Ponownie o ROMB zza oceanu: “ROMB czy to już polskie NRA?”

Komentarz na dzisiaj (5.11.2015 r.) Nie mam wątpliwości, że my Polacy mamy przetrącony kręgosłup obywatelskości. Po wyniku ostatnich wyborów, nie otwieram szampana z radości. Wciąż polityk dla przeciętnego Polaka, to ktoś wyalienowany i nie rozumiejący naszych spraw. Nie stawiam zarzutu politykom, tzw. klasa polityczna jest emanacją stanu duchowego Narodu. W sytuacji gdy blisko 50% Polaków nie uczestniczy w wyborach, to stan choroby ducha Narodu Polskiego jest naprawdę poważny. Oczywiście są dobre widoki na przyszłość. Nie stanie się jednak nic samo z siebie.

Prezentuję kolejny film Tomasza Jabłońskiego, Polaka mieszkającego w USA, miłośnika broni palnej. Film jest o ROMB i w części o mojej działalności oraz o tym co oznacza siła obywateli. Oczywiście jestem wdzięczny za dostrzeżenie moich wysiłków. Nie ja tu jestem najważniejszy. Niezbędne jest budowanie w Polsce silnej organizacji społecznej. Pisałem kiedyś, że w broni palnej widzę sposób na podniesienie z kolan Polaków. Dzisiaj w ROMB jest blisko 4000 członków. To wciąż stanowczo za mało. Ilość posiadaczy broni palnej, nie przekłada się na ilość członków Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, a tak powinno być.

Posiadacze broni palnej, jeżeli uznajecie, że w jakikolwiek sposób korzystacie z owoców wysiłków tych co ROMB założyli i dzisiaj kontynuują działalność, wyraźcie to wstępując do naszego Stowarzyszenia. Nie możecie być kibicami. Musicie zrozumieć, że w masie siła, że ilość członków Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, przekłada się wprost na waszą sytuację jako posiadaczy broni palnej. Tu nie działa zasada: niech inni się zapisują, ja pozostanę z boku.

Podobnie Wy, którzy nie posiadacie broni palnej, ale chcielibyście ją mieć lub uznajecie, że to ważna dziedzina życia społecznego, nie stójcie z boku. Włączcie się w działalność stowarzyszenia. Kibiców mamy całkiem sporo. Polsce jest potrzebna silna organizacja społeczna, silna będzie wówczas, gdy będzie nas nie 4000 a 400 000.

Polski Związek Łowiecki, Liga Obrony Kraju, Polski Związek Strzelectwa Sportowego, stowarzyszenia sportowe i kolekcjonerskie, to organizacje tematyczne, branżowe. ROMB został pomyślany jako organizacja zupełnie inna, niekonkurencyjna wobec żadnej z tych. ROMB za cel sobie stawia wpływanie na opinię społeczną, na proces stanowienia prawa. Reprezentujemy interesy posiadaczy broni palnej i tych co w broni dostrzegają istotny element w budowaniu Polski obywatelskiej. Musimy w Polsce odbudować kulturę posiadania broni palnej, zmienić prawo i spowodować, że dostęp do broni palnej stanie się racjonalny.

Wstąp w szeregi ROMB, to rymowane hasło, które każdy, kto dostrzega wartość w unormalnieniu tej dziedziny życia społecznego, powinien codziennie ogłosić komuś chociaż jeden raz.

romb-wstap

(kliknij w ikonę w celu zarejestrowania w ROMB)

Teraz posłuchajcie co oznacza obywatelska siła za oceanem, u nas może być dokładnie tak samo!