpowiedział.

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru odpowiedział.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość odpowiedział.

Komitet Wyborczy Kukiz’15 odpowiedział.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie odpowiedział.