Nigel Farage, w Wielkiej Brytanii konieczna jest zmiana zasad dostępu do broni palnej krótkiej.

Nigel Farage brytyjski polityk, przewodniczący Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa i Eurodeputowany, niewątpliwy zwycięzca Brexitu, zajął stanowisko w sprawie broni palnej. W Wielkiej Brytanii od 1996 roku obowiązują daleko idące restrykcje dotyczące broni palnej. Nie można posiadać pistoletów. Od 1997 roku zakazane są również pistolety bocznego zapłonu.

nigel

Nigel Farage w radiowym wywiadzie stwierdził, że jego partia będzie za zniesieniem zakazu posiadania broni krótkiej. Jego zdaniem zakaz powinien być zniesiony, może nie do stanu jak w USA, ale dla praworządnych Brytyjczyków, odpowiednio broń przechowujących. Wprowadzony zakaz posiadania broni po masakrze w Dunblane, gdzie w 1996 r. Thomas Hamilton zabił szesnaścioro dzieci w szkole, doprowadził to patologii polegającej na tym, że zawodnicy sportowi musieli jeździć do Francji aby trenować strzelectwo przed występami na olimpiadzie.

Zdaniem polityka kryminalizacja posiadania wszelkich pistoletów prowadzi do skutku, że broń noszą jedynie przestępcy, a przestępczość w ciągu kilku lat zwielokrotniła się. Nigel Farage stwierdził, że Wielka Brytania potrzebuje dobrego systemu licencjonowania broni palnej, który w przypadku broni długiej przecież obowiązuje, zatem utrzymywanie zakazu posiadania broni krótkiej jest niedorzeczny.

(źródło www.dailymail.co.uk)