Komitet Wyborczy Kukiz’15 odpowiedział.

W dniu 20 września 2015 r. zwróciłem się do Komitetu Wyborczego Kukiz’15, o zajęcie stanowiska w sprawie przygotowanych przez ROMB we współpracy z Fundacją Rozwoju Strzelectwa w Polsce projektów, ustawy o broni i amunicji oraz o zmianie ustawy Kodeks karny. Niezwłocznie po zadaniu pytania, otrzymałem odpowiedź bezpośrednio od Pana Pawła Kukiza, który napisał do mnie tak:

 

Panie Andrzeju,

przecież już swoje stanowisko przedstawiałem. Od czasu wyborów prezydenckich nie uległo ono zmianie.

Pozdrawiam Paweł

 

Odpowiedź Pana Pawła Kukiza w trakcie kampanii prezydenckiej była jak najbardziej zadowalająca środowiska strzeleckie. Zaprezentowałem tą odpowiedź we wpisie z dnia 18 kwietnia 2015 r. Kandydat na urząd Prezydenta RP Paweł Kukiz odpowiedział.

Ale, było jednak pewne ale… Komitet Wyborczy Kukiz’15, to nie tylko Paweł Kukiz, a odpowiedź w kampanii prezydenckiej, nie dotyczyła projektu ustawy o broni i amunicji i projektu zmiany Kodeksu karnego. Chciałem poznać stanowisko programowe nowego ugrupowania. Z tego powodu zwróciłem się ponownie o udzielenie odpowiedzi, uzasadniając to w sposób następujący:

 

Witam i dziękuję za udzieloną mi odpowiedź.

Jednak nasze zapytanie nie było skierowane do Pana osobiście, a do Komitetu Wyborczego Kukiz’15. Różnica jest o tyle istotna, że z list Pańskiego komitetu startuje wiele osób. Przy poprzednich wyborach pytaliśmy Pana, bo to Pan był kandydatem na urząd Prezydenta RP, teraz sytuacja jest zupełnie inna. Kandydatów jest wielu. Teraz pytamy KOMITET WYBORCZY o decyzje, jakie będzie podejmowało dane ugrupowanie, o ile wejdzie do Sejmu – przecież o tym wtedy nie będzie decydował personalnie Pan samodzielnie, nawet jeśli zostanie szefem klubu parlamentarnego.

Jako organizacja społeczna chcemy poznać programu ugrupowania.

Ewentualnie widzę możliwość zapytania każdego kandydata, który jest na liście na pozycji 1, w każdym okręgu wyborczym. W takie sytuacji proszę o wskazanie kontaktu email do tych wszystkich osób, postaram się każdemu z nich zadać pytanie, jakie skierowałem do Komitetu Wyborczego Kukiz’15.

Andrzej Turczyn

Prezes ROMB

 

Na tą wiadomość email odpowiedzi nie otrzymałem.

Mamy zatem pozytywne stanowisko Pawła Kukiza, z odwołaniem do stanowiska z wyborów prezydenckich. Uznaję zatem, że to oficjalne stanowisko Komitetu Wyborczego Kukiz’15. Muszę tak przyjąć zważywszy, że dostrzegam pośród osób kandydujących z list KW Kukiz’15, jednoznacznych zwolenników propozycji środowisk strzeleckich. Na moim blogu przestawiłem dwóch kandydatów, Pana Radosława Mazurka, kandydata w Okręgu Wyborczym nr 13, Pana Dominika Hernik, kandydata w Okręgu Wyborczym nr 19. Wiem, że są i inni zdeklarowani nasi sprzymierzeńcy, np. Pan Tomasz Jaskóła, kandydat w Okręgu Wyborczym nr 28, Pan Marcin Waszczuk,  kandydat w Okręgu Wyborczym nr 32.

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica odpowiedział.

Komitet Wyborczy KORWiN odpowiedział.

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru odpowiedział.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nie odpowiedział.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość odpowiedział.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie odpowiedział.

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.