Godziny otwarcia Wydziałów Postępowań Administracyjnych.

Komentarz na dzisiaj (23.02.2016 r.) Dostrzegam i słyszę, że innym doskwiera to samo. Załatwienie sprawy w Wydziałach Postępowań Administracyjnych Komend Wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej wiąże się ze staniem w kolejce. Ja tego nie akceptuję. To poza moim pojmowaniem, abym musiał stać i czekać na pana urzędnika. Może stare to rozumowanie, ale to nie ja pracuję u pana urzędnika, a on pracuje u mnie, tzn. my wszyscy płacimy podatki ja jego utrzymanie.

Przeanalizowałem podane do publicznej wiadomości informacje i okazuje się, że jest źle. Wydziały Postępowań Administracyjnych (WPA) w zasadzie w całej Polsce przyjmują tylko w określonych godzinach i nie każdego dnia w tygodniu. Nie dość, że zwykle daleko, to jeszcze stać w kolejce trzeba. Jedyny dostrzeżony przeze mnie pozytywny przykład do Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Jak wynika ze strony internetowej, tam przyjęcia interesantów są każdego dnia i godzinach urzędowania, a nawet dłużej.

wpakwpgdaOK

Dramatycznie źle jest w Komendzie Stołecznej Policji. WPA w tej komendzie otwarte jest tylko 4 dni w tygodniu, po kilka godzin dziennie. Wielkie skupisko posiadaczy broni – Warszawa, a WPA otwarte w trybie wakacyjnym.

wpakspOK

 

Mam wrażenie, że nawet w zbiurokratyzowanym ZUS-ie sprawę załatwić można szybciej niż w dowolnym WPA. Moim zdaniem czas na zmiany. Mając to na myśli, popełniłem dzisiaj pismo do Komendantów Wojewódzkich Policji z nadzieją na reakcję i zmianę. Pismo kieruję do wiadomości Ministra Mariusza Błaszczaka, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji posła Arkadiusza Czartoryskiego i do wiadomości Komendy Głównej Policji. Liczę na wsparcie ministra i posłów, zainteresowanie komendantów i rychłą zmianę.

Uzupełnienie. Aby nie było nieporozumienia. Wpis ten absolutnie nie zarzuca niczego policjantom. Moje kontakty z funkcjonariuszami z WPA są wzorowe. Nie odnoszę się zupełnie do tego. Wskazuję moim zdaniem zły stan spraw, który polega na tym, że urząd nie jest otwarty przez przysłowiowy cały czas. To, że można się umówić poza godzinami otwarcia WPA, to tylko potwierdza zły stan rzeczy. Nie ma potrzeby prosić, umawiać się czy cokolwiek podobnego. Nie chcę “załatwiać” przysłowiowej rejestracji nie w godzinach przyjęć interesantów. Powinno być otwarte i już. Ten wpis to wytyk do tych na wysokich stołkach, co o takich godzinach otwarcia postanowili.

pi.to.wpa.230216_Strona_1 pi.to.wpa.230216_Strona_2 pi.to.wpa.230216_Strona_3