Ograniczenie dostępu do broni to niemoralna krucjata przeciwko praworządnym obywatelom.

Komentarz na dzisiaj (16.11.2015 r.) Które z państw Unii Europejskiej wydało pozwolenia na broń islamskim terrorystom z Paryża? Może to Komisja Europejska i jej prawa spowodowały, że terroryści mieli w dyspozycji śmiercionośną broń? Czy też mili państwo z KE dopatrzyli się złych praw dotyczących pozwoleń na broń, na podstawie których islamscy terroryści zdobyli pozwolenia, po czym zabili ponad setkę bezbronnych mieszkańców Paryża?

To nie tak było? Coś piszę od rzeczy? To nie broń kupiona w sklepie, na podstawie pozwolenia na broń, została użyta przez islamistów w Paryżu?

Tak! To była broń posiadana nielegalnie. To nie była broń posiadania w oparciu o administracyjne pozwolenie. Wszelkie administracyjne ograniczenia posiadania broni palnej skierowane są do adresata, którym jest praworządny obywatel. Złoczyńca nie zwraca uwagi na takie szczegóły jak pozwolenie na broń. Od dziesięcioleci obowiązują zakazy posiadania broni palnej, bez stosownego pozwolenia na broń. Te prawa nie powstrzymały islamistów z Paryża przed potworną zbrodnią.

Z jakiego zatem powodu Komisja Europejska postuluje teraz, po zamachu w Paryżu, ograniczenie praworządnym Europejczykom dostępu do broni palnej? Podkreślam – praworządnym Europejczykom – inni na administracyjny zakaz nie zwracają uwagi!

Czyżby to była inspiracja tych, którzy w przyszłości chcą mieć absolutną pewność, że nic im nie grozi ze strony bezbronnej ofiary? A może ci ludzie nie rozróżniają broni posiadanej nielegalnie i w oparciu o pozwolenie na broń?

Ten czy inny wniosek prowadzi jednego przekonania. To przeciwnicy wszelkiej wolności, racjonalnego rozumowania i zdeklarowani wrogowie każdego z nas.

Zapraszam do dyskusji. Innych słów krytyki niż wyrażone w poniższych mamach, nie znajduję.

ROMB-cytaty-69.2 ROMB-cytaty-67 ROMB cytaty 42 ROMB cytaty 36 ROMB cytaty 35

ROMB-cytaty-67 ROMB-cytaty-68 ROMB cytat 13