W Austrii dwie osoby nie żyją a jedenaście jest rannych na skutek strzałów z broni palnej.

W Austrii, w Nenzing, doszło w nocy do zabójstwa dwóch osób. Sprawca, którzy z użyciem broni palnej zastrzelił dwie osoby, a ranił jedenaście, popełnił następnie samobójstwo. Agencje prasowe podają, że w nocy, w trakcie koncertu mężczyzna pokłócił się z kobietą. Po tym udał się do samochodu po broń i zaczął strzelać na do osób uczestniczących w koncercie. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, jedenaście zostało rannych ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy koncertu schronili się w okolicznym lesie, na polach, a nawet na pobliskiej autostradzie, w koncercie uczestniczyło około 150 osób.

Nie wiadomo czy sprawca morderstwa posiadał pozwolenie na broń. Agencje prasowe podają sprzeczne informacje. Austriackie agencje podają różne wersje co do użytej broni. Nie jest pewne czy sprawca użył broni krótkiej czy długiej. (patrz uzupełnienie poniżej!)

amoklauf-in-nenzing

W Austrii liczącej około 8,5 miliona mieszkańców, w rękach cywilnych posiadaczy jest blisko 900 000 egzemplarzy broni. Łatwo dostępna jest broń gładkolufowa, ta jest rejestrowana, a na jej zakup nie jest wymagane pozwolenie. Broń krótka, broń długa myśliwska wymaga uzyskania pozwolenia na broń. Austriacy są jednym z najbardziej uzbrojonych narodów w Europie.

nenzing2

Lewicowe media zdarzenie to wykorzystają do podsycania opartej o emocje a nie fakty dyskusji, dotyczącej posiadania broni palnej przez cywilnych posiadaczy. Jak zwykle cudza śmierć zostanie instrumentalnie wykorzystana przez lewicowych ideologów do forsowania własnych przekonań bazujących nie na racjonalnych argumentach, a na strachu. Zapewne w tej ideologicznej dyskusji nikt nie będzie zważał na to, że zdarzenia jak opisywane, choć tragiczne i smutne, statystycznie dowodzą wyłącznie tego, że w jednym z najbardziej uzbrojonych krajów w Europie liczba ofiar z użyciem broni palnej stanowi dziesięciotysięczną, a może i stutysięczną część procenta. Na ogół do takich zbrodni dopuszczają się nielegalni posiadacze broni palnej i w miejscach, gdzie potencjalna ofiary są rozbrojone.

Nie wolno zapominać, że posiadanie broni palnej niesie zwiększenie bezpieczeństwa osobistego. Przypominam, że w obliczu zwiększeniu zagrożenia islamskim terroryzmem, Austriacy zaopatrują się w broń. Niestety każde pozytywne zjawisko cywilizacyjne niesie również zagrożenia.

nenzing

 

Ważne uzupełnienie z 23.05.2016 r. 

Jak donosi Firearms United Germany sprawca zbrodni był notowany przez policję i leczony psychiatrycznie. Posiadana przez niego broń była nielegalna. To wiadomość potwierdzona.

Ten fakt zapewne i tak nie przeszkodzi lewicowym mediom prowadzić propagandy skierowanej przeciwko praworządnym posiadaczom broni palnej w Europie. Przy pomocy faktów musimy się przeciwko tej propagandzie przeciwstawiać.

 austrmedia

sprawca