Spotkanie na strzelnicy w Lublewie z posłem PiS Andrzejem Jaworskim.

Komentarz na dzisiaj (12.10.2015 r.) Jak zapowiadałem we wpisie Spotkanie z posłem Andrzejem Jaworskim na strzelnicy w Lublewie Gdańskim , w niedzielę 11 października 2015 r. spotkałem się na strzelnicy Czapla w Lublewie Gdańskim, z posłem PiS Andrzejem Jaworskim. Spotkanie odbyło się raczej w kameralnym gronie, ale było bardzo ciekawe.

IMG_7680

Zaprezentowałem stowarzyszenie Ruch Obywatelski Miłośników Broni, wskazując cele naszej działalności. Korzystając ze sposobności, zaprosiłem posła Andrzeja Jaworskiego na zbliżającą się Konwencję Programową ROMB. Zaprezentowałem zasadnicze założenia ustawy o broni i amunicji, którą przygotowaliśmy we współdziałaniu z Fundacją Rozwoju Strzelectwa w Polsce. Argumentowałem, że uchylenie aktualnej ustawy jest konieczne, albowiem jej korzenie i założenia sięgają czasów komunistycznych. Zerwanie z przeszłością komunistyczną, jest niezbędne do odbudowy w Polsce kultury posiadania broni palnej. Ponadpartyjny konsensus w sprawie zmian przepisów o broni i amunicji to cel działania ROMB.

Oczywiście nie mogłem pominąć postulowanych przeze mnie zmian w art. 25 kk, w zakresie rozszerzenia granic obrony koniecznej.

Pan poseł Andrzej Jaworski, okazał się bardzo zorientowany w zgłaszanych przez nas postulatach zarówno tych dotyczących projektowanej przez ROMB i FRSP ustawy o broni i amunicji, jak i w zakresie postulatów co do zmian obrony koniecznej.

IMG_7689

Wyraziliśmy wzajemne przekonanie, że merytoryczna dyskusja doprowadzić może do konsensusu w zakresie społecznych postulatów i zmian, jakie mogą być przyjęte jako przepisy prawa przez Prawo i Sprawiedliwość w przyszłym Sejmie. Poseł Andrzej Jaworski wskazał, że byłoby wielkim ułatwieniem dla projektowanych przez ROMB zmian, gdyby stały się one obywatelskim projektem ustawy. Taka formuła zgłaszanych przez nas zmian ustawowych, zagwarantowałaby, zdaniem pana posła, szeroką legitymację społeczną, jak i umożliwiła publiczną prezentację społecznych postulatów. W naszej dyskusji wzięli udział przybyli goście.

IMG_7687

Po części teoretycznej, przeszliśmy na stanowiska strzeleckie. Na osi strzeleckiej, przybyli członkowie ROMB, prezentowali posłowi Andrzejowi Jaworskiemu zgromadzoną broń.

IMG_7698

IMG_7705

IMG_7703

Po prezentacji, kolega Witold Załuska przeprowadził krótkie szkolenie i pan poseł został poddany sprawdzianowi strzeleckiemu. Na strzelaniu już nie byłem obecny, ale jak donoszą uczestnicy, pan poseł Andrzej Jaworski z bronią  palną radził sobie całkiem obiecująco…

IMG_7715 IMG_7713

Jestem przekonany, że w ten sposób zyskujemy sprzymierzeńców w dążeniu do stworzenia w Polsce cywilizowanych zasad dostępu do broni palnej. Odbudowa kultury posiadania broni palnej, po zniszczeniach jakie zostały jej zadane, to żmudny proces zmian świadomości społecznej. W Polsce niezbędne są nie tylko zmiany przepisów prawa, ale i społecznego postrzegania roli broni palnej w życiu zdrowego społeczeństwa obywatelskiego. Do takich działań ja to zachęcam wszystkich tych, którym na sercu leży dobro naszej Polski.