Obecność US Army w Polsce.

 

Moim zdaniem, bo takie mogę wyrażać swobodnie, obecność na stałe w Polsce amerykańskich żołnierzy jest palącą potrzebą, racją stanu na dzisiaj dla Polski.

Chciałbym aby w Polsce stacjonowały jednostki US Army, bo to jest póki co gwarancja naszej nieodległości. Póki co, czyli do czasu odbudowy naszej militarnej obronnej zdolności. Proszę nawet nie pisać komentarzy, że obecność obcego wojska to cecha właściwa podbitych narodów. Ameryka jest od jakiegoś czasu mocarstwem światowym, które zarazem nie nakłada innym jarzma niewoli. Nie ma amerykańskich dołów śmierci, jak w naszej historii kontaktów ze wschodnim sąsiadem…

Dzisiaj zagrożeniem dla bliskiego nam świata jest agresywna Rosja pułkownika Putina.

Nie znam kraju, który zostałby zaatakowany przez agresywną Rosję w otwartym konflikcie zbrojnym, a w którym stacjonują amerykańscy żołnierze. Znane zaś są kraje zaatakowane przez Rosję, w których baz amerykańskich nie było. Spójrzcie na sąsiednią Ukrainę.

Patrząc na zachód można stwierdzić, że Niemcom bardzo pasuje fakt stacjonowania u nich kilkudziesięciu tysięcy amerykańskich żołnierzy. Jestem przekonany, że gdyby było takie uciążliwe i naruszająca suwerenność, już dawno Niemcy wcisnęliby nam ich wszystkich. Tym czasem wydaje się, że Niemcy nie bardzo są zainteresowani przesuwaniem sił zbrojnych USA we wschodnią stronę.

W ostatnich dniach jadowita ruska propaganda agresywnie rozmieszczenie wojsk USA w Polsce kontestuje. W trwałej obecności amerykańskich żołnierzy dostrzegam również możliwość zmiany postrzegania cywilnej broni. Pamiętajmy, że amerykańscy żołnierze są z kraju, gdzie nie ma reglamentacji posiadania broni. Jest dla mnie zupełnie oczywiste, że taka obecność na miejsce stacjonowania wojska znacząco oddziałuje. Nie widzę zagrożeń i niebezpieczeństw póki co Ameryka to wiodąca w świecie demokracja.

 

 

soldier-bible

Tags: ,