Statystyki strony trybun.org.pl

Przeglądałem dzisiaj statystyki mojej strony. Są dość ciekawe, dla mnie niezwykle pocieszające, szczególnie po ostatnim czasie, gdy nie wszystko idzie jak by się chciało. Nie mam wprawdzie porównania z podobnymi stronami, ale i tak bardzo się cieszę z tego co w statystykach strony wyczytałem. Od początku istnienia (początek roku 2015) stronę trybun.org.pl odwiedziło ponad 580 tysięcy użytkowników. Wejść na stronę statystyki odnotowały ponad milion, a posty zamieszczone przeze mnie zostały wyświetlone w sumie milion czterysta sześćdziesiąt dwa tysiące razy. Rekordzistą jest wpis Europa prowadzona na rzeź, który został przeczytany przez ponad 136 tysięcy internautów.

Zachęca mnie to do dalszego poświęcania czasu na prowadzenie bloga. Te liczby chyba znaczą tyle, że mój głos jest słyszalny. Poświęcam czas i co tam jeszcze jest potrzebne do pisania, aby odbudować to co przez ostatnie dziesięciolecia zostało zakłamane. Niestety przyszło nam żyć w bardzo trudnym czasie. Nie jest jednak beznadziejnie, nadzieja ma się bardzo dobrze, a ta jak mówią umiera ostatnia. Może to właśnie ten trudny czas sprawia, że coś w Polsce się odradza. Kultura posiadania broni palnej, tak to zjawisko nazwałem. Niegdyś w rozkwicie, później intensywnie niszczona, dzisiaj odradza się gwałtownie.

Samowolnie okrzyknąłem się trybunem broni palnej. Nieprzypadkowo użyłem tego określenia. To nawiązanie do nazwy urzędu w starożytnym Rzymie, do trybuna ludowego. Trybun ludowy był urzędem w republice rzymskiej, którego podstawowym zadaniem była ochrona interesów obywateli przed samowolą urzędników. Tak swoją rolę w przestrzeni publicznej widzę i traktuję.