Policja kupuje strzelby.

Komenda Główna Policji ogłosiła 1 czerwca dwa przetargi na zakup strzelb gładkolufowych.

Pierwszy przetarg dotyczy 62 kompletów strzelb gładkolufowych w kal. 12/76, typu Pump Action lub równoważny. Termin dostawy został wyznaczony na 30 listopada 2016 r. Ogłoszenie przetargowe ogłoszone jest w krótkim trybie, albowiem termin składania wniosków wyznaczony został na 9 czerwca 2016 r.

Zgodnie z specyfikacją techniczną, strzelba ma być przeznaczona do realizacji działań związanych z przywracaniem naruszonego porządku i ładu publicznego. Ponadto musi być przystosowana do strzelania wszystkimi typami amunicji kal. 12 mm wprowadzonej na uzbrojenie Policji. Jej wymiary nie mogą przekraczać 41 cali wraz z kolbą, a długość lufy musi wynosić 20 cali. Strzelba musi być wyposażona w odłączaną kolbę z możliwością montażu chwytu pistoletowego. Oczekiwana masa strzelby 3,3 kg z rurowym magazynkiem na 7 nabojów. Kolor czarny lub oliwkowy, ewentualnie kombinacja tych kolorów. Strzelba musi mieć szynę montażową standardu MIL-STD 1913 umieszczoną w górnej części komory nabojowej. Strzelba musi mieć pas nośny oraz ładownicę na 7 nabojów, możliwą do zamontowania na strzelbie i na przedramieniu użytkownika. Elementem zamówienia jest prowadzenia szkolenia mechaników w zakresie napraw warsztatowych broni.

Drugi przetarg dotyczy 70 kompletów strzelb gładkolufowych w kal. 12/76, Mossberg Flex 500 Tactical lub równoważny. Termin dostawy został wyznaczony na 30 listopada 2016 r. Ogłoszenie przetargowe ogłoszone jest w krótkim trybie, albowiem termin składania wniosków wyznaczony został na 10 czerwca 2016 r.

Zgodnie z specyfikacją techniczną, strzelba ma być przeznaczona do realizacji działań związanych z forsowaniem przeszkód technicznych, budowlanych oraz unieruchamianiem pojazdów. Ponadto musi być przystosowana do strzelania wszystkimi typami amunicji kal. 12 wprowadzonej na uzbrojenie Policji. Jej wymiary nie mogą przekraczać 41 w wersji z chwytem pistoletowym, a długość lufy musi wynosić 18,5 cala. Lufa musi mieć zintegrowaną z lufą przystawkę do odstrzeliwania zamków “door buster”. Strzelba musi być wyposażona w chwyt pistoletowy z możliwością montażu kolb systemu Flex. Oczekiwana masa strzelby max. 2,6 kg z rurowym magazynkiem na 5 nabojów. Kolor czarny mat. Strzelba musi mieć trzy szyny montażowe standardu MIL-STD 1913, umieszczone na rękojeści przeładowania w tym, szyna dolna 1 szt i szyna boczna 2 szt. Strzelba musi mieć pas nośny, ładownicę na 5 nabojów, możliwą do zamontowania na strzelbie i na przedramieniu użytkownika oraz torbę transportową.


 

 

 

Krótki komentarz. Zawsze zastanawia mnie skąd bierze się krótki termin składania ofert na zamówienia przetargowe dość szczegółowo opisane. Szczerze pisząc nasuwać się mogą różne głupie myśl, ale oczywiście to nie może być prawda. Bardzo szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, precyzyjnie określona waga, to wszystko wskazuje że oczekiwany jest konkretny produkt. Ale ja nie o tym chciałem napisać komentarz.

Zwróćcie uwagę, że strzelby kupowane przez Policję nie mają za celu siania zniszczenia i śmierci, przelewania krwi na ulicach. Mają wykonywać zadania związane z przywracaniem naruszonego porządku i ładu publicznego oraz do realizacji działań związanych z forsowaniem przeszkód technicznych, budowlanych oraz unieruchamianiem pojazdów. Oni tam w KGP wiedzą jednak, że broń nie służy do zabijania. Ciekawie mnie tylko dlaczego nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich broń nie różni się niczym gdy jest w posiadaniu praworządnego Polaka i w posiadaniu policjanta.

Ech ta mentalność z 1946 roku….

 

IMG_5780