Sączenie kłamstwa i manipulowanie społeczeństwem trwa.

Wiadomość z dzisiaj, za onet.pl:

Francja: sześć osób rannych po ostrzelaniu autokaru na autostradzie

foto

Sześć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, gdy nieznany sprawca z nieustalonych przyczyn ostrzelał autokar wiozący turystów z Czech na autostradzie na południowym wschodzie Francji – poinformowała prokuratura. Trwają poszukiwania sprawcy.

Dwa strzały zbiły przednią i tylną szybę pojazdu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca, o którym na razie nic nie wiadomo, strzelał z broni myśliwskiej z mostu nad autostradą A7 w pobliżu miejscowości Saulce-sur-Rhone, w połowie drogi między Lyonem a Marsylią.

Przedstawiciel prokuratury departamentu Drome Alex Perrin poinformował, że pięć osób odniosło lekkie obrażenia, a szósta zostało poważnie raniona w oko odłamkiem szkła. Wśród rannych jest jedno dziecko.

Do incydentu doszło w sobotę wieczorem. Zaatakowany autokar wiózł 75 czeskich turystów, w tym grupę uczniów, z Hiszpanii do Czech.

Jak podał regionalny dziennik “Le Dauphine Libere”, policja rozmieściła więcej radiowozów na mostach nad autostradą na wypadek, gdyby podobny incydent miał się powtórzyć.

(jsch)


Co wiemy:

  • sprawca nieznany, nic o nim nie wiadomo
  • przyczyny nieznane
  • kilka informacji o ofiarach przestępstwa

Czego w związku z tym nie wiemy:

  • czy sprawca był myśliwym
  • czy broń była nielegalna czy legalnie posiadana

W ogromie niewiedzy o sprawcy przestępstwa, jego motywach dziennikarze przekonują nas podstępnie, że wiemy jednak jedno. Była to broń myśliwska! Co to oznacza i jaka sugestia z tego przekazu płynie? Oznacza ten przekaz moim zdaniem, że myśliwi to jednak odrażająca grupa posiadaczy broni palnej, bo kto posługuje się bronią myśliwską? Dodatkowo z tego przekazu wypływa wniosek, że broń była legalna. Z istoty rzeczy taka musi być broń myśliwska.

Co to jest broń myśliwska? Broń myśliwska to nic innego jak broń, której używa się do łowiectwa czy myślistwa. Może być to broń gładkolufowa, kulowa.  Taka sama broń używana do sportu, będzie bronią sportową. Taka sama broń używana przez policję, będzie bronią policyjną. Taka sama broń używana przez kolekcjonera, będzie bronią kolekcjonerską. Taka sama broń używana przez przestępców, będzie bronią… no jaką? Myśliwską, sportową czy policyjną? Dla dziennikarzy oczywiście to broń myśliwska.

Czy to przypadek sprawił, ignorancja, a może zupełna głupota, że ktoś zwany dziennikarzem taki spowodował taki przekaz? Ja nie wiem, nie potrafię zamienić się myślą z głupotą.