Co chcecie zmieniać w starej i dziadowskiej ustawie, gdy ROMB przystępuje do promowania projektu nowej ustawy o bron i amunicji?!

Komentarz na dzisiaj (25.11.2015 r.) Zastanawiam się jakich użyć argumentów, aby przekonać niektórych spośród Was, że to co aktualnie robi Janusz Korwin-Mikke, to szkodzenie idei dostępu do broni palnej praworządnych Polaków. Chodzi mi oczywiście o zbieranie podpisów pod nieznanej treści projektem ustawy o broni palnej.

JKM Wasze wysiłki, które teraz są niezbędne na innym polu, kieruje w coś co aktualnie nie jest koniecznością chwili. Za jakiś czas okaże się, że Wasz wysiłek nic nie dał i być może kolejny raz nie przyłożycie swojej ręki do podobnego projektu. Teraz, gdy konieczne jest manifestowanie swojego sprzeciwu wobec dyrektywy i wpływanie tą postawą na PiS, zajmiecie się bezproduktywnym zbieraniem podpisów pod nie wiadomo czym. Owszem w jakimś sensie ta zbiórka wyraża sprzeciw wobec dyrektywy, ale my mamy bardzo mało czasu i nie są teraz potrzebne działania w „jakimś sensie”, a wprost skierowane swych wysiłków wpływania na PiS.

Kilka dni temu JKM ogłosił o zbieraniu podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw, w tym ustawą o broni palnej. W dniu wczorajszym pojawiło się nagranie video pana Janusza Korwin-Mikke, którym wezwał do zbierania podpisów. Na stronie partii KORWiN pojawił się nawet wzór listy do zbierania podpisów.

Przeszukałem Internet, nie znalazłem projektu ustawy! Nie ma, nie jest ten projekt nikomu znany. Pod czym zatem zbieracie podpisy? Jak brzmi projekt ustawy, który chcecie aby została uchwalony? Gdzie można poznać jego treść? Z treści wzoru listy do zbierania podpisów wynika, że tajemniczy projekt ma być projektem zmiany ustawy o broni i amunicji z 1999 roku. Co chcecie zmieniać w tej starej i dziadowskiej ustawie, gdy ROMB przystępuje do promowania kompleksowego projektu nowej ustawy o bron i amunicji?!

Inicjatywa ustawodawcza obywateli wykonywana jest w oparciu o ustawę z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. W tej ustawie opisana jest procedura wykonywania obywatelskie inicjatywy ustawodawczej. Pierwszą sprawą jest powołanie komitetu inicjatywy ustawodawczej. Ten komitet wykonuje czynności związane z przygotowaniem projektu ustawy, jego rozpowszechnianiem, kampanią promocyjną, a także organizacją zbierania podpisów obywateli popierających projekt. Komitet występuje pod nazwą uzupełnioną o tytuł projektu ustawy. Komitet może utworzyć grupa co najmniej 15 obywateli polskich. Czy ktoś słyszał o takim komitecie dotyczącym ustawy o broni palnej? Po utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej trzeba mieć gotowy projekt ustawy. Aby taki komitet mógł zbierać podpisy pod projektem ustawy trzeba zebrać 1000 podpisów popierających projekt, a pełnomocnik komitetu zawiadamia Marszałka Sejmu o utworzeniu komitetu. Zgłoszenie do Marszałka Sejmu to akt formalny. Do zawiadomienia załącza się projekt ustawy, wraz z załączonym wykazem 1000 podpisów obywateli popierających projekt. Po zgłoszeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej Marszałek Sejmu postanawia o przyjęciu zawiadomienia. Od tego momentu można zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy, przy czym w miejscu zbierania podpisów obywateli musi być wyłożony do wglądu projekt ustawy.

Krytykuję pana Janusza Korwin-Mikke, choć mam w pamięci wielką pomoc jaką uzyskaliśmy od posła Przemysław Wiplera. Nie krytykuję, bo tak mi się podoba krytykować, ale w celu naszego wspólnego dobra. Nie każde działanie jest dobre dla samego działania. Działanie jest dobre takie, które prowadzi do zamierzonego celu. Moim zdaniem akcja podjęta przez JKM zaprowadzi Was nie wiadomo gdzie. Za jakiś czas o tym Wam przypomnę.