Politycy zamiast się spierać, powinni uchwalać korzystne dla Polaków ustawy.

Flaga_polska

Tytułowy postulat brzmi w sposób taki, że pewnie wszyscy pod nim chętnie by się podpisali. Gdy jednak pojawią się konkrety i szczegóły, sprawa nie wygląda tak radośnie. Czasami zastanawiam się czy powinienem krytykować, czy nie powinienem krytykować polityków. Zdania w tej sprawie pewnie będą podzielone. W takim razie dzisiaj krytyki nie będzie. Napiszę dzisiaj co uważam, że Polacy by chcieli, a co ich nie powinno obchodzić.

Oczywiście piszę o sprawie dostępu do broni palnej, bo tym się pasjonuję. Moim zdaniem Polacy by chcieli aby pojawiła się nowa ustawa o broni i amunicji. Ustawa lepsza niż obecna, a o to przecież nie trudno, ta jest tak zła, że wymyślić gorszą byłoby wyjątkowo trudno. Ustawa przejrzysta, która nie pozwala na urzędnicze widzimisię. Ustawa, której wykonanie nie pozwoli patrzeć na Polaka jak na oszalałego mordercę, który pijany dybie na życia sąsiada. Można to podsumować w ten sposób. Ci Polacy, których poglądy w jakiejś mierze publicznie prezentuję, chcieliby aby ustawa zapewniała racjonalny dostęp do broni palnej. Racjonalny czyli zapewniający praworządnemu Polakowi, bez defektów zdrowia psychicznego prawo do dysponowania bronią. Prawo bez nadmiernych kosztów, bez urzędniczej upierdliwości. Takiej ustawy oczekujemy od będących na naszej służbie polityków.

A teraz o tym co nas nie bardzo obchodzi i czym nie chcemy w sprawie broni palnej się przejmować. Z punktu widzenia nas Polaków nie jest ważne to, że ten polityk nie lubi tamtego polityka. Z punktu widzenia nas Polaków nie jest ważne, że partie mają różne, czasem sprzeczne interesy. My Polacy mamy różne sympatie polityczne, a dalej wszyscy jesteśmy Polakami. Jedni z nas lubią tą, a drudzy inną partię. Jedni chodzą na wybory, a inni uważają, że nie mają na kogo zagłosować. W sprawie racjonalnego dostępu do broni jednak nie chcemy aby miało to jakieś znaczenie. Dla nas polityczne animozje i niechęci trochę są odległe. My chcemy mieć nowe prawo, dobrą ustawę o broni i amunicji. Zainteresowani uchwaleniem nowego prawa o broni i amunicji są zwolennicy Kaczyńskiego, Kukiza, Wiplera, Korwina-Mikkego, Millera, Kowalskiego, Schetyny, Petru, Brauna, i kogo tam jeszcze nie udało mi się wymienić, a ma jakieś stronnictwo polityczne.

Trudno nam Polakom wyobrazić sobie taką sytuację, że z powodu sporów polityków, przepychanek czy niechęci, sprawa racjonalnego dostępu do broni palnej nie nabierze właściwego tempa. Politycy spierają się o różne rzeczy, ale w tym politycznym sporze, nie powinni sobie pozwolić na nieodpowiedzialność utraty patrzenia na merytoryczne treści. Bardzo bym chciał być dobrze zrozumiany, więc napiszę prostymi słowami. Nie chcemy bać się dążąc do dobrej zmiany, że gdy ktokolwiek ujawni swoje polityczne sympatie, będzie od razu w swoim dążeniu sekowany.

Nie konfliktujcie się w sprawie dostępu do broni, piszę do was Polacy i do was polscy politycy!

Flaga_polska