Warto odwiedzać You Tube.

Nie mam w domu telewizji. Ani jednego telewizyjnego kanału. Wszystko co na moim ekranie się porusza pochodzi z Internetu. W takim stanie trwam od lat i uważam, że jest to całkiem pozytywne zjawisko. Przypuszczam dodatkowo, że nie ja jeden jestem takim „amiszem”. Telewizja moim zdaniem niewiele oferuje, przyszłością jest Internet. Ruchome obrazy w Internecie to również serwis You Tube. Znajduję tam co mi potrzebne, również dość ciekawe programy o broni palnej.

Wraz ze wzrostem zainteresowania społecznego bronią palna, można powiedzieć, że jak grzyby po deszczu powstają filmiki opowiadające o broni i o wszystkim co z bronią związane w ogólności. Sam kiedyś próbowałem coś nagrywać, ale wyraźnie zabrakło mi determinacji. Póki co poświęcam czas na pisanie tego co chciałbym przekazać.

Co ciekawego dostrzegam w polskiej części You Tube o broni palnej.

Bardzo ciekawy kanał to Strzelnica TV. Wydaje mi się, że jeden z pierwszych, a z całą pewnością jeden z pierwszych kanałów, na które zwróciłem uwagę. To było już ponad rok temu. Może nie jestem na bieżąco, ale jak widzę kolejne odcinki wciąż trzymają fason. W ostatnim programie o moim ulubionym pistolecie 1911. Zapraszam do oglądania odcinka #26.

Jest BrzydkiBurak z Internetu. Tajemniczy nieznajomy, który jak pamiętam z bronią zadebiutował dwa lata temu, opowiadając o broni do ochrony miru domowego. Dzisiaj ten film ma już blisko pół miliona odsłon. Dzisiaj BrzydkiBurak opowiada ciekawym głosem z bronią palną w ręku. Z kanału, który nie tylko opowiada o broni palnej, w ostatnim czasie zrobił się kanał niemal wyłącznie o eksperymentach z bronią na strzelnicy. Filmy z jakąś dozą wygłupów i zabawy, niosą ze sobą dużą wartość społecznie pozytywną – informacyjną i edukacyjną.

W ostatnim czasie Gun TV PL próbuje wedrzeć się w świat strzeleckiego Internetu. Pojawiło się dopiero kilka odcinków. Trzy z nich przekroczyły 100 000 wyświetleń. Zapowiada się całkiem interesująco.

Trzy tygodnie temu bronią palną zainteresował się Wapniak, który ma całkiem sporo filmów, a w ciągu trzech tygodni zamieścił trzy o broni palnej, z całkiem przyzwoitą oglądalnością.

Jest wreszcie kanał Muzeum Wojska Polskiego, a tam playlista Z Arsenału Muzeum Wojska Polskiego. Zachęcam szczególnie do tego programu, bo to ciekawy wykład od historii broni wojskowej.

Zupełnie po cichu rozpoczął działalność kanał Jak oni strzelają. Z wilka nadzieją patrzyłem na dwa odcinki, które się dotychczas pojawiły. Bardzo cenię rozmowę o broni i wartościach. Ten program właśnie coś takiego widzom zaproponował. Czy będą kolejne odcinki? Mam wielką nadzieję, że ten kanał będzie się rozwijał intensywnie.

Jest obfitujący w koleje odcinki kanał naszego rodaka, mieszkającego w USA, T.J.Guns. Pan Tomasz ciekawie opowiada, zerknijcie tam sami.

Telewizja internetowa idź pod prąd już dość dawno rozpoczęła playlistę Przywitanie z bronią. Niestety jakoś to wolno idzie, chociaż zapowiadało się ciekawie. Za to w codziennym komentarzu politycznym Mariana Kowalskiego i pastora Pawła Chojeckiego dość często pojawia się wątek dostępu do broni.

Jest wreszcie kanał ROMB, czyli ROMB PL a roboczo You Romb, na którym póki co obfita relacja video z konwencji programowej stowarzyszenia z 5 grudnia 2015 roku. Jeszcze nie pojawił się nikt zdeterminowany, kto chciałbym ten kanał na bieżąco prowadzić.

Można odszukać kanały na You Tube, które nie żyją na co dzień, ale jest tam sporo fajnych filmów. Przykładowo „Broń która zmieniła świat”, sześć odcinków na kanale, który od 3 lat nie zamieszcza niczego nowego.

Poza tym co napisałem jest cała rzeka, tysiące, a może i miliony filmów z bronią i o broni, szczególnie w angielskiej części You Tube. Ja zaś tylko chciałem zwrócić waszą uwagę na kierunek szukania wiadomości i rozrywki związanej z bronią palną.

Obserwacja You Tube prowadzi mnie do wniosku, że przestrzeń medialna nie może być zdominowana, bo jest wolne medium – pojemny internet. To bardzo dobrze, bo każdy kto chce coś stworzyć, znajdzie dobre dla siebie miejsce, a w polskiej części internetu na broń palną jest wciąż bardzo dużo miejsca.