Ten sklep z bronią bez pozwolenia, jest ofertą popełnienia poważnego przestępstwa.

W Internecie pojawił się nielegalny sklep z bronią palną. Sklep oferujący broń palną bez pozwolenia z dostawą do domu. Warto moim zdaniem o tym napisać chociaż kilka słów. Uznaję, że my zwolennicy dostępu do broni palnej dla Polaków, musimy stać jednoznacznie po stronie prawa. Nie mamy prawa nawet milczącej akceptacji tego rodzaju działalności. Pobieżny ogląd zdjęć zamieszczonych na stronie, pozwala na ocenę, że oferowana jest broń palna w rozumieniu przepisów prawa. To broń, na którą wymagane jest posiadanie pozwolenia na broń. Zamieszczona na stronie oferta wskazująca na to, że jest to broń bez pozwoleń, jest w istocie ofertą popełnienia przestępstwa.

sklep

Moim zdaniem takie internetowe sklepy nie powinny istnieć, a przynajmniej powinny być społecznie napiętnowane. To właśnie coś takiego tworzy zły obraz legalnych posiadaczy broni palnej. Uważam, że w aktualnych warunkach prawa, ten kto nie ma złych zamiarów, nie ma potrzeby zaopatrywania się w broń palną nielegalną. Jest możliwość uzyskania pozwolenia na broń palną sportową czy np. kolekcjonerską. Naprawdę nie trzeba sięgać do nielegalnych źródeł.

Możliwości wyjaśnienia istnienia tego sklepu jest kilka. Może to być jakaś prowokacja policyjna lub inna służbowa dla miłośników nielegalnego uzbrojenia. Może to być prowokacja obca służbowa, zmierzająca do skompromitowania społecznego zainteresowania bronią palną. Im więcej naiwniaków da się na ten wabik złapać, tym bardziej będzie można skrytykować wysiłki zmierzające do racjonalnej zmiany prawa o broni. Polacy pozostaną nadal rozbrojeni, a obcym na tym przecież zależy. Może swoją niegodziwość stara się uzasadnić Komisja Europejska przy pomocy takich prowokacji. Może to zwykłe oszustwo, a może to być wreszcie jakiś nielegalny biznes, chociaż to jest najbardziej naiwne wyjaśnienie. Może jeszcze powodem tego sklepu jest coś co zupełnie do głowy mi nie przychodzi. Możliwości rozwiązania zagadki zapewne są większe niż te zaproponowane przeze mnie.

Tak czy inaczej ważne jest to, że w sprawie broni często nie decydują merytoryczne argumenty, a emocje. Te nie trudno wywołać przy użyciu narzędzia jakim może być broń palna, szczególnie gdy będzie nielegalna, a ludzie złej woli nie zważając na to, będą chcieli odpowiedzialnością obarczyć nas praworządnych obywateli. Niezależnie od tego jak to jest z tym sklepem, kto i z jakiego powodu go prowadzi, w świetle prowadzonych w Polsce spraw zmierzających do zmiany prawa, wzrastającego zainteresowania społecznego legalnym dostępem do broni palnej, tego rodzaju inicjatywy należy napiętnować i obnażać. Tylko takie upublicznienie i skrytykowanie może „zdetonować” skandal jaki może być przy pomocy takich sklepów wywołany. Niniejszym to czynię.