Jak wygląda człowiek o wschodnioeuropejskiej urodzie?

Dzisiejszy tytuł w rmf24.pl:

Strzelanina w Hamburgu: Sprawca zabił rowerzystę, potem ostrzelał auto z dzieckiem w środku.

rower

Nieznany sprawca postrzelił rowerzystę w Hamburgu. Potem ostrzelał nadjeżdżający samochód. W środku była kobieta z 6-letnim dzieckiem. Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja szuka sprawcy.

Jak informuje niemiecka policja, sprawca oddał w kierunku rowerzysty kilka strzałów. Postrzelony w głowę i w plecy mężczyzna zmarł w szpitalu. Do tej pory nie został zidentyfikowany.

Chwilę po tym zdarzeniu sprawca strzelił w stronę auta, które właśnie nadjechało. Jechała nim 34-letnia kobieta z dzieckiem. Jak zeznała na policji, zatrzymała się, żeby przepuścić nadjeżdżający pojazd. Spojrzała w lewo i zobaczyła mężczyznę z pistoletem w ręku.Zobaczyłam, jak celuje w naszym kierunku– powiedziała.

Kobieta szybko ruszyła, ale mężczyzna strzelił. Kula przebiła oponę auta.

Według policji, sprawca to młody mężczyzna w wieku 20-25 lat oraz rysach wschodnioeuropejskich. Jest poszukiwany.

(źródło rmf24.pl)


Krótki komentarz. Jak wygląda człowiek o rysach wschodnioeuropejskich? Czy to Rosjanin, a może Niemiec z byłego NRD? Może poprawność polityczna nie pozwala mówić o bliskowschodniej urodzie, a może bliski wschód stał się częścią Europy? Sam nie wiem jaka będzie dobra odpowiedź, a nawet nie bardzo wiem jak poprawnie sformułować pytanie.

Jedno jest zastanawiające, skąd narracja w polskojęzycznych mediach o wschodnioeuropejskiej urodzie.