Wiosna w ogrodzie.

Komentarz na dzisiaj (4.04.2016 r.) O broni palnej już tak wiele się pisze i mówi, że chyba mam coraz mniej roboty. W dzisiejszym tygodniku wSieci redaktor Łukasz Warzecha odnotował moją opinię o projekcie rozporządzenia MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej, że wspomnienie pozytywne. Nazwa Ruch Obywatelski Miłośników Broni w świadomości społecznej się pozytywnie utrwala.

warz1

warz2

warz3

 

Sporty strzeleckie wiosenną porą rozwijają się intensywnie. Dla przykładu w Koszalinie w ostatnią sobotę do egzaminu na patent strzelecki przystąpiło ponad 50 osób. Koszalin to zupełnie mała mieścina, raczej czerwono – pomarańczowo – milicyjna w nastrojach społecznych, zatem taka ilość chętnych cieszy.

Na złożenie w Sejmie projektu ustawy czekam. Już nic więcej jako ROMB nie możemy zrobić. Projekt przygotowany, posłom przekazany, czekamy aż pojawi się w Sejmie. Ziarno zasiane, zwykle wzrasta wiosną. Trzeba wypatrywać. W sprawie europejskich dyrektyw cisza. Może to cisza przed burzą, czas pokaże. Póki co mamy projekt raportu euro parlamentarnej komisji całkiem znośny. W najnowszym magazynie Strzał, redaktor naczelny ten temat przedstawi.

Wiosna na strzelnicach, zawody, spotkania. W ślad za tym mniej chętnych do siedzenia przed męczącym komputerem. Ja w ogrodzie wiosenne porządki sprawuję, mniej mam czasu na pisanie. Tylko od czasu do czasu jakiś miły oku widok sfotografuję….

IMG_6115 IMG_6151 IMG_5780

IMG_6175