Czy w Polsce broń powinna być szerzej dostępna?

Komentarz na dzisiaj (19.12.2015 r.) W Polsce udało wywołać się już nie tylko publiczną, ale i powszechną dyskusję o dostępie do broni palnej. Tu będę sobie przypisywał pewne zasługi. Choć to nie jedynie za moją sprawą stało się naszą rzeczywistością. To dzięki tym wszystkim, którzy czasem anonimowo, przekonywali, mówili, nie pozwalali zamilczeć naszej sprawy. Dzisiaj o dostępie do broni palnej, już nie tak bezmyślnie jak kiedyś, mówią w mediach. Wywołanie dyskusji to nie cel sam w sobie. My, którzy w prawie do broni palnej upatrujemy dobro wspólne, musimy przekonać Polaków do tej słusznej sprawy. To kolejny cel naszej podróży.

Zapraszam do wysłuchania audycji Jedynki Polskiego Radia. W audycji wziął udział Jarosław Lewandowski, jeden z twórców racjonalnego dostępu do broni palnej w Polsce. Wysłuchajcie audycji ze spokojem, zwróćcie uwagę na głosy Polaków. Są głosy mądre ale i są takie, które przekonują mnie, że wielki wysiłek jeszcze przed nami. Moim zdaniem jesteśmy w przełomowym momencie. Pod żadnym pozorem nie możemy w tej chwili pozwolić na zdominowanie dyskusji postulatami powszechnego dostępu do broni palnej. Dzisiaj, gdy o broni mówi się powszechnie, trzeba cierpliwie i drobnymi krokami pokonywać niechęć Polaków. Pamiętajmy o Biblijnej zasadzie: Jak złote jabłko na sprzętach ze srebra, tak słowo w porę wypowiedziane. (Przypowieści Salomona 25.11).  Wszystko ma swój czas i swoją porę, niech mowa o powszechnym dostępie do broni palnej, będzie póki co jeszcze tylko westchnieniem przyszłości.

(Aby wysłuchać audycji trzeba klikając na poniższy baner przejść na stronę radiowej Jedynki i tam odszukać pod zdjęciem ikony do włączenia nagrania)

polskie_radio_1_4