Uchodźcy przyjadą do Polski. Biskupi wyrazili zgodę.

(wsensie.pl) Biskupi zebrani podczas Konferencji Episkopatu Polski wyrazili zgodę na zorganizowanie przez polski Caritas specjalnego korytarza humanitarnego dla uchodźców z krajów ogarniętych wojną.

Stworzenie korytarza polega na bezpiecznym (np. za pomocą samolotu) przywożeniu do polski małych grup imigrantów, którzy dzięki specjalnym wizom unikną niebezpieczeństwa związanego z przeprawą przez morze. Nie będzie to rozwiązanie masowe, gdyż skorzysta z niego na początku maksymalnie kilkadziesiąt osób. Takie rozwiązanie funkcjonuje m.in. we Włoszech. W samym tylko marcu skorzystało z niego blisko 100 osób.

Tych, którzy przebywają w obozach dla uchodźców, a chcieliby być w Polsce, będziemy sprowadzać do kraju. Osoby, które zechcą przyjechać do Polski będą musiały przejść odpowiednie kontrole i otrzymać od władz państwowych wizę humanitarną

– przekazał Katolickiej Agencji Informacyjnej ksiądz Marian Subocz. Duchowny podkreśla, że kościół ma pełne prawo organizować tego typu pomoc, opierając się oczywiście na polskim prawodawstwie.

(źródło wsensie.pl)


 

Krótki komentarz. Kilka miesięcy temu zastanawiałem się czyj interes realizuje Ewa Kopacz. Moje zastanowienie wywołane zostało tym co o przyjmowaniu imigrantów do Polski mówiła była premier Ewa Kopacz oraz tym co mówił o imigrantach Viktor Organ. Dzisiaj zastanawiam się czyj interes realizują biskupi.

Viktor Orban do nielegalnych imigrantów mówił tak: „Masz swoja Ojczyznę zostań tam, a tu jest Nasz Kraj”… Węgierski Premier powiedział te słowa w rozmowie w węgierskim radiu. Zaznaczył, że obecnie trwa „Wędrówka Ludów”, i miliony osób chcą przyjechać z Azji i Afryki do Europy bo mylą się sadząc… „że Europa będzie ich utrzymywać i nawet jak bez entuzjazmu to i tak ich przyjmie… Oni się mylą…” – mówił Orban. Według Niego właśnie dlatego trzeba natychmiast zastopować zjawisko imigracji bo jeśli setki milionów Afrykańczyków i Azjatów będą dalej tak myśleć to zaczną już nie tylko miliony ale dziesiątki milionów próbować wjechać do Europy. „Węgrzy zawsze bronili Europy dlatego jesteśmy do tego przyzwyczajeni” – mówił. Jeśli ktoś chce tu przyjechać, są na to legalne sposoby. Jednak, decyzja o tym kogo chcemy wpuścić do swojego domu i do swojego Kraju należy wyłącznie do nas” – podkreślił.

Czy Naród jest przez purpuratów zdradzany? Porównując co mówił węgierski premier z tym co czynią biskupi, nie ma wątpliwości. Polscy biskupi nie zważając na sprzeciw społeczny działają. Rozpoczynają przygotowania zmierzające do instalowania w Polsce obcych nam imigrantów. Oceniam, że polscy biskupi nie realizują interesu Polski, a obcych. Chce się napisać: jak to zwykle bywało z biskupami. Oni realizują interesy Rzymu, a biskupowi Rzymu zależy na tym aby Europa była wymieszana z przybyszami, aby Europejki rozmnażały się z imigrantami.