Czy nadchodzi zmiana zasad obrony koniecznej?

W dniu 17 lutego 2016 roku przekazałem projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, w zakresie art. 25 klubowi Kukiz’15 oraz Przemysławowi Wipler – wiceprezesowi partii KORWiN. Przekazałem z nadzieją, że projekt ustawy stworzony wysiłkiem społecznym przez zaangażowanie pana Marka Bernaciaka, z moim drobnymi poprawkami, będzie wykorzystany w dobrym celu. Ten projekt był już w Sejmie poprzedniej kadencji, w nieco innej wersji ale ten sam fundament. Wyleciał z hukiem za sprawą Platformy Obywatelskiej. Wówczas PiS głosowało za skierowaniem projektu do prac w komisji.

Dzisiaj sprawa zmian zasad obrony koniecznej wraca do przestrzeni publicznej. W Sejmie odbyła się konferencja prasowa okazuje się bowiem, że pan Przemysław Wilper zamierza dobrze z projektu skorzystać. Rozpoczyna się zbiórka podpisów, a projekt przybrał formułę obywatelskiego projektu ustawy. Każdy kto uznaje, że zasady obrony koniecznej trzeba w Polsce zmienić, będzie mógł wyrazić własne zdanie. Moim zdaniem podpis pod projektem ustawy złożyć powinien każdy, komu zależy na tym, aby móc bronić się przed bandytą bez obawy.

Kliknij na ikonę aby obejrzeć konferencję:

itvsejm

Akcja wprawdzie partyjna i nie każdy musi partię KORWiN czy jej prezesa Janusza Korwin-Mikke darzyć sympatią i uznaniem. Przykładowo ja do partii KORWiN nie należę, ale wysiłek pana Przemysława Wilpera doceniam. Uważam, że w tej sprawie nie można mieć względu na osobę. W tym przypadku ważna jest idea, bo to nie jest partyjna, a nasza polska wspólna sprawa. Może będzie to element konkurencji, niechże politycy w końcu zaczną się wdzięczyć wobec Polaków. W sprawie obrony koniecznej szczególnie byłoby to mile widziane.

Zamierzam w zbieranie podpisów się zaangażować. Ten projekt musi znaleźć się w Sejmie, ten projekt musi stać się obowiązującym prawem. Polskie domy, polskie mieszkania, polskie rodziny, ojcowie, żony, matki, córki i synowie, nasze siostry i bracia, my wszyscy musimy mieć stanowczo zagwarantowane prawo do brony. Prawo do obrony bez obawy o widzimisię prokuratora i sędziego, prawo do obrony, której konsekwencje w całości spadną na przestępcę. Prawo do obrony, które będzie paraliżowało napastnika, a nam dodawało odwagi!

 

Projekt przekazany Przemysławowi Wipler:

Download (PDF, 272KB)

Projekt komitetu inicjatywy ustawodawczej:

Download (PDF, 165KB)

Wzór listy podpisów:

GDE Error: Requested URL is invalid